ایجاد دروازه ورودی تبریز از سمت شمالغرب

شهردار منطقه ۶ تبریزگفت: برنامه ویژه‌ای برای طراحی و ساخت نماد و المانی زیبا،به عنوان دروازه ورودی از سمت شمالغرب تبریز داریم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حسین عالیباف شهردار منطقه ۶ تبریزگفت:یکی از پروژه‌های مهم شهرداری منطقه، ورودی شهرک شهید صیاد شیرازی است که با توجه به ضرورت توسعه تبریز از سمت غرب، این پروژه را در اولویت برنامه‌های منطقه قرار داده‌ایم.

او افزود:با توجه به وجود شهرک‌های صنعتی و کارگاهی این منطقه که تا نزدیکی‌های صوفیان کشیده شده و نیروی انسانی زیادی در این منطقه مشغول به کار هستند،لازم است با توسعه سریع منطقه،نیاز مسکن این افراد تامین شود؛بر این اساس با ایجاد شهرک‌هایی در این منطقه، مشکل هزینه و ترافیک برطرف می‌شود.

اوبا اشاره به آغاز عملیات آسفالت ریزی ورودی شهرک صیاد شیرازی گفت:آسفالت ریزی ورودی این شهرک پس از مذاکره با دو معارض، تا ۱۰ روز آینده آماده بهره برداری می‌شود.

شهردار منطقه ۶ تبریز در خصوص دیگر کوی‌های صنعتی واقع در منطقه بیان کرد:کوی‌های صنعتی جاده سنتو از جمله کوی صنعتگران پس از تملک چند ملک،جهت احداث خیابان‌های ۲۴ متری ساماندهی می‌شود. همچنین با آزادسازی چندهکتاری در کوی صنعتگران، از ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری خواهیم کرد.

عالیباف به برنامه‌های خود برای ورودی شمالغرب تبریز نیز اشاره کرد و افزود:از نظر سیما منظر، برنامه‌های خاصی برای ورودی شمالغرب تبریز داریم که در پی عملیاتی کردن آن‌ها هستیم.

او از بهره برداری از سه پارک محله‌ای تا پایان سال جاری خبر داد و در خصوص کانال ایلی سو گفت:پس از بازدید از این کانال، مقرر شد که رسوب گیری آن به زودی انجام شودتا از ورود زباله‌ها به داخل کانال از مبداء جلوگیری شود.

او از حذف تقاطع شهرک شهید بهشتی خبر داد و افزود:این تقاطع بسیار خطرناک بوده و پیش از این، چند تصادف منجر به فوت و جرح اتفاق افتاده است که با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری بازدیدی از این تقاطع داشتیم و مقرر شداین تقاطع حذف و از زیرپلی که به سمت فرودگاه وجود دارد، یک دور برگردان ایجاد کنیم.

شهردار منطقه ۶ تبریز،به انتقال شغل‌های مزاحم از ورودی شمالغرب به بیرون از شهر اشاره کرد و گفت: در راستای توسعه شهرک مبل و خودرو، در نظر داریم تا شغل‌های مزاحم از جمله اوراقچی‌های ورودی شهر را به خارج از شهر ببریم که در این خصوص با سازمان میادین نیز مذاکراتی انجام داده‌ایم.

عالیباف افزود:همچنین با همکاری سازمان حمل و نقل بار،مذاکراتی را در جهت ایجاد انبار‌ها و بارانداز‌هایی در خارج از شهر داشته‌ایم تا بر این اساس از ورود خودرو‌های سنگین به داخل شهر جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر