کد خبر: ۷۵۰۹۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۷
کد خبر : ۷۵۰۹۵۰۸

اولین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»+ فیلم و تصاویر

در اولین مناظره انتخاباتی بین بایدن و ترامپ، دو طرف در دانشگاه «کیس وسترن رزرو» شهر کلیولند حاضر شدند تا به سوالات درباره ۶ موضوع داخلی پاسخ دهند.

اولین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»+ پوشش زنده

 نخستین مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بامداد امروز در دانشگاه «کیس وسترن رزرو» شهر کلیوند در ایالت اوهایو برگزار شد. علاوه بر این مناظره، جو بایدن و دونالد ترامپ ۳۵ روز باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات، دو بار دیگر نیز با هم مناظره تلویزیونی و رودرو خواهند داشت.

اولین مناظره تلویزیونی بین نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۱۹۶۰ و بین «جان اف‌کندی»، نامزد دموکراتها و «ریچاد نیکسون» برگزار ولی به دلایل نامشخصی مناظره‌های تلویزیونی  تا انتخابات ۱۹۷۶ متوقف شد. اما از سال ۱۹۷۶ این مناظره‌های تلویزیونی به صورت پیوسته و هر ۴ سال یک بار برگزار شده است. این مناظره‌های تلویزیونی و به خصوص مناظره اول نقشی تعیین‌کننده و مهم در انتخاب رأی‌دهندگان آمریکایی و برنده نهایی انتخابات خواهد داشت.

«کریس والاس»، خبرنگار مشهور شبکه فاکس  مجری مناظره اول بایدن و ترامپ بود. سوالات مجری بیشتر پیرامون شش موضوع «سوابق دونالد ترامپ و جو بایدن، انتصاب قاضی جدید دیوان عالی، همه‌گیری کرونا، اقتصاد، اعتراضات نژادی و خشونت در شهرها ، و سلامت برگزاری  انتخابات» بود. گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان اظهارات مهم، صحنه‌ها و حواشی مناظره اول دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را ترجمه و آماده کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید.

لحظه ورود بایدن و ترامپ به محل مناظرهانتصاب قاضی جدید دیوان عالی،  اولین سوال مناظره

طبق برنامه اولین سوال از بایدن و ترامپ درباره دیوان عالی و انتصاب قاضی جدید دیوان عالی از سوی ترامپ بود که جو بایدن به انتقاد از آن پرداخت، اما ترامپ گفت: «چون پیروز انتخابات پیشین بوده‌ این حق را دارد که قاضی جدید را انتخاب کند و انتخاب او هم قاضی ایده‌آلی است.»

هفته پیش «روث بیدر گینزبرگ»، قاضی  نزدیک به دموکراتها در سن ۸۷ فوت کرد و ترامپ به جای او قاضی «ایمی برت» را به مجلس سنا معرفی کرده است.  قُضات دیوان عالی آمریکا  تا پایان عمر در این منصب حضور دارند و با توجه به اهمیت دیوان عالی در نظام سیاسی این کشور، جریانهای سیاسی تلاش دارند اکثریت دیوان عالی را در اختیار داشته باشند.

بایدن خطاب به ترامپ: خفه شو!

در ادامه مناظره، موضوع طرح سلامت موسوم به «اوباماکر»، رئیس‌جمهور پیشین مطرح شد. مجری مناظره خطاب به ترامپ اعلام کرد که دولت او برنامه مشخصی برای جایگزینی طرح سلامت اوباما نداشته است.

جو بایدن در نوبت خود گفت:  رئیس جمهور دروغ‌گو است و مدام دروغ می‌گوید؛ ترامپ طرفدار مردم آمریکا نیست و میلیون‌ها نفر در آمریکا از طرح سلامت اوباما استفاده می‌کنند، ولی ترامپ می‌خواهد این حق را از آن‌ها بگیرد. ترامپ در پاسخ گفت: «من این حق را به مردم آمریکا داده ام تا خود انتخاب کنند».

ترامپ که دائما در حرف جو بایدن می‌پرید و حرف او را قطع می‌کرد، نهایتا با واکنش تند بایدن مواجه شد. بایدن با عصبانیت خطاب به ترامپ گفت: «خفه‌شو»

ترامپ: کار ما در مقابله با شیوع کرونا عالی بود

موضوع بعدی که از سوی کریس والاس مطرح شد، شیوع ویروس کرونا در آمریکا بود. بایدن در این باره گفت: «ما باید طبق مصوبه کنگره عمل و به کارگران کمک کنیم» و رو به ترامپ دامه داد «باید از زمین گلف بازی خارج شوی و به کاخ سفید بروی تا بهتر کار خود را انجام دهی!»

ترامپ هم در واکنش گفت: «این ویروسی بود که از چین آمد. من مرز را بستم و هزاران نفر را نجات دادم. طرفداران تو گفتند که کار ترامپ در مقابله با کرونا عالی بود و کار ما عالی بوده است. هر کسی که فکر می‌کند عملکرد من ضعیف بوده، خبر‌های جعلی را گوش می‌دهد. ولی تو چه کردی؟ در موضوع شیوع آنفولانزا در دوران معاونت رئیس جمهوری چه کردی؟ اگر تو رئیس جمهور بودی وضعیت کنونی خیلی بدتر بود.»

ترامپ خطاب به بایدن: چیزی به نام هوش در تو وجود ندارد

بایدن در ادامه حملات لفظی خود علیه ترامپ افزود: «ترامپ فردی بود که گفت کرونا شش ماهه از بین می‌رود، گفت که ماده ضدعفونی بخورید تا ویروس از بین برود. الان هم می‌گوید که واکسن کرونا در حال رونمایی است.

ترامپ با ادعای اینکه توصیه او به خوردن مواد ضدعفونی صرفا «شوخی» بوده افزود: «من با دانشمندان صحبت کرده ام، آن‌ها گفتند که واکسن کرونا بزودی آماده می‌شود. تو موضوع هوش را مطرح کردی، نمره‌های دانشگاه تو مشخص است، چیزی به نام هوش در تو وجود ندارد.»

ترامپ: بزرگترین ماسک‌هایی که تا حالا دیده‌ام را بایدن می‌زند

ترامپ با تمسخر نحوه ماسک‌زنی رقیب دموکرات خود و در دفاع از نحوه مدیریت دولتش در بحران کرونا گفت: «بایدن می‌خواهد کل کشور را تعطیل کند، ما در مقطعی مجبور شدیم و این کار را کردیم، اما الان وضعیت فرق دارد. برخی‌ها تمایل دارند تا کشور تا قبل از انتخابات بسته بماند. من هیچ مشکلی با ماسک ندارم و به فاصله‌گذاری فیزیکی معتقدم، ولی ببینید بایدن همیشه ماسک می‌زند، بزرگترین ماسک‌هایی که تا حالا دیده‌ام را بایدن می‌زند.»

ترامپ همچنین در پاسخ به انتقاد والاس در رابطه با برگزاری کارزار انتخاباتی در دوران کرونا افزود: «کار من خوب بوده و مردم دوست دارند تا در کازار انتخاباتی من حضور پیدا کنند. خوب است که کارزار خودم را در خانه‌ام برگزار کنم؟!»

بایدن: ترامپ فرصت‌های شغلی را از بین برده است

بایدن با انتقاد از گسترش شیوع کرونا در آمریکا و افزایش قربانی‌های این ویروس به علت مدیریت ترامپ گفت: «وضع میلیاردر‌هایی مثل ترامپ در دوران کرونا خوب شده است، اما کسانی که به سختی امرار معاش می‌کنند، وضعیت بدتری دارند.ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکاست که فرصت‌های شغلی را از بین برده است. نمی‌توان قبل از مهار کرونا، اقتصاد را بازگشایی کنیم. ترامپ هیچ کاری برای اقتصاد‌های کوچک نکرده است.»

ترامپ با دفاع از نحوه مدیریت بحران شیوع کرونا در آمریکا مدعی شد که «خود مردم اصرار دارند که مدارس و اماکن عمومی باز باشد.»

اولین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»+ پوشش زنده

 ترامپ: من قبل از ریاست جمهوری در کار ساخت و ساز بودم و از قوانین استفاده کردم تا مالیات کمتری بدهم!

ترامپ در پاسخ به اتهام‌ها در خصوص پرداخت مالیات ۷۵۰ دلاری گفت: «من میلیون‌ها دلار مالیات داده‌ام. مالیات هفتصد و پنجاه دلاری صحت ندارد. من قبل از ریاست جمهوری در کار ساخت و ساز بودم و از قوانین استفاده کردم تا مالیات کمتری بدهم.»

در ادامه بایدن درباره اهمیت پرداخت مالیات افزود: «تحلیلگران وال استریت تاکید کردند که طرح اقتصادی من رشد اقتصادی را به همراه خواهد آورد. خیلی از مالیات‌ها در دوران من لغو و یا کمتر می‌شود.»

ترامپ افزود: «چرا وقتی معاون رئیس جمهور بودی این کار‌ها را نکردی؟»

ترامپ خطاب به بایدن: اگر تو رئیس جمهور شوی، نصف شرکت‌ها از آمریکا خارج خواهند شد

ترامپ خطاب به بایدن گفت: «اگر تو رئیس جمهور بشوی، نصف شرکت‌ها از آمریکا خارج خواهند شد» که در پاسخ بایدن مدعی شد: «دوران ریاست جمهوری اوباما، یک اقتصاد بحرانی را تحویل گرفتیم و اقتصادی پویا را به ترامپ تحویل دادیم.»

بایدن: اصلا نمی‌توان با این دلقک حرف زد!

در میانه حملات لفظی دو نفر علیه همدیگر، ترامپ بار دیگر مسئله ارتباط پسر بایدن با مقامات روس و چینی را مطرح و خطاب به بایدن گفت: «همسر شهردار مسکو سه و نیم میلیون دلار به پسر تو داد، قضیه  چه بود؟»

بایدن پس از تلاش برای توضیح این اتهام ترامپ و قطع حرفهایش از سوی او با حالتی افروخته گفت: «اصلا نمی‌توان با این دلقک اصلا حرف زد!»

بایدن: از هر ۵۰۰ سیاه‌پوست یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا کشته شده‌ است

بایدن بار دیگر به بحران کرونا و افزایش قربانی‌های این ویروس در آمریکا اشاره کرد و گفت: «هیچگاه تلاش خودمان را برای عدالت در آمریکا متوقف نکردیم ولی الان در جایگاه خوبی قرار نداریم. کاری که ترامپ می‌کند ایجاد تفرقه است و نه ایجاد وحدت بیشتر. ترامپ برای سیاه پوستان کاری انجام نداده است. کارهای او برای سیاهان آمریکا فاجعه بار بوده و از هر ۵۰۰ سیاه‌پوست یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا کشته شده‌ است.»

ترامپ اما در واکنش به این حرفهای بایدن افزود: «قانون ۱۹۹۴ که تو در جایگاه قانون‌گذار آن را تصویب کردی، سیاهان زیادی را به دردسر انداخته و الان من در حال اصلاح آن هستم. هیچ کدام از نیروهای نظامی طرفدار تو نیستند، در هر شهری که دموکرات ها مسئولیت آن را بر عهده دارند، وضعیت خشونت ها پررنگ است.»

بایدن: بی‌عدالتی در آمریکا سیستماتیک است

جو بایدن در مناظره امشب در خصوص مسئله نژادی و اعتراضات ضدنژادپرستی اعتراف کرد که بی‌عدالتی و تبعیض در سیستم قضایی و نظامی آمریکا نظامند و سیستماتیک است.

ترامپ هم گفت: « دموکراته عملا دارند آموزش می‌دهند که از هم متنفر باشیم، آن‌ها می‌خواهد تنفر را در آمریکا حاکم کنند، اما من اجازه نمی‌دهم.»

بایدن: من نگاه تحقیرآمیز ترامپ به جامعه را اصلاح می‌کنم

بایدن با بیان اینکه ترامپ و دوستانش به افراد پایین جامعه نگاه تحقیرآمیزی دارند، ولی من این موضوع را اصلاح میکنم گفت: «ترامپ اگر اجازه بدهد اعتراض‌ها مسالمت آمیز برگزار خواهد شد. ترامپ می‌خواهد تنش‌ها را بیشتر کند به جای اینکه سعی کند فضای داخلی را آرام کند.»

ترامپ نیز در پاسخ گفت: «بایدن اصلا دوست ندارد از عبارت نظم و قانون استفاده کند، چون می‌ترسد دوستان چپ و سوسیالیست خود را از دست دهد.»

اولین مناظره «جو بایدن» و «دونالد ترامپ»+ پوشش زنده

ترامپ خطاب به بایدن: یک گروه نظامی را بگو که از تو حمایت کرده باشد!

در زمینه طرفداری از نیروهای نظامی آمریکا بایدن اعلام کرد: «کاملا مخالف کاهش بودجه پلیس هستم، ما به پلیس نیاز داریم تا جرم و جنایت کاهش پیدا کند.» ترامپ اما در پاسخ بایدن گفت: «یک گروه نظامی را بگو که از تو حمایت کرده باشد؟»

ترامپ: چون کار من فوق العاده بوده، مردم باید به من رای دهند

در ادامه مناظره ترامپ در پاسخ به این پرسش که مردم به چه دلیلی باید شما را انتخاب کنند، گفت: «چون کار من فوق العاده بوده...هیچ دولتی به اندازه من کار نکرده است. نیروی نظامی و ارتش را بازسازی کردم، آمریکا به عرصه فضایی بازگشت. در دوره من سیصد قاضی منصوب شدند.»

بایدن اما با رد ادعاهای ترامپ تأکید کرد: «آمریکا در دوران ترامپ فقیرتر و ضعیفتر شده است. ترامپ عروسک پوتین است!»

بگومگوی نامزد‌های انتخابات آمریکا بر سر پسر بایدن!

بایدن با بیان اینکه «اجازه نمی‌دهم او درباره پسر من اینطور حرف بزند» گفت: «پسر من در عراق جنگیده و در ارتش خدمت کرده است.»

ترامپ اما بار دیگر تکرار کرد: «پسر تو از ارتش اخراج شد.»

ترامپ: چرا باید فقط ما کارهای خوب انجام دهیم!

ترامپ در پاسخ به اینکه چرا از معاهده اقلیمی پاریس خارج شده که آتش‌سوزی‌های گسترده در آمریکا یکی از پیامدهای آن است مدعی شد هم‌اکنون روسیه، چین، هند و کشورهای دیگر مدام دارند هوای جهان را آلوده می‌کنند، چرا کارهای خوب را فقط ما باید انجام دهیم!»

بایدن: اگر به ترامپ رای دهید، چهار سال دیگر هم از این دروغ ها خواهیم داشت

بایدن با بیان اینکه مقامات کاخ سفید اعلام کردند که رای پُستی اصلا منشاء تقلب نیست، برعکس آنچه خود ترامپ اعلام کرده گفت: «مردم باید رای دهند. خود ترامپ هم از پشت میز خود به صورت پُستی رای می‌دهد» و در ادامه خطاب به مردم آمریکا افزود: « اگر به ترامپ رای دهید، چهار سال دیگر هم از این دروغ ها خواهیم داشت.»

ترامپ: دموکراتها مدام به دنبال کودتا علیه من بودند

رئیس‌جمهور آمریکا درباره انتقال مسالمت‌آمیز قدرت، خطاب به بایدن گفت: «شما دموکراتها از همان روزی که من وارد کاخ سفید شدم به دنبال کودتا علیه من بودید، شما دیگر از انتقال مسالمت‌آمیز قدرت حرف نزنید. انتخابات با شیوه پُستی احتمال تقلب را بالا می‌برد، همین چند روز پیش شماری برگه رأی در سطل آشغال پیدا شده بود که نام دونالد ترامپ روی آنها نوشته شده بود.»

بایدن اما با اشاره به اینکه ترامپ، «سگ دست‌آموز پوتین» است، گفت: «هنوز نمی‌تواند از پوتین بابت تعیین جایزه برای کشتن سربازان آمریکایی انتقاد کند.»

مجری مناظره در واکنش به اظهارات دو نامزد درباره برگزاری انتخابات به شیوه پُستی گفت: «شاید شمارش آرا برای مدت طولانی طول بکشد. آیا هواداران خود را در این مدت به آرامش دعوت می‌کنید؟»

ترامپ با طفره‌روی از پاسخ مستقیم به این سوال گفت: «ببینید هم‌اکنون میلیون‌ها برگه رأی به شهر‌ها فرستاده شده، در شیوه رأی‌گیری پُستی تقلب می‌شود؛ من می‌خواهم شمارش آرا منصفانه باشد.»

بایدن هم گفت: «هیچ کسی نتوانسته تا حالا ثابت کند که رای پستی بستر تقلب است. من نتیجه انتخابات را می‌پذیرم. من اگر رئیس جمهور باشم، رئیس جمهور همه مردم آمریکا هستم.»

بایدن: انشاالله ترامپ برگه پرداخت مالیاتش را رو خواهد کرد

«در بخشی از مناظره و هنگام تنش لفظی بر سر پرداختن مالیات، ترامپ خطاب به بایدن  گفت: «(برگه پرداخت مالیاتم) را خواهید دید؟

بایدن هم در واکنش به ترامپ گفت: «چه موقع؟ انشاالله؟ » (کنایه از اینکه ترامپ هرگز برگه مالیاتش را نشان نخواهد داد)

مناظره جو بایدن و دونالد ترامپ پس از ۹۰ دقیقه به پایان رسید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۲
رند باد مسولان خودمان که نه اختلاس وتورم وبیکاری وفسادو............................................ندارند
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۱
بنام خداوند جان و خرد :
خیلی وقته مردم کشورش و همپیمانانش ترامپ ملعون تروریست جنایتکار رو کنار گذاشتنش در حال حاضرم داره به زور اسلحه و چوب و چماق و زور اراذلین و اوباشهاش و بگیر ببند و بزن و بازداشت کردن مردم مظلوم و کشتن بی گناهان مومنین مستضعفین محرومین مملکتش داره مثل دیگر فراعنه زورگوها و دیکتاتورهای جهان به حکومت و ریاست جمهوریش ادامه می دهد می خواد با راه اندازی جنگهای داخلی حکومت کنه و قدرت رو در دست بگیره توی آمریکا و توی دیگر کشورهای دیکتاتوری فراعنه قانون جنگل حاکمه هرکی قلدرتره و درنده تره اون سلطان میشه ولی قرار این قانون جنگل رو از بین ببرند مردم مومنین مستضعفین سر تا سر جهان تا با عدل و عدالت بدون تبعیض و بدون قوانین مندرآوردی نژادپرستی و بدون ظلم زورگویی در جهان مثل انسانهای شرافتمند و قانون انسانی با همه مردم دنیا به تعامل برسند و دست از لشکر کشیهاشون به سر تا سر جهان بردارند و در صلح و آرامش با مردم جهان زندگی کنند و مشکلاتشون رو حل و فصل کنند ولی اول می خواهند این دو حزب موذی جمهوری خواه و دمکرات فراعنه مستکبرین را به زیر بکشند و دولت و قوانین انسانی عادلانه ایی نصب کنند مردمان مستضعفین محرومان آمریکا دیگه هیچ دل خوشی از این دو حزب و جناح سیاسیشون ندارند و بسیاریشون هم در انتخابات شرکت نمی کنند و چش دیدن این دو حزب فراعنه را ندارند و متنفرند از بی عدالتیها از تبعیضگریها از نژادپرستیها و ظلمها و ستمگریها و شکنجه گریها و از برده داریهای عصر جدید نوینشون و به فقر و حقارت و فلاکت کشیدنشون و از جنگ طلبیها و جنایتها و لشکر کشیهاشون در سر تا سر جهان خسته و ذله شده اندمردم مستضعفین آمریکا می خواهند مثل همه مستضعفین جهان در صلح و رفاه و عدل و عدالت بدون تبعیض در آرامش خیال در کنار همه مردمان جهان با خوبی و خوشی و سلامتی زندگی کنند این حرومزادهای حروم لقمه های احزاب سیاسیشون هست که مادر ملت مستضعفین بدبخت بیچاره رو به عزاشون نشوندند بخاطر خودکامگیها و خودخواهی های خودشون و دارو دستهای شامورتی بازان آشغالکلهاشون هست که مردمان خودشون و مردمان مستضعفین جهان باید در رنج و فقر و ظلم و ستم بیماری و جنک و آوارگی و بدبختی و فقر و نداری بسر ببرند ننگ و مرگ بر تمامی فراعنه زورگویان بی عدالتهای تبعیضگران نژادپرستان بی حقوق بشرهای شیطان صفتان خسیسان بخیلان تنگ نظران سر تا سر روی کره زمین باد انشاءالله هر چه زودتر به درک اسفل السافلین جهنم سوزان وارد شوند همگیشون شرشون از این دنیای انسانیت متمدنین خردمندان بصیر آزاده اندیشان عادل مومنین مستضعفین محرومین سر تا سر جهان کم شود بروند به گورستان مردشور ریخت خبیث کریه کثیف شیطان صفتان موذیهای فاسد و فاسق ریاحکار دزد دروغگوی ملعون همگیشون رو ببرند انشاءالله زودتر همگیشون سقط شوند نکببتهای حرام لقمه ها که فقط به فکر منافع خودشون و دارو دستهاشون بودند و هستند و اگر سقط و به زیر کشیده نشوند خواهند بود خیر و خوشی نبینند که دنیای مومنین مستضعفین سر تا سر جهان را تیره و تار و حقارت بار کرده اند تف و اف بر همگیشون .انشاءالله همگیشون درد بی درمون بگیرند و به هزاران بلیات آسمانی و زمینی گرفتار شوند با دارو دسته هاشون نابود بشوند تا مردم مستضعفین محرومان خردمندان بصیر آزاده اندیشان عادل سر تا سر جهان یه نفسی تازه کنند از دست این حرامزاده های حرام لقمه های ابلیسیان ملعونین و عالم پیر و فرسوده افسرده و خزان شده مومنین مستضعفین محرومین سر تا سر جهان جوان خواهد شد و دیوان چو بیرون روند و به زیر کشیده شوند فرشته ها در آیند و بگذرد این روزگارهای تلخ تر از زهر مار و بار دگر روزگار چون قند و عسل و شکر آید انشاءالله به حول قوه الهی حضرت خداوند یگانه عادل جل جلاله .
والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
حالم بد شد از بس توی حرف همدیگه پریدن.

بلند نیستن متمدنانه حرف بزنند.
خیلی بی شخصیت بودن
زنده دل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فقط روحانی
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اگر سندرز مقابل ترامپ بود
حسابی او را می شست و روی طناب پهن میکرد
فقط ترامپ یک حرف یک ریز بهش میگفت که
تو سوسیال چپ گرا هستی
تا تند روی های مسیحی و یهودی بهش رای ندهند
گرچه ایشان یهودی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
من نميدونم چرا دموكراتا اين طرح مزخرف اوباماميكر كه مظهر گداپروريه و حتي خود اوباما هم ميدونست مزخرفه رو ول نميكنن
جالب اينجاست كه دفعه قبلم سر همين دفاع بيجا از اين طرح كلي رأي از دست دادن
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سران مملکت فکری به حال ماایرانیها بکنن اخرپراید ا۱۱۰میلیون بیکاری فقروفساد یاس وناامیدی درمیان اکثریت جامعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بایدن: انشاالله ترامپ برگه پرداخت مالیاتش را رو خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
همه دعا کنن ترامپ رئیس جمهور نشه داره دنیا رو بهم میزنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کاش انتخابات خودمون هم این قدر تو سرنوشت کشورمون تاثیر داشت
هادی حرف حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
جفتشون آشغال هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مرگ بر آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بعد بگین انتخابات آمریکا رو ما تاثیر نداره!!!
چه خوب پوشش دادین؛ دمتون گرم
یاسر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
نتیجه مشخصه

ترامپ نحس احمق دوباره رییس جمهور آمریکا میشه.

ببیند برنامه سیاسی امریکا مشخصه حالا فرق نداره کی میاد برنامه رو اجرایی میکنه ترامپ یا بایدن یا هر کسی دیگه ای.

ما باید کشور خودمونو درست کنیم به لطف خدا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مترجم بسیار با دقت ترجمه کردن، چون جو بایدن، دقیقا از ترامپ پرسید چه موقع برگه پرداخت مالیات را نشان میدهی؟ و بلافاصله ، حتی کلمه انشاالله را به کاربرد. ( بدین معنی که ترامپ هرگز برگه را نشان نخواهد داد)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خطاب عربستان روز قبل بمباران فور خدا در دلم چهار را گفت یادتان باشد آن اول هم گفتم خواب دیدم در کودکی چهار پایه بود یکیش بی نور بود که به یکباره روشن شد یادتان باشد اول از چهار پایه میز و صندلی که می خواهم بسازم گفتم و ... عدد بیست دیروز که شد کارنامه بیست ... جوابش ماشین یخچالدار با پلاک ۲۰ که ارشیا (کمان آرش جمع فارسی یا میشود آرشیا)داشت هم برگرد گرفت پشتشم سمند ۱۳ ایستاد منم سومی بودم نزدیکتر به ... بودم . دجال بقیه الله
ناشناس
|
France
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اينا توانايي ها همديگه رو زير سوال ميبرن
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فراموش نکنید دموکرات ها مثل انگلیسی ها مرموز هستند !
اصلا به اون ها نمیشه اعتماد کرد
باز ترامپداقتصاد سرش میشه
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این‌انشالله رو از کجا آوردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دیگه احمقانه هست ضعف مدیریتی رو انداخت گردن آمریکا . زمان قاجار هم این ضعف به وضوح به چشم میخورد .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خخخ
انشاالله خوب اومد آقای بایدن
متفرقه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اینا بهترین امکانات دارن یکی نیس به حال مردم ما برسه همش گرونی و بدبختی اونجا فقیر ترین آدمش پولدار ترین آدم مملکت ماست.من دوست خودم آمریکا زندگی میکنه کلا همونجا موند بخاطر رفاهی ک داره همه هم میدونن.ممنون از سایت خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
رفقا گول نخورید .این دوتا پیر وخرفت ، هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
چه ربطی داشت با قیمتها
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
هردو احمق هستن.دیگ به دیگ می گه روت سیاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
چرا بایدن میگفت ان شاء الله؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دمشون گرم. روزمو ساختن.
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
۳۵ روز دیگه رئیس جمهور ایرانم مشخص میشه خخخ
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بایدن انگار مومیاییه خیلی پیره لامصب این شاید از ۳۰ روز دیگه اصن زنده نباشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یاد مناظرات داخلی افتادم که مرتب به هم میگفتن:فلانی من به شما علاقه دارم!اما خدا میدانست ته دلشون چی بود.
امیر مهدی دلیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
هر دوتاشونم امریکایین حالا آمریکایی یعنی چی کمتر از سطل آشغال و .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بایدن مچکریم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
تحت هر شرایطی در کشور ما نرخ ارز افزایش پیدا میکنه و بازار در رکود بیشتری فرو میره
ناشناس
|
Japan
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
به ما چه. بیایید اوضاع مملکت خودتون درست کنید گرانی داره بیداد می کنه. خواهشها نظرم رو منتشر کن
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اینها همه فیلم بازیه سرم رو شرط میبند که خود ترامپ انتخاب میشه و اینها بازی بیش نیست که مردمش برن رای بدهند و واکنش دشمنان رو ببینند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دم بایدن گرم که باز اولش به رقیبش احترام گذاشت و سلام کرد اما ترامپ نجس اصلا محلش هم نداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
صد رحمت به اینا همه چیزو میگن
ما راجب شخص اول مملکت و فرزندانش و دارایی هایشان و درآمدشان هیچ اطلاعی نداریم
مردم در فقر هستند و آنها در بیت المال در رفاه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
انشالله یعنی هیچ وقت انجام نمیشه یعنی وقت گل نی
پاسخ ها
madman
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یعنی کشک
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
پسر بایدن توی عراق با ارتش امریکا بوده انسان های بی گناه را می کشته
غفار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بایدن خودشوباخته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دوتاشونم آشغالن ولی ترامپ بدتره چون قصد نابود کردن کشورمونو داره
شرافت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
درگفتگو ها
به دنبال سلطه برای قشر خاص تا کل جامعه
تفرقه به انذاز حکومت کن بود
ایجاد تفرقه بجای ایجاد تفاهم بین مردم وزندگی سالم واجتماع واقصاد عمومی برای همه با استفاده از نیرو زور گویی حمایت از ارتش ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سگ زرد برادر شغاله بیچاره اون کسانی که به این دوتا دل می بندن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کل ایران الان به این دوتا دل بستن !خخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دو تا کافر نجس سر قدرت همدیگرو تیکه پاره می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این اجرای زنده بود.
قبلا کلی با هم تمرین کرده بودند.
علاوه بر ملت خودشون، کل مردم دنیا رو هم سرکار دارند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
"ان شاء الله" به زبان لاتین چی میشه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
میشه ان شاالله
مصیطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یعنی کی انجام نمیدیش؟؟؟
Azi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
جوری که ما پیگیر مناظره اینا هستیم خود آمریکایی ها نیستن... انقدری که به ما مربوطه به خودشون مربوطه نیستت ...دقیقا قراره رییس جمهور ما مشخص بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
همه رو برعکس ترجمه کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بخدا روده بُر شدم....باقی مناظره ها رو بزار حداقل از مال ایران با حال تره...تو این اوضاع سخت خیلی چسبید
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ به بایدن(در قسمتی از مناظره) : «اگر تو رئیس جمهور بودی وضعیت کنونی خیلی بدتر بود.»
چقدر این جمله به گوشمان آشناست.
Amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
امیدوارم با ایران دوست شوند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خدا هردو را لعنت کنه...
سگ زرد برادر شغال
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
امریکا رو به افول است مرگ بر امریکا مرگ بر امپریالیسم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دلار؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
معلومه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ولی واقعیت اصلی اینه که خیلی ها امیدشان به این اتخابات است . ما چقدر بدبختیم که آرزو میکنیم یکی از این دو گرگ نما انتخاب شوند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
هردوتاشون آدم هایی بس سخیف و پست فطرت هستند والسلام
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
انشالله، کنایه از انجام نشدن یک کار هست پس!!!!!!!
گفتم چرا مسولین وعده هاشون هیچ وقت عملی نمیشه، همش میگن انشالله. خخخخ
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سلام صبح به خیر لطفا اصلاح بفرمایید جای ترامپ و بایدن اشتباه تایپ شده .!!!!!

بایدن خطاب به ترامپ: یک گروه نظامی را بگو که از تو حمایت کرده باشد!

بایدن گفت: کاملا مخالف کاهش بودجه پلیس هستم، ما به پلیس نیاز داریم تا جرم و جنایت کاهش پیدا کند.

ترامپ اما در پاسخ گفت: یک گروه نظامی را بگو که از تو حمایت کرده باشد؟
ترامپ: چون کار من فوق العاده بوده، مردم باید به من رای دهند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اینقدر انتخابات امریکا رو برجسته نکنید ، آخه این کشور که اینقدر فقیر و بدبخته و بیکاری توش موج میزنه ، جنس تو فروشگاههاش نیست ، بخاطر علم و تکنولوژیش به همه زور میگه ، هیچ کس آرزو نداره شهروند اون کشور باشه ، خوش خودمون که رئیس جمهورمون یه حرفی میزنه آب از آب تکون نمیخوره که هیچ ، بد اندر بدتر میشه ، بعد رئیس جمهور امریکا از هزاران کیلومتر اونطرف تر یه حرفی میزنه ، همه اقتصاد و سیاست و دین و ... میریزه به هم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
در جواب شما باید گفت فعلا که کل زندگی ما به اینا وابسته است یعنی در یک کلام نرخ دلار!
#دلار؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
واقعا دوستم گل گفت فعلا. همچی با دلار هست ما چی دارم ریال که ارزش نداره با دلار خرید میکنم با ریال زندگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مملکت آباد و آزاد فقط ایران مرگ بر آمریکا خیلی آمریکایی ها دنبال مهاجرت و گرفتن تابعیت از ایران هستند ولی متاسانه ایران تابیعیت نمیده و کشتی هاشونو برمیگردونه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
جالب بود دوست بزرگوار بهتره بگم پروفسور
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
استاد شما کدام حوزه تدریس می کنید؟؟
باقرخان سالار ملی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
به نظر من ترامپ در این مناظره رک و شفاف بود اما جو تودار بود
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سلام ای کاش طبق گفته خود مدیران نظام هر صد روز یکبار عملکرد مدیران نظام ما هم به مناظره گذاشته می شد تا مردم به ضعف دولتمردان آگاه می شدند و چشم بسته آنها را مورد حمایت قرار نمی دادند. و چنین مصیبتی غیر قابل جبران به ملت و نظام تحمیل نمی شد .
طاهري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
واقعا بايستي به حال مردم آمريكا به خاطر كانديداتوري اين دو تا دلقك افسوس خورد.
پاسخ ها
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
والله چون ترامپ با ما بد رفتار کرده دلیل نمیشه بگیم بد بوده واسه مر م امریکا ، به نفع ملتش خیلی کارها کرده .... خیلی از شرکت های امریکایی که تو چین خط تولید دارن موجاب کرد خط تولیدشون رو بیارن توی امریکا تعرفه های گمرکی علیه چین و اروپا وضع کرد از لحاظ بیمه هم مثل تامیین اجتماعی خودمون دارن اونجا مزایاش رو میگم ویگه بقیه پارامترا بستگی به شرکت ها داره ، نصبت به جمعیتشم باید بگم عملکردش مقابل کرونا مثبت بوده حدودا ، بخشودگی مالیاتی ایجاد کرد و خیلی از مشاغل کوچک رو سرپا کرد ، حرفشم توی هرجا باشه به کرسی مینشونه یا حداقل میزنه و کوتاه نمیاد این یعنی اقتدار ، اگر من یک امریکایی بودم بهش رای میدادم . ولی من ازش متنفرم بخاطر ترور سردار سلیمانی بخاطر تحریم های ظالمانش بخاطر کینه توزی هاش ، بخاطر تفرقه و کشوندن دوباره جنگ در منطقه (شکل گیری شبه داعش در عراق و سوریه _ جنگ در آذربایجان و ارمنستان_ جنگ و تحریم های یمن _ لیبی که نابود شد _ افغانستان یک پوسته از دولتش باقی مانده _ تاجیکستان و تحرکات زد ایرانیش ، اعراب و صلح مزخرف و خائنانه با رژیم اپارتاک صهیونیستی ،و خیلی کارهای دیگه .... ختم کلامم اون کاری رو میکنه که بنفع کشور و هم پیمان هایش تمام بشه (نه مثل خیلی از مسولین ما که کاری جز ضربه زدن و نمک روی زخم مردم زدن بلد نیستن )
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دلقک خودتی احترام خوب چیزیه خوبه اون ها هم به ما بگن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
از اقای حمید متشکرم که جواب کامل و واقعی دادند
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
انشالله ترامپ رو خوب اومدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خدایی گفته ان شا الله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
گفتند پوتین سگ دست اموز ترامپ است؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
به هیچ کدومشون اعتماد نکنید ؛ قبل از انتخابات عادت دارن وعده های الکی بدن و بعد از رئیس جمهور شدنشون میزنن زیر همه چی !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
شکی ندارم جملات را تحریف کردید. باید اصلش را دید
رئیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سگ زرد برادر شغال است.
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بنام خداوند جان و خرد :
این دو نفر کاندید ریاست جمهوری مسخرهای موذی ناکارآمد برای ملت مستضعفین آمریکا آخرش روی صحنه اولش دعوای لفظی با یکدیگر می کنند و در نهایت جر و دعوای بزن بزن فیزیکی می کنند همراه با فحاشی های بسیار به یکدیگر و بعدشم جنگ داخلی شروع می شود به سرعت بر سر قدرت و در جنگ داخلی آمریکا .... می شود . والسلام و صلوات التماس دعا .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دانشمند از کجا فهمیدی تازه مگه روحانی نبود اون که با کامیون قول داد پس کو
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
شما لطفا به فکر مردم مستضعف خودمون باشید.
اونا که دشمن ما هستن، دیگه به شما چه ربطی داره چه بلایی سرشون میاد؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یادت نره ما داریم گوشی مردم مستضعف آمریکا رو در کشورمون 40 میلیون میخریم. اگه اونا مستضعفن ما چی هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
Yjc عزیز از کی تاحالا خارجیا میگن انشالله؟
چرا ترجمه غلط میدی خخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فیلمو ببین . گفتن آن شا الله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترجمه درست بود او اصطلاح یعنی اتفاق نخواهد افتاد!
محسن سیفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سلام از شما بعیده به ما چه که توی اون شو تبلیغاتی چه گذشته . روحانی رو برای کارهایی که باید میکرد و نکرد محاکمه کنید . در انریکا هرکس که روی کار بیاد اوضاع همینه که هست تا وقتی که سران کشور ما به جای ریش رنگ کردن به فکر معیشت مردم و جوانان نباشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
احسنت خوب گفتی
ناشناس
|
Canada
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ از حقه مظلوم بودن و حق اش
را خوردند .
استفاده میکند
اینه تاکتیک اش
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
به نظرم باید 4 سال دیگه این ترامپ احمق رو تحمل کنیم، البته اون یکی هم از ترامپ بد تره ولی من به خاطر ترور سردار، دوست ندارم ترامپ رای بیاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خودتون رو خسته نکنید. ترامپ انتخاب میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ انتخاب نمیشه من گفتم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
قطعا ترامپ انتخاب میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اصلا اجازه نمیدن بجز ترامپ فرد دیگری رئیس جمهور بشه برای امریکا مشکلات اساسی پیش میاد اگر ترامپ انتخاب نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ احمق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
البته سئوال هاي اساسي يعني تحريمها و برجام هنوز مونده
سرباز وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این قدر انتخابات آمریکا را در صدر اخبار برجسته نکنید.
مگر تحریمهای فلج کننده اوباما را فراموش کرده اید ؟ یادتان هست اولین کسی که با یک اسکناس یک دلاری در یک دست و هزار تومانی ایران در دست دیگر عکس گرفت بیل کلینتون بود؟ پس این قدر به داخل آمریکا دل نبندید اگر راست می گویید مسلمانید دل به خدا ببندید و فقط به او اعتماد کنید
راه ما در تلاش حداکثری داخلی و رحم و مروت مردم نسبت به یکدیگر است غیر این باشد زور بیخود میزنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
واقعا بايدن نشون داد خيلي از ترامپ عاقلتره و ترامپ غير از كولي بازي هيچي حاليش نيست و اگه اتفاق خاصي نيافته اون برنده است
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ سعی میکرد که بایدن را عصبانی کند
چونکه بایدن لکنت زبان دارد
به مشکل برخورد و نتواند حرف بزند
الحمداله نشد
خونسردی اش را حفظ کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خوشحالي خونسردي اش رو حفظ كرد؟
الحمدلله
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ داشت خبرنگار فاکس نیوز را دیوانه کرد
بایدن نگاه دوربین میکرد و مستقیم با ملت صحبت میکرد
هی ترامپ میخواست بایدن را سوسیال چپ جا بزند
تا مسیحی ها دو اتشه بهش رای ندهند
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ میخواهد موصوع برده داری را از کتاب درسی مدرسه حذف کند
اعتقاد دارد .چرا بچه ها از گذشته کشورشون شرم داشته باشند
میخواهد مشکلات را در اصل ماست مالی کند و بس
حقیقیت باید گفته شود
حتی اگر بر صررت و علیه ات باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ما هم باید به تاریخ خود این وضع فعلی کشور را اضافه کنیم
خیلی جالب میشه اگر بخش تاریخ اقتصاد ایران را اضافه کنیم آیندگان چه ها که نخواهند گفت!
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
من. به بایدن 90 میدهم و به ترامپ 10
بایدن با خونسردی کامل و لبخند از پس تمام سوالات بر امد
ولی طرف مربوط یا جواب نداد یا خواست با مردرندی خبرنگار را دور بزند که خبرنگار از او ذبل تر بود و کوتاه نمیامد
و هی ازش میخواست که به سوال جواب بدهد
طرف مربوطه خیلی عصبانی و ارامش نداشت
صددرصد باخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سگ زرد برادر شغال است
یکی از یکی بدتر
یکی از یکی خبیث تر
هر دو گرگند ودنیا را غارت میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مرگ بر شیطان صفتان رذل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
مگه ایرانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بایدن بایدن بایدن بایدن بایدن بایدن بایدن بایدن بایدن
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
با انتخاب بایدن در آبان ماه قیمت دلار تا دو هزار تومان کاهشی و حقوق پایه کارگر ماهی چهار میلیون تومان میشه هر کارگر حد اقل حقوقش دو هزار دلار و کارمندان شش هزار دلار در سال و صادرات نفتی روزی ده میلیون بشکه و غیر نفتی سالی هزار میلیارد دلار حد اقل مردم فقط به بایدن رای بدهید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آره حتما به بایدن رای بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سید جوری داری میگی مردم باید به بایدن رای بدن که انگار مردم ما قراره رای بدن. قول هم میدم تا وقتی اقتصاد رو اینجوری مدیریت کنن و چشم به انتخابات خارجی داشته باشند اقتصاد ما همینه که هست و بدتر هم خواهد شد.
ترامپ ترامپ نرامپ ترامپ ترامپ ترامپ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ ترامپ ترامپ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ ترامپ
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
چی خوردی داداش؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بیچاره ها از ترامپ میترسند
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر