کد خبر: ۷۵۰۹۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
کد خبر : ۷۵۰۹۴۲۰

شروط ثبت نام خودرو این روزها مورد بحث بسیاری از کارشناسان این صنعت قرار گرفته است؛ موضوعی که بسیاری را دچار مشکل می کند.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اردیبهشت ماه امسال بود که برای سامان دادن به بازار خودرو وزارت صمت، شورای رقابت، کمیته خودرو و سازمان حمایت از مصرف کنندگان جلسه ای را برگزار کردند. در این جلسه نظرات مختلفی برای برقراری آرامش چه در حاشیه بازار و چه کارخانه داده شد که در نهایت طرح اجرایی شدن قرعه کشی برنده این کشمکش ها شد.

با وجود اینکه سال های گذشته نیز شاهد قرعه کشی برای خودرو بودیم، اما با توجه به اینکه در آن زمان ها این قرعه کشی شک و شبهه هایی داشت، این بار تصمیم گرفته شد که قرعه کشی متفاوت باشد و بر این اساس شروطی را نیز اعمال کردند.

در زمان اعلام قرعه کشی یکی از شروط این بود که افراد برای ثبت نام موظف هستند که ۱۰ درصد مبلغ خودرو ثبت نامی را در ابتدا واریز کنند و در صورتی که فرد در قرعه کشی برنده نشد، مبلغ واریزی پس از گذشت مدت زمانی به حساب شخص بازگردانده می شود. 

اما این شرط در ابتدا اعمال نشد و پس از مذاکرات و کشمکش ها لغو شد. در اولین قرعه کشی شروطی که گذاشته شد بر این اساس بود که، با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت‌های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

همچنین سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد. افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند. خریدار خودرو، به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

 چنانچه در راستی‌ آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی او توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.

هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت کنند، چراکه مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

و در نهایت سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت خودروساز باقی خواهد ماند. این موارد جزو شروط اولیه برای برگزاری قرعه کشی خودرو بود اما این شروط پایان ماجرا نبود و هر چه که می گذشت شاهد تغییر در شروط ثبت نام بودیم. 

گزارش -


بیشتر بخوانید


در دومین مرحله از قرعه کشی یک شرط جدید به این قرعه کشی اضافه شد، آن هم اینکه برای متقاضی دارای پلاک فعال انتظامی (نصب برروی خودرو) برای خود یا هر یک از اعضای خانواده، امکان ثبت نام میسر نخواهد بود.

کسانی که فاقد گواهینامه رانندگی یا دارای پلاک انتظامی فعال برای خود یا هریک ازاعضای خانواده خود، باشند و در این طرح ثبت نام کنند، ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام تا ۳ سال امکان ثبت نام در کلیه طرح‌های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو را نخواهند داشت.

فعال شدن شرط پلاک فعال خانواده در قرعه کشی خودرو!

در این رابطه مجید باقری، قائم مقام گروه خودروسازی سایپا در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان به شرایط فعلی ثبت نام خودرو و ایجاد تغییراتی در آن اشاره کرد و سپس اظهار کرد: در حال حاضر به خاطر شبهاتی که پیش از این برای ثبت نام خودرو ایجاد شده بود و همچنین می‌گفتند که عده‌ای برای ثبت نام خودرو از اینترنت پرسرعت استفاده کرده و حق دیگر افرادی که این نوع اینترنت را ندارند ضایع می‌شود یا حتی اشاره به این موضوع که بخش قابل توجهی از ثبت نام کنندگان خودرو واسطه گر‌ها هستند.

وی افزود: به همین منظور شرایط جدیدی برای ثبت نام خودرو اعمال کردیم و مکانیزمی برای قرعه کشی خودرو‌ها در نظر گرفته شد تا مصرف کنندگان واقعی بتوانند در طرح فروش خودروسازان شرکت کنند، به شرطی که دارای حداقل ۱۸ سال سن و گواهینامه معتبر باشند و همچنین طی ۴۸ ماه گذشته هیچ خودرویی از شرکت‌های ایران خودرو و سایپا خریداری نکرده باشند.

باقری در ادامه صحبت‌های خود همچنین به محدودیت جدید برای ثبت نام خودرو اشاره کرد و در این خصوص افزود که در حال حاضر طرح جدیدی مطرح شده که از هر خانوار یک کد ملی می‌تواند اقدام به ثبت نام خودرو کند.

اما مجدد بعد از گذشت مدتی این طرح نیز لغو شد و شرط پلاک از شروط ثبت نام برداشته شد، اما در مقابل شرط ۱۰ درصد نیز اعمال شد، یعنی از این به بعد قرار است که هر فرد برای ثبت نام خودرو ۱۰ درصد از مبلغ خودرو را پرداخت کند.  

گزارش -

تغییر شرایط ثبت نام خودرو در قرعه کشی

در این رابطه جعفر سرقینی سرپرست سابق وزارت صمت گفته بود: همه شرایط برای تحویل خودرو‌ها اعم از روش قرعه‌کشی برای توزیع خودرو و محدودیت‌ها برای ثبت‌نام در طرح‌های جدید فروش فوق‌العاده محصولات از مهرماه به بعد همچون روال سابق طرح‌های اجرا شده قبلی خواهد بود.

او بیان کرد: تنها یک شرط بر شروط قبلی اضافه شده است؛ اینکه متقاضیان ۱۰ درصد مبلغ خودرو را در زمان ثبت‌نام واریز کنند. این تصمیم برای این گرفته شده است که وقتی مبلغی از متقاضی برای ثبت ‌نام دریافت نشود، تعداد ثبت‌نام‌ها زیاد می‌شود و مردم می‌گویند " سنگ مفت، گنجشک مفت؛ فعلا ثبت ‌نام کنیم تا ببینیم چه پیش می‌آید".

سرقینی افزود: تفاوت دیگری هم که وجود خواهد داشت؛ این است که منتخبان بایستی ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از اعلام اسامی، مبلغ خودرو را تهیه و به حساب خودروساز واریز می‌کردند، اما اکنون این مهلت به ۱۲۰ ساعت (پنج روز) افزایش پیدا کرده است.

او در پاسخ به اینکه تکلیف ۱۰ درصد واریز شده برای مشتریان برنده نشده، چه خواهد شد و چه مدت طول خواهد کشید تا به حساب ثبت‌نام‌کننده باز گردد گفت: این ۱۰ درصد را ما از مردم دریافت نمی‌کنیم؛ این مبلغ از زمان ثبت ‌نام تا زمان اعلام منتخبان قرعه‌کشی در حساب واسط، در یک حساب بانکی به اسم فرد متقاضی خواهد ماند. در حقیقت این مبلغ در حساب فرد بلوکه شده و قابل برداشت نخواهد بود و وارد حساب خودروساز نخواهد شد.

سرپرست وزارت صمت ادامه داد: همچنان حداکثر زمان تعیین شده برای تحویل ۱۵۰ هزار دستگاه خودروی مذکور یک تا سه ماه پس از ثبت‌نام قطعی متقاضیان خواهد بود. تعداد خودرو‌های قابل عرضه بیشتر شده و ماهانه به طور متوسط ۲۵ هزار دستگاه خودرو (طی دو مرحله که احتمالا هر دو هفته یکبار خواهد بود) از انواع تولیدات ایران‌خودرو و سایپا وارد سیستم فروش فوق‌العاده خواهد شد و منتخبان ظرف مدت یک تا سه ماه خودرو خود را تحویل خواهند گرفت.

حال با توجه به اینکه وزیر جدید برای این وزارت خانه معرفی شده است، باید منتظر موند و دید که شروط جدیدی برای این قرعه کشی در نظر گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۴
در انتظار بررسی: ۰
اکبرى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
به نظر من شرط پلاک فعال خیلى شرط احمقانه اى است براى اینکه خیلی ها ماشین دارند ولى ماشینشون فرسوده شده ولى نمى تونند اسم بنویسند اینا مصرف کننده واقعى هستند ولى بقیه برا فروشش مينويسند البته خودتون هم میدونید ولى....
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
لطفا میشه بگید چند نفری این طرحو ریختید و بودجش چقدر بوده؟؟؟؟خدارو شکر من ماشین دارم ولی این طرحهاتون حرف نداره ادامه بدید شاید تاچندماه دیگه پراید بشه 8 ملیون
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
هر جوری دلشون میخواد با مردم رفتار میکنن کجای دنیا همچین چیزی هست
مصطفی موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
سلام تحویل خودرو به سازمان ها و موسسات طرح خوبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
ما تحریم هستیم یعنی چیزی صادر و وارد نمیشه وقتی چیزی وارد نمیشه چطور میشه گرون خریده باشیم تا به تبع ان تمام مشتقات و زیر مجموعه کالای وارداتی را گرون کنیم. اهن را ارزون کنید، ماشین رو ارزون کنید ،دلار را حذف و بی ارزش کنید ،قول میدم بیشتر سود کنید
نصیروندمغان گرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
سلام.باید ثبت نام فروش فوق العاده بصورت قرعه کشی بدون دریافت هیچ نوع وجهی صورت گیرد چون اکثریت قشر متوسط و پایین جامعه هیچ پولی برای ثبت نام ندارند ولی بعد قرعه کشی و برنده شدن میتوانند با قرض و فروختن اموال یا طلای همسرشان پول جور کنند پس این شرط ظلم در حق قشر پایین جامعه است باید شرط سنی ثبت نان نیز افزایش یابد و به بالای25 سال برسد و خرید فروش خودروی صفر با کارکردکمتر از یکسال در هرمکان ممنوع و جریمه و پلمپ شوند،همچنین هر فرد فاقد خودرو امکان ثبت نام داشته باشد چون خودرو یک وسیله شخصی است نه خانوادگی،همچنین قیمتها باید کاهشی باشد و خودروسازان به هر نحو ممکن تیراژ خودروهای تولیدی خود را باید بالا ببرند تا قیمتها شکسته شود.از باشگاه خبرنگاران جوان انتظار پیگیری داریم.باتشکر
علی جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
آیا کسی که یک ماشین ۱۵ سال پیش خریده و الان از همان ماشین استفاده می کند ، مجاز به ثبت نام می باشد یا خیر؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
هرچهارسال یه نفر میتونه یه خودرو ثبت نام کنه ولی فکر کنم اون قانون جام جهانیها هرچهار سال یه بار برگزرار میشه ولی بازم خوبه فوتبالمون که جایی نرسید ولی قانون جام جهانی به جای جام آوردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
آقایون به خدا نخرید سزای گران فروشی نخریدن
انسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
خدایا پناه میبرم به تو....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
برای همتون متأسفم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۷
دولت بی‌تدبیری ناامید ی
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
من چهار سال پیش ماشینمو فروختم به یه نزول خور ک پولش دوبرابر شده بود
پلاکم فک نکرده منم پیداش نمیکنم شنیدم ده دست دیگ گشته
الان ک من سال ۹۴ ماشین دادم رفته نمیتونم پلاکم رو عوض کنم چیکار کنم وکالت تعویض پلاک بهش دادم
الان ب ماشین احتیاج دارم ولی با وجود پلاک نمیتونم ثبت نان کنم
KhosraviSamad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
داداش زرت زرت سایت فروش ماشین رو باز مکنین یه بار هم به فکر کشاورزای بدبخت باشین مال تراکتور و هم باز کنین یکی بداد کشاورزای بدبخت برسه
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بایدشروط قبلی وشروط جدیددر طرح فروش اعمال شود هستند کسانی که بیش ازبیست سی سال گواهی نامه رانندگی دارند وطی این مدت ازاتومبیل های دست دو و سه از بازار آزاد خریداری واستفاده نموده اند که با توجه به قرعه کش هیچ امیدی نیست که صاحب اتومبیل ( نو با نرخ دولتی) بشوند جهت رعایت عدالت باید به این قبیل متقاضیان خارج ازطرح قرعه کشی اتومبیل واگذار شود.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
یعنی همه جای دنیا همچین قانونهایی برای خودروهای بی کیفیت میزارن؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خریداران خودرو همه بی وجدان هستم از یک طرف جانشون درمیاد برا 45 هزار یارانه از طرف دیگر 140 ملیون میدن پراید است همه جور رو از کجا میارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خیلی گرون شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
از وزیر جدید آبی گرم نمیشه
شرطی که صد در صد به نفع خودرو سازه
ده درصد و دادی تا چند ماه باید منتظر پولتباشی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
باید ثبت نام کننده کل مبلغ خودرو را در حساب شخصی خود داشته و در صورتی که برنده شد گواهی سپرده بانکی ارائه دهد.در صورتی که برنده قرعه کشی شرایط نداشت آن خودرو باید در قرعه کشی بعدی دوباره به ظرفیت اضافه شود و مجدد قرعه کشی شود و نباید چیزی بعنوان ذخیره تعریف کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تا روزی که. پویش (نه) به خرید صفر کیلومتر راه نیفتد و مردم برای خرید این فرغون های پیت حلبی اینگونه صف بکشند هر شرایطی جدید را برای مردم قرار میدهند
پدر رنج کشیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
دوستان هر کجا تو هر کشوری انحصار طلبی باشه همینه این دو خودروساز تو ایران قیم مردم هستند میگن حکومت خودرو وارد نکنه تا ما هرکاری دلمان خواست سر این ملت بیاریم هر کس هم از مقامات جلویمان ایستاد تتمیعشان میکنیم این دو امپراتوری خون مردم کردن تو شیشه تو ایران کسی نمیتونه جلو انها مقاومت کنه چرا چون فورا اون مقام میارن توخط خودشون خواهش میکنم این پیام را به سمع رهبر انقلاب برسونید
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چه خبره قبلاً هیچکس خودرو نمی‌خواست با وام ماشین بفروش می‌رسید اگر وارد کنن هم ارزانتر است هم رقابت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
الکیه اینا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
ده درصد میگیرن نه ماشین میدن نه پول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خودرو که نمیدین بعد هر روز شرط جدید میزارید ؟هر سری اسم نوشتم به نامم در نیومده
علی
|
United States
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
واقعا جای تاسف داره شرایط برای خرید چی ؟پراید -دنا ....
صد رحمت به کره شمالی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام
یک موقع بود که خودرو سازان وام می دادند که خودروهایشان بفروش برسد و حالا در این زاره زاره نداری این همه استقبال!
آیا فکر کرده اید با این شتاب در فروش خود رو ،تا چند سال بعد خیابان ها هم تبدیل به پارکینگ می شود همچنانکه کوچه ها شده و پیاده رویی در کار نیست و حتی جلوی پارکینگ ها که مرتب باید به ۱۱۰ برای رفع سد معبر تلفن بزنیم،من پیشنهاد می کنم که شرط داشتن پارکینگ برای خریداران اضافه شود ،این پیشنهاد را سالیان سال است که به شهرداری داده و هرچند وقت یکبار آن را تجدید می کنم ولی اقدامی نمی کند ،پارکینگ را به مردم می فروشد بدون اینکه احداث و واگذار کند فقط پولش را می گیرد و خرج می کند و معضل برای شهر درست می کند ،جامعه تهران رو به سالمندی می رود چطور از کوچه های بدون پیاده رو تردد کنیم ،شما را بخدا به فکر نفس کشیدن شهر هم باشید گوئی سود هم کردید وقتی نتوانید زندگی کنید چه فایده ،ما پول بدست می آوریم که زندگی کنیم نه اینکه زندگی می کنیم تا پول بدست بیاوریم ،آخرش چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مسئولای خودرویی و هرمسئول دولتی که افسار رو ول کرده در حق مردم ظلم میکنن
خدا داد مردم رو ازشون بگیره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام
فکر می کنید عادلانه باشد من که خودروام مدل ۸۹ است حق ثبت نام نداشته باشم ،خوب است برای خودرو داران داخلی و خارجی سال تعیین کنند تا بعد آن بتوانند خودروی خود را تعویض کنند،
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
یک جوری بعضی ها نظرمیدهندکه انگارمشکل اصلی نحوه ثبت نام است وقیمت خودرواصلا براشون مهم نیست که یک پرایدبرای خریدش به قیمت 20 میلیون کلی مشکل داشتندحالا به قبمت صدو120 میلیون مسئله قیمت درحاشیه قرارگرفته دولت کدام حرف را قبول کند؟
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مشکل ما ضعف مدیریت و نظارت است و تمام.
قرار شده ماهانه ۲۵۰۰۰ خودرو بدهند با قرعه کشی، صورت مسئله بسیار عالیست اما باطن کار چیست؟ شاید باورتون نشه کمتر از ۲۰۰۰ تا را میدن و ۲۳۰۰۰ تا را بازار سیاه میفروشن عین آب خوردن. چجوری؟ الان میگم
یه سری دلال هستن که واسطه ایران خودرو هستن و بنگاهها و مردم، این دلالا میان با ضمانت وثیقه و سندملک تعدادی ماشین به قیمت ۲۰ تا ۳۰ میلیون زیر قیمت بازار میفروشن با تحویل ۲ تا ۳ ماهه بعد کپی شناسنامه و کارت ملی شما رو هم میگیرن میدن تحویل ایرانخودرو و سایپا، اونا هم نامردی نمیکنن کد ملی شما رو میزنن جزو برندگان قرعه کشی ۲۵۰۰۰ نفری به بازرسان و ناظرین هم یه دنا پلاس میدن و تامام پ. من و شما هم از همه جا بی خبر ماشین میخریم ۲۰ میلیون زیر قیمت بازار نگو اسممون داخل قرعه کشی بوده اینجوری دارن مملکت داری میکنن واحسرتا اینقدر نشر بدین تا همه بفهمن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
۲۰۶sdدوگانه کارخانه
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خنده داره . پراید ۸ تومنی شده ۱۲۰ میلیون !!!!!!!! فرغون بخریم بهتره ... اونایی که پراید میخریدن قشر متوسط جامعه بودن آیا همون قشر الان میتونن بازم پراید بخرن؟؟؟ این قیمت ها توهین به شعور مردمه ، مگه آپشن بنز رو پراید اضافه کردن که اینهمه قیمتش نجومی شده؟؟؟ کدوم تحریم؟ مگه گاوداری ها رو هم تحریم کردن که قیمت لبنیات آنقدر زیاد شده !!! من فکر نمیکنم مردم توان خرید حتی پراید رو داشته باشن ، بنابراین همشون دلال ها هستن که ثبت نام میکنن حالا به هر طریقی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خدایا به کجا داریم میریم ،،،،آیا اینجا همون جهنمیه که قولش را دادی .... یکی نون شب نداره اینجا جنگه برای ثبت نام خودرو ،خودرو که چه عرض کنم فرقون ... هیچ آدم عاقلی پولشو پیش پیش نمیده به چیزی که نه قیمتش معلومه نه وقتش که کی تحویل میدن ،،، نه رنگش ، نه....
علی محمودوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
باسلام نزدیک یکسال است که وامی با 18درصد از بانک ملی دریافت که یک خودرو برای فرزندم از طریق ثبت نام خریداری نمایم نه در ثبت نامهای قبلی بدون قرعه کشی موفق به ثبت نام شدیم و نه در این قرعه کشی ها برنده شد از وزیر محترم صمت می خواهیم دستور العمل هادا طوری اعلام فرمایند که به نفع افرادمحتاج به خودرو باشد نه واسطه ها ممنونیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
ای کاش یکی از الویت ها هم داشتن خودروی اسقاطی باشد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خلایق. هرچه لایق
ساینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
۴ سال خیلی عالیه هر شخصی میتونه به یک خودرو برسه،و بعد از ۴ سال اگر مصرف کننده باشه میتونه بفروشه ثبتنام کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
شما با این قیمت های نجومیتون شرط های جدید هم اضافه می کنید 5 باره دارم ثبت نام می کنم برنده نمیشم دیگه غلط کنم ثبت نام کنم با این قیمت ها و شروط جدیدی که هر روز خدا سخترش می کنید
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
دوستانی که مخالف قرعه کشی هستین حتما ماشین دارین و میخواید به قصد فروش خودرو بگیرید وگرنه مطمئن باشید با این روش همه کسانی که واقعا ماشین ندارن در نهایت ماشین دار میشن من خیلیارو دیدم اسمشون در اومد مشکلی هم نداشتن به موقع هم تحویل گرفتن. فریب دلالان رو هم نخورید بهترین روش همین قرعه کشی بالاخره بیشتر افراد پلاک دار میشن و نوبت بقیه هم میرسه قرار نیست با سه مرحله قرعه کشی بگیم چرا اسممون در نیومد صبر بهترین گزینس.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
در تمام طرح های پیش فروش مشتریانی که خودروی فرسوده دارند و عمر خودرو آن ها بیش از 10یا 15 سال است دیده نشده است.
چرا باید خانواده ای که خودوری خوب دارد بتواند به نام همسر یا یکی از فرزندان خود ثبت نام و برنده قرعه کشی شود در حالی که خانواده های دارای خودروی فرسوده و دارا بودن یک گواهینامه از این حق بی بهره باشند.
عدالت ایجاب می کند که این شرایط شامل چنین خانواده هایی هم بشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
عدالت ایجاب میکنه که اون بدبختی که تو کل خونوادش یه ماشین ده یا پونزده یا حتی بیست ساله هم ندارند بتونن ماشین بخرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اول تکلیف خودتون رو معلوم کنید و قانون یکروزه وضع نکنید 'چون در این فن فروش خیلی ذوق زده شدید پشت سرهم شرایط عوض میکنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام معصومه خانم خوبی لطفاً جهت ثبت نام خودرو به آیدی من پیام بدید من در خدمتم با تشکر h5397
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
رانا 145 میلیون؟؟!!!!! میشه قیمت رو با صدای بلند یک بار برای خودتون مرور کنید؟
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
همون شرط هر خانواده ای که پلاک فعال ندارن یه ماشین میتونن ثبت نام کنن بهترین شرط بود که متاسفانه برداشتنش. حداقل خانواده ای که اصلا ماشین ندارن بتونن ثبت نام کنن،بعد برسه نوبت به دیگران. ۳۰ سالمه و تو خانواده ای هستم که تا حالا یه ماشین هم نداشتیم.
با این شرایطی که الان هست همه اومدن با مشخصات دیگران ثبت نام کردن و اسمشون که افتاد یه مقدار پول به طرف میدن و ماشینو میگیرن واسه خودشون.اینجوری حق امثال من که هنوز خانواده م بی ماشینه پایمال میشه.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
همین امروز یکی از همکارای خودم یکی را پیدا کرده که با تضمین و 100 در صد برنده شدن در قرعه کشی پس از اعلام نتایج 15 میلیون تومن میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
پس کی توی قرعه کشی برنده میشه..؟؟!!
من که نشدم، دوستامم همینطور ..
بخدا تا حالا هم ماشین نداشتم..
عجب!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
فقط که برا یه ماشین پیرامون باید در بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مردم رو تو هول و ولا انداختن که هر چی می تونن قیمتها رو ببرن بالا. چرا مردم دست به یکی نمی کنن و با تحریم خودرو سازا کنترل اوضاع رو تو دست نمی گیرن؟
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
همسرمن بیست ساله گواهی نامه گرفته امانمی دونیم کی وچطوری ثبت نام کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خدا بهتون رحم کنه خیلی سختتونه برین کافینت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چرا با این شرایط اعلامی حتی متقاضی حق اینکه رنگ خودرو را انتخاب نماید ندارد ؟
آیا این حداقل حق مشتری نیست .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بااین طرح که دلالی بیشتر میشود نه کمتر
قشر 99 درصدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
حالا که هیچ مسئولی نمیخواد صدای درد و رنج مردم رو بشنوه و صدای خورد شدن مردم به کک آقایان هم نمیگزد..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
فقط رای مردم وکار کارگر براشون مدتی ارزش داره. والسلام
تاجفعر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام وقتی ثبت نام کردیم دوسال بعد تحویلش دادند 48ماه هن بعد تحویل میشه 7ماه نه 48ماه . ضمنا در همه جای دنیا به خریداران امتیلز میدند که خودرو بخرند .
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خیلی متاسفم برای قانون گذارها کسایی هستند که تو کل خانواده اونها اصلا ماشین نیست به عبارتی خودرو اولی میشن جای اینکه هوای اونها رو داشته باشن
رز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
من سه ساله گواهینامه دارم اما پول ثبت نام ندارم
تمام اطرافیانم میبینم که گواهینامه ها رو میگیرن ماشین ثبت نام میکنن حتی به منم گفت که گواهینامت رو بده اما من هرگزاینکار رو نمیکنم چرا چون دودش تو چشم منی که هیچی ندارم میره یکم فکر کنین لطفا ببینین چطوری شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
پشیمون میشی
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بدون گواهینامه میشه ثبت نام کرد .؟؟؟؟
محقق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام مقصرما مردم هستيم اگه ي ماه خودرو نخريم حساب مياد دستشون. ولي مردم تا دو سال آينده رو فكر كنم خودرو پيش خريد كردن.هرچي سرمون مياد حق مونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
من سال87 یک پراید خریدم ولی تا بحال موفق به ثبت نام نشدم
امیر علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
ربطی به مجلس ندارد مقصر دولت اصلاح طلب است که با بی تدبیری کشور را در این ۷ سال به این روز انداخت؛ قیمت خودرو بی سابقه و بی حساب و کتاب گران شده بدون افزایش محسوسی در کیفیت!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مطمئن باش که نسیت به قبل کیفیت بدتر شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
دوست عزیز .. بنده مثل شما مطمئن نیستم اگر دولتی از احزاب دیگه بود این اتفاقات نمی افتاد. انشالله در آینده با روی کار آمدن رئیس جمهور منتخب شما شاهد اتفاقات خوب در کشور باشیم..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بنده یک خودرو دارم مدل هشتاد ودو و دم به ساعت درتعمیرگاه هستم ماشینی که هیجده سال از عمر این ماشین میگذره و طبیعیه که به فرسودگی رسیده به کی قسم بخورم یک ماشین میخوام برای استفاده شخصی به من میگویند پلاک فعال داری نمی توانی ثبت نام کنی بعد یک عده میرن ثبت نام میکنن برای سودجویی این کجایش عدله.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
مگه این شرط برداشته نشده. منم یه خودرو 89 دارم .خودروهای ایرانی نهایتا 5 سال قابل استفادن. بعدش هزینه نگهداریشون کمرشکنه
ارش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
هر دفعه ی شرط مسخره اضافه مبکنن من پنج سال پیش با هزار بدبختی ی ماشین قسطی گرفتم ولی چون الان پلاک فعال دارم حق ثبت نام ندارم خیلی ها ده تا ماشین دارن اما پلاکش به اسم خودشون نیست الآنم راحت ثبت نام میکنن یکم انصاف داشته باشین ما که پلاک فعال داریم حق داریم که از این فرصت استفاده کنیم
علیرضایوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
آخه من که یک تاکسی دارم 3نفری شریکیم پلاکشم بنام منه ولی ماشین هیچوقت دستم نیست چرانبایدثبت نام کنم
علیرضایوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
آخه من که یک تاکسی دارم 3نفری شریکیم پلاکشم بنام منه ولی ماشین هیچوقت دستم نیست چرانبایدثبت نام کنم
علیی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
فتیم مشكل معیشت داریم - نمایندگان مجلس ٢٠٠ میلیون ریختن به حساب خودشون !!!!

گفتیم مشكل مسكن داریم - ٣٠٠ میلیون وام مسكن دادن به خودشون !!!!

گفتیم مشكل خودرو داریم - دنا پلاس نصف قیمت براے خودشون ردیف شد !!!!

گفتیم نگران سلامتے هستیم - واكسن vip گرفتن !!!!

دیگه میترسیم بگیم جوانان مشكل ازدواج دارند!!
پاسخ ها
انصاف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چرا پشت سر هم دروغ مینویسی! واکسن ها رو مجلس پس داد و خودرو به نمایندگان برای ۴ سال قرض داده شد، خدا میداند که در مجلس اصلاح طلب قبلی هر نماینده چند خودرو داشت و وزرای دولت اصلاح طلب هم که دیدید با چه خودروهایی رفت و آمد میکنند!!!!
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
لطفا اقای انصاف تو یکی ساکت باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
دنا رو همون شب بعدش پس دادند خبر نداری؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
بازار ازاد چقدر گران کردن خدا رحم کنه پراید شکسته 110 میلیون
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
طی 10 سال گذشته از شرکت ایرانخودرو و سایپا خرید نکرده باشد، بجای طی ۴۸ ماه گذشته هیچ خودرویی از شرکت‌های ایران خودرو و سایپا خریداری نکرده باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تمام دنیا دارندالتماس مردم می کنند وشرایط راحت وآسان برای مردم ایجادد میکنند تا مردم راصاحب ماشین کنند حالامقایسه کنید با اینجا آن هم ارابه ی مرگ !!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام وقت بخیر سری بعد از کی ثبت نام میشه
Ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام.شرط ۴۸ ماه از آخرین خرید از ایرانوخودرو و سایپا خیلی خیلی زیاده لطفا مقداری کم شود.مدت چهار سال خیلی خیلی زیاده
پاسخ ها
f
| - |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
کاملا صحیح است 48 خیلی ظلمه
شوقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اقتصاد افتاد بدست فارغ التحصیلان پایین ترین دانشگاه های جهان است ،هیچ امیدی ندارم که مملکت درست بشه شما نمایندگان کنیسیون های اقتصادی مجلس و روسا بانک ها کشور نام ببرید و نام تحصیل و چگونه قبول شدن نام دانشگاه و معدل بار التحصیل ببینید همه چیزی مشخص میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
یعنی معدل الف ها بیان گل و بلبل میشه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چرا مسیٔولین ما دور کشور را دیوار کشیدندوخودرو ارزان قیمت وارد نمی کنند مسیٔولین ما تمام ملت کشور را فدای دوگاری ساز ان هم با قیمتهای غیر قابل باورکرده اند واین یک زنگ خطر است ومردم دیگر اعتماد خودرا نسبت به دولت ازدست داده اندواین بی اعتمادی حتماً حتماً کار را خراب خواهد کرد وکشوررابه حرج مرج خواهد کشیددر ضمن نودو نه درصد مردم از بی کار امدی دولت ناراضی هستند پس باید واردات هر کالایی ازاد شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اینقدری به ورشکستگی این دو بزرگوار نمونده ظرفیت خرید پر شده دیگه به آخرش رسیدن هیچ کشوری هم این محصولا رو قبول نمی کنه این بازی ها هم برا اینه که بگن سرمان شلوغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اینقدری به ورشکستگی این دو بزرگوار نمونده ظرفیت خرید پر شده دیگه به آخرش رسیدن هیچ کشوری هم این محصولا رو قبول نمی کنه این بازی ها هم برا اینه که بگن سرمان شلوغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تنهاراه ارزانی خودروازاد کردن واردات خودروهای ارزان قیمت به قشر فقیر جامعه است قرعه کشی وشرایط همش بازی دادن مردم وخالی کردن جیب مردم بدبخت است کشورهای دیگر اول خودرو را میدهند وبعد قسطی پولش رامی گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
همه چی دست خود دولته،مافیا ،دلال ومابقی بهونه، اگرم هست تو یه دقیقه میشه دست همه رو قطع کرد فقط یه ماه خودرو های خارجی رو آزاد کنید،لعنت به این تولید ملی که کمر مردمو شکسته،بذار اینا هم ور شکست بشن تا بفهمن مردم چی کشیدن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
توی این مملکت کسی نیست جلوی این بی وجدان ها رو بگیره که خون مردم رو توی شیشه کردن، خدا نگذره
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اگه انصاف دارین و وجدان دارین بذارید مردم خودشون خودروی مناسب رو از هر لحاظ انتخاب کنن و با این گزینه های بیخود(ایرانخودرو و سایپا) و نبود گزینه های دیگه مجبور ب خرید فرغون با قیمت هواپیما نکنید,تا کی با تولید آهن غراضه با جان و مال مردم بازی میکنین,میگن ورود خودروی خارجی ممنوع ولی دو خودرو ساز میرن خودروی چینی وارد میکنن و با عوض کردن اسمش قالب مردم میکنن,لااقل خودروی خوب بیارین و با قیمت منصفانه تحویل مردم بدید
سامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سال ۸۵ یه پراید فروختم که هنوز خریدار پلاکو عوض نکرده حالا مالک منم اگه دادگاه هم برم پلاکو تعویض کنه بازم تا دو سال نمیشه ثبت نام کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خوب بخاطر همیناست که رییس جمهور میگه اقتصاد ما از آلمان پیشرفته تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خودرو از کشور ژاپن وارد کنید و گمرکی هم بگیرید تا مشکل کمبود ارزتون جبران بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
باز چه خوابی واسه مردم دیدین
ناشتاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
به نظر من باید زیر ساخت های حمل نقل عمومی درست بشه تا مردم خیلی کم از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند سپسس قیمت بنزین را خیلی افزایش دهند
در این صورت هم خودروهای خوب درست میکنند هم الودگی کم مشود وه سرمایه های ملی دود نمی شود والودگی کم میشود
ناشتاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
به نظر من باید زیر ساخت های حمل نقل عمومی درست بشه تا مردم خیلی کم از وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند سپسس قیمت بنزین را خیلی افزایش دهند
در این صورت هم خودروهای خوب درست میکنند هم الودگی کم مشود وه سرمایه های ملی دود نمی شود والودگی کم میشود
رز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
اقا من ماشین قیمت زدم مدل ۸۹قیمت هاش از ۹۰به بالا پراید بخدا ادم خندهش میگیره یا امام حسین
رز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
تا زمانی که ثبت نام خودرو برداشته نشه ارزون نمیشه چرا واقعا اصلا ثبت نامی شده
پارسا زاهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
داشتن پلاك فعال در خانواده محرز نميشود چون خودرو ساز ها مدارك سجلي پدر مادر فرزند خواهر برادر را مطالبه مي كنند و ضمن بررسي به مشكل بر مي خورند. بعد سند ازدواج و طلاق مي خوان كه بغهمند مثلا فلاني در خانواده حضور دارد يا خير ... مادري كه دختر خود را 10 سال پيش شوهر داده و در شهرستاني دور زندگي مي كند و بخاطر اخلاق بد داماد كه اجازه رفت و آمد زنش به خانوادشو نميده، چطور سند ازدواجشو بگيره براي خودرو ساز بفرسته؟؟؟
وقتي سرپرست و وزير معماري نشده يهو يه چيزي ميگه نتيجش ميشه اين
مشتري بدبخت براي يه ماشين بايد خصوصي ترين اسناد زندگيشو(سند ازدواج و متاركه و هم زيستي و ...) بده دست نمايندگي خودرو ساز كه چي بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
حمله مردم باعث میشه ک پول بیشتر سودبیشتر بزنن طرف معلوم نیست بنامش دربیاد اول ده درصدپول میده کجای دنیا برای خرید یه ماشین اینهمه شرطو شروط داره جز مملکت ما که صاحب نداره مقصر اصلی مردمن که هر چی میشه میرن توصف برا ی لگن کلی پول بدی بخودتون بیاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
این روش فعلی فقط باعث داغتر شدن بازار آزاد خودرو شده و قیمت ها بالا میرود تا خودرو سازان بهانه برای افزایش قیمت داشته باشند.اونی که الن ماشین داره اما می خواهد ماشینش را بروز کنه چون پلاک فعال داره نمی تونه ثبت نام بکنه.....ابته تمام اینها حرف جزای گران فروش نخریدن است...اگر مردم نخرن ماشین های بی کیفیت رو دستشون باد می کند مجبور می شوند قیمت را پایین بیاورند....نخریم.....نخریم....نخریم....
علی*
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
فقط میگن پول بدید .. حالا کی خودرو رو تحویل بدن بسته به گم نشدن کانتینر ها داره !!
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
قشنگ دارید راه رو برای دلالان خرد هم باز میکنید. اون دلالی که همیشه تو حسابش پوله خیلی راخت میخره. ولی اون کارمند بدبختی که پولش سپرده شده توی بانک باید حسابشو واکنه چی؟ شما خسارت میدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
این همه شرط وشروط برای چه!؟!؟ مگر قیمت خودرو مانند 3سال پیش است، که فکرمی کنید مردم برای خرید آنها، دست وپا می شکنند!!!؟ ؟؟؟؟ اول قیمت خودروراپایین وپایین تر بیاورید، بعد شرط بگذارید!؟! بااین قیمتها، فقط دلالان ودولتمردان خوش نشین وکاخ نشین، مناسب است، و80 درصد مردم باگرانیهایی که دولت برمردم تحمیل کرده، قادربه خرید حتی یک دوچرخه هم نیستند!؟!! ازطرف دیگه تمام شرایط خرید خودرو، آمرانه وظالمانه وتحقیر آمیز است، که به درد همان اختلاسگران ودزدان وخوش نشینان مفت خور میخوره!؟!؟
جوانی که ازیک خانواده بخواهد مستقل شود، ونیاز به خودرو دارد بااین شرایط مسخره خرید خودرو، وگرانی، و...، چه کار کنه!؟!؟ لطفا انعکاس دهید، نه سانسور!!!!
داود غلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
منم ماشین میخوام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خوب بود
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
لطفا شرط پلاک فعال برای دارندگان خودروهای فرسوده برداشته بشه لطفا پیگیری کنید
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
لطفا شرط پلاک فعال برای دارندگان خودروهای فرسوده برداشته بشه لطفا پیگیری کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
خودرو من سرقت شده ولی از قرعه کشی حذف میشوم
یاشار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
سلام
کی میخواهیم به بازار جهانی وصل شویم!ماشینی که قیمتش بیست میلیون چرا 150 به مردم میدین؟ کشورهای دیگه ماشین برند دنیا رو با پرداخت ده درصد قیمت ماشین قسطی می خرن و خود شرکت خودرو هم وام 4 درصد به خریدار میده-ما کجاییم!ظلم تا چه حد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
قیمت خودروها در درب کارخانه هر سه ماه یکبار افزایشی بالغ بر 25 ال 35 درصد دارد. امام حقوق کارگر و حقوق بگیران ثابت در سال یکبار افزایش دارد آنهم با منت و کلی سرکوفت. اگر تورم هست برای ما هم تورم هست نه فقط خودرو ساز دولتی که از جیب مردم داره دزدی میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
همه مردم شدند مسخره خودتان میفهمید چی گفتید
شهرفرنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
باسلام،همه این روشها عادلانه نیست، با وجود ظرفیت کم تولید خودرو همواره عده ای که قرعه به نامشان نیست ضرر می کنند در حالی که باید فقط منتظر باشند نه ضرر کنند، عده ای از آنها دیگر توان پرداخت قیمت بعدی خودرو را ندارند.باید روش های جایگزین عادلانه باشد،واردات خودروی خارجی همتراز با خودروی داخلی برای متقاضیان ثبتنام کننده، یا گرفتن پول همه ی متقاضیان و تحویل خودرو آنها در طول بازه ی زمانی مــمـــکن به صورت قرعه کشی....عدالت....اسلامی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر