کد خبر: ۷۵۲۷۱۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
کد خبر : ۷۵۲۷۱۱۸
در ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص):

خوانش و معرفی کتاب" آنک آن یتیم نظر کرده" در کتابخانه مرکزی امام خمینی مشهد برگزار شد

مراسم معرفی و خوانش کتاب "آنک آن یتیم نظر کرده" در قالب برنامه «سلام بر حبیب» در کتابخانه مرکزی امام خمینی مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در  جلسه معرفی و خوانش کتاب «آنک آن یتیم نظر کرده» در قالب برنامه «سلام بر حبیب» ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام بزرگوار امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفت: برنامه «سلام بر حبیب» عرض ارادت خالصانه کتابداران استان خراسان رضوی به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام است که با دعوت از ائمه جمعه و جماعات استان به کتابخانه‌های عمومی و معرفی و خوانش کتاب "آنک آن یتیم نظرکرده" در حد وسع خود به پیامبر خود ابراز ارادت می‌کنند و این ایام را به محضر امام عصر (عج) تسلیت می‌گویند.

او افزود: حضور نویسنده نام آشنای کشور و همدم کودکان و نوجوانان دهه پنجاه و شصت در برنامه قصه ظهر جمعه رادیو در این جلسه نیز فرصت مغتنمی برای بهره مندی از تجربیات وی در ۳۰ سال دوران پژوهش و تحقیق و نویسندگی درباره زندگی ائمه و حضرت رسول (ص) است.

حجت الاسلام ایزدی رئیس شورای سایستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی نیز در این جلسه روز‌های آخر صفر که با ایام رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) همراه شده است را یادآور پایان دو ماه سوگواری و عزاداری بر مصیبت‌ها و غم‌های اهل بیت (ع) دانست.
بیشتربخوانید


او افزود: چیزی که باید در پایان این دو ماه عزادری و سوگواری برای ما مهم و قابل تامل باشد توجه به عزاداری‌ها و شرکت درمراسمات و اعمالمان در این دوماه نیست بلکه باید نسبت به قبولی اعمال خود حساس باشیم.

رئیس شورای سایستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی ادامه داد: قبولی اعمال ما بستگی به شرایط پنجگانه ایست که از پیامبر اسلام نقل شده است که مهمترین این شرایط داشتن شرط سیاسی قبول عمل می‌باشد و شرط سیاسی قبولی عمل پذیرش ولایت است.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی بیان کرد: ادای نماز و انجام واجبات و ترک محرمات و پرداخت خمس و زکات و حج و زیارت همه و همه در سایه فهم و درک و قبول ولایت ائمه اطهار (ع) و ولایت فقیه در دوران غیبت است.

محمدرضا سرشار نویسنده مطرح کشور و مولف کتاب «آنک آن یتیم نظرکرده» ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و امام بزرگوار امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) در ادامه این مراسم گفت:کتاب آنک آن یتیم نظر کرده در قالب یک داستان زندگی حضرت محمد (ص) را ازکودکی و رنج‌های سخت دوران کودکی و سختی‌هایی که یک کودک در فقدان وجود عزیزان زندگی خود از جمله پدر و مادر سپری می‌کند را بیان کرده است.

او افزود: بعد از نگارش و چاپ این کتاب به محضر رهبر معظم انقلاب مشرف شدیم و ایشان در خصوص کتاب فرمودند گرچه من روحانی هستم و از ابتدای تحصیل کتاب‌های دینی و سرگذشت حضرت رسول (ص) را بار‌ها مطالعه کرده ام، ولی عمق یتیمی و حزن حضرت را در این کتاب درک کردم.

این نویسنده مطرح کشور ادامه داد: نام کتاب از آیات قرآن کریم گرفته شده است چرا که خداوند برای هر پیامبری یک ویژگی قرار داده است و این ویژگی در وجود حضرت محمد (ص) بگونه‌ای بوده است که گویا تمام ابزار تربیت و پرورش شخصیت ایشان را در کودکی از ایشان گرفته و خود تربیت وی را به عهده گرفته است.

سرشار بیان کرد: انسان‌ها در طول زندگی خود رفتار‌ها و کردار خود را به مرور آموخته اند و و این رفتار ملکه ذهن آن‌ها شده است واین عادات رفتاری جز با هنر قابل تغییر نیست و هنر نوشتن یکی از این هنر‌ها در تغییر عادات و رفتار انسان‌ها است.

او تصریح کرد: نوشتن در مورد زندگی بزرگان و پیامبران و ائمه اطهار نیز که الگو و نمونه رفتار و کردار انسانی و فضیلت‌های الهی هستند کافی است که خواننده را جذب کرده و در او تغییر رفتار ایجاد کند.

راوی محبوب قصه ظهر جمعه تاکید کرد: خداوند در قرآن نیز برای تحت تاثیر قرار دادن انسان‌ها از قصص بهره برده است و از یوسف به عنوان مثل اعلای تقوا، حضرت ایوب (ع) به عنوان مثل اعلای صبر، حضرت ابراهیم (ع) به عنوان مثل اعلای اخلاص در داستان‌های قرآنی یاد کرده است.

انتهای پیام//ز.ق

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر