کد خبر: ۷۵۲۹۲۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کد خبر : ۷۵۲۹۲۸۸
ظهره وند در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سفیر اسبق ایران در افغانستان معتقد است که رئیس شورای مصالحه افغانستان برای دریافت نظرات مشورتی کشور‌های همسایه به تهران سفر می‌کند.

ابوالفضل ظهره وند کارشناس مسائل بین الملل و سفیر اسبق ایران در افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سفر عبدالله عبدالله به عنوان رئیس شورای مصالحه افغانستان به ایران، گفت: هدف او دریافت نظرات مشورتی کشور‌های همسایه و کمک‌های احتمالی برای بیرون رفت، پروسه مذاکرات صلح از بن بست کنونی است.

او افزود: وضعیتی که اکنون در دوحه پیش آمده و بن بستی که طرف‌های مذاکره کننده دولت افغانستان در مقابل طالبان با آن مواجه شده، وضعیت پیچیده‌ای را به وجود آورده است که می‌تواند بر سرنوشت و موقعیت افغانستان موثر باشد.

ظهره وند با اشاره به اینکه نیروهای آمریکایی‌ها در حال خروج از افغانستان هستند، گفت: قطعا توضیحات آقای عبدالله از اتفاقات در خلال دو ماه اخیر و اتفاقات دوحه، می‌تواند در آینده روابط تهران و کابل موثر باشد و ایران هم یکی از کشورهای همسایه ای است که عبدالله به آن سفر می‌کند.

سفیر اسبق ایران در افغاستان گفت: ارتباط با ایران برای افغانستان،  به عنوان کشوری که مهم‌ترین میزبان مهاجران افغان بوده و همواره از گذشته تاکنون در کنار مردم افغانستان بوده است، قطعا می‌تواند بسیار کمک کننده باشد، علاوه بر این اتفاقاتی که در افغانستان روی می‌دهد هم بر کشور ما موثر است، بنابراین اطلاع از روند‌هایی که اکنون در داخل افغانستان شکل می‌گیرد بر کشور‌های همسایه تاثیر گذار است، لذا چه کسی بهتر از عبدالله که از سابقه جهادی برخوردار است و در چارچوب دولت کار می‌کند، می‌تواند تازه‌ترین اخبار و تحلیل ‌ا را از روند‌های طی شده به کشو‌رهای همسایه ارائه کند.


بیشتر بخوانید


عبدالله عبدالله رئیس شورایعالی صلح افغانستان در راس یک هیئت از مقامات شورایعالی مصالحه ملی، نمایندگان مجلس ملی افغانستان و مقامات وزارت خارجه آن کشور امروز یکشنبه ٢٧ مهر ماه به ایران سفر کرد. عبدالله در این سفر سه روزه با رئیس جمهور، رئیس مجلس، وزیر امورخارجه و دیگر مقامات عالی نظام دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر