کد خبر: ۷۵۲۹۶۴۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
کد خبر : ۷۵۲۹۶۴۳
گروه : فارس » شیراز
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق فارس:

خسروی با اشاره به طرح ملی وزارت نیرو با عنوان برق امید گفت: ۲۱ درصد از مشترکان برق خانگی استان فارس مشمول طرح برق امید می‌شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، احمدرضا خسروی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار کرد: طرح برق امید از آبان ماه امسال با هدف مدیریت مصرف برق، استفاده صحیح از منابع انرژی و حفظ محیط زیست برای مشترکان خانگی در کل کشور اجرایی خواهد شد.

او افزود: ۲۱ درصد از مشترکان برق خانگی استان فارس تاکنون با قرار گرفتن در دسته کم مصرف تعرفه‌بندی برق امید از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق در قالب این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با بیان اینکه اجرای این طرح می‌تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ مصرف بهینه برق ایفا کند، تصریح کرد: در طرح برق امید تلاش می‌شود مشترکان خوش مصرف و پرمصرف نیز با رعایت الگو و مدیریت و مصرف بهینه انرژی برق به سمت کم مصرف‌ها سوق داده شوند.

خسروی افزود:در تعرفه بندی طرح برق امید، مشترکان به ۳ دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می‌شوند که از این میان بهای برق مصرفی گروه کم مصرف با ۱۰۰ درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس افزود: در حال حاضر در استان فارس بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار مشترک برق خانگی وجود دارد که بر اساس اطلاعات برق مصرفی مشترکان خانگی در شرکت توزیع نیروی برق استان فارس و شیراز، ۲۱ درصد از این مشترکان یعنی حدود ۳۵۰ هزار مشترک از مزایای تخفیف ۱۰۰ درصدی هزینه بهای برق مصرفی در صورت رعایت الگو‌های تعرفه بندی اعلامی ویژه محدوده کم مصرفی به صورت ماهیانه بهره‌مند خواهند شد.

خسروی به راه اندازی سایت برق امید نیز اشاره کرد و ادامه داد: سایت برق امید به منظور اطلاع رسانی به مشترکان و پاسخگویی به پرسش‌ها و ارائه راهکار‌های بهینه مصرف برق به آدرس http://bargh-omid.ir راه اندازی شده و در دسترس همگان قرار گرفته است.

او افزود: در این پایگاه ضمن کسب آگاهی از پاسخ پرسش‌های متداول در زمینه طرح برق امید، امکان ارسال پرسش جدید از طریق صفحه «تماس با ما» بوسیله مشترکان برق وجود دارد.

رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان فارس ابراز امیدواری کرد با اجرای طرح ملی برق امید بتوانیم با تغییر در نگرش مشترکان بخش خانگی، سهم مهمی در حفظ منابع انرژی و کمک به محیط زیست ایفا کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر