کد خبر: ۷۵۳۵۶۰۳
گروه : اقتصادی » بورس
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
کد خبر : ۷۵۳۵۶۰۳

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام درسوم آبان

بازار سرمایه امروز در شروع معاملات با افزایش نسبی عرضه در بیشتر نماد‌ها آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز(شنبه؛ سوم آبان) بازار در اولین روز هفته با افزایش عرضه در اکثر نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز بکار کرد.

عرضه و تقاضا در بورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام درسوم آبان

عرضه و تقاضا در فرابورس

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام درسوم آبان

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد افزایش عرضه و قرار گرفتن نماد‌های شپنا، شبریز، شتران و شبندر در کف قیمت روزانه هستیم. ونفت افت ۳ درصد دارد. شسپا نیز در قیمت ۱۹۶۵ تومان داد و سند می‌شود.

در گروه فلزات اساسی نماد فولاد با خبر خوبی که قبل بازار تزریق کرد متعادل و در محدوده منفی ۳ درصد در حال داد و ستد است. فملی در قیمت ۲۳۲۰ تومان دنبال می‌شود. ذوب در قیمت ۴۸۹ تومان داد و ستد می‌شود.

صف فروش خودرو برای مرتبه جمع شد.

در گروه بانکی‌ها نماد وپاسار در محدوده صفر تابلو قرار دارد. ونوین در این دقایق با افت تقاضا مواجه شد. بانک ملت در کف قیمت روزانه با صف فروش ۳۰ میلیونی مواجه است. وتجارت، وبصادر و وپارس با صف فروش مواجهند.

افت ۲۰هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۱هزار واحد قرار گرفته است.

نوری، انرژی۳ و رانفور بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های فولاد، فملی و شپنا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در معدنی‌ها کگل در قیمت ۱۵۹۴ تومان داد و ستد می‌شود. کاما در کف قیمت روزانه صف فروش دارد. کچاد، کروی و تاصیکو صف فروش دارند.

خاهن، ختور، خرینگ و خعمرا صفوف خرید کنونی قطعه سازان را تشکیل می‌دهند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۷هزار و ۷۲۸واحدی (۲ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۴هزار واحد قرار گرفت. همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۴۲نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۳۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۹۰میلیارد تومان رسید.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۶۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نماد‌های خودرو، وبملت، فولاد، فملی، شپنا، پترول و وتجارت در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

در میان فشار فروش حاکم بر گروه خدمات فنی و مهندسی نماد تپولا با افزایش تقاضا همراه شد.

کانه‌های فلزی هم با افت قیمت همراه اند. کاما٬ کگل٬ کچاد٬ کروی٬ تاصیکو٬ کمنگنز٬ کگهر و کنور نماد‌های پر عرضه‌ی گروه اند. کدما و تکنار نیز پر تقاضا داد و ستد می‌شوند.

ثامید با محدودیت دامنه نوسان و صف فروش نزدیک به ۳۰۰ میلیون سهم در محدوده قیمتی ۳۰۰ تومان بازگشت.

در ساعت ۹ و۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۴۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۸۳۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروش که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۳۹۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وملی، وشهر و شپنا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام وملی حدود ۲۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید شاروم، ولپارس و رافزا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۳۴۰میلیارد تومان (۷۹درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۷۷۵میلیارد تومان (۳۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۰ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۲ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف کاشی سعدی (کسعدی) به ۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

 «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۸۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن حدود ۶۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۲۷میلیارد تومانی همراه است.

حدود ۲۸درصد از ۶هزار و ۲۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۷۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۴۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

صبا با صف فروش ۱۵ میلیون سهمی در قیمت ۸۹۸۹ ریال در حال بازگشایی است.

در میان فشار فروش حاکم بر گروه حمل ونقل نماد حآسا متعادل و با گرایشی مثبت داد و ستد می‌شود.

رشد حداکثری ولساپا در ساعت ۱۱:۱۰ تا آستانه صف خرید در قیمت ۳۹۳ تومان قرار دارد.

ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۵۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۶۰درصد یعنی دو هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۵درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد وتجارت، وپاسار و بپاس لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به ختور، ودی و غدام معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت معادل ۵۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی رادیاتور ایران با برتری ۹میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۷۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۵۶۰میلیارد تومان بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کجا رفت حمایتها کجا رفت اون وعده وعیدها . فقط برای اهداف پوپولیستی میان رژه حرفهایی را میرن که فقط سر مردم را کلاه بزارن . دیگه هیچ مسئولی در ایران حرفش خریدار نداره .
Nmnnn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
چرا اون کسی ک مردم رو ب بورس دعوت کرد و سرمایه هاشونو گفت ب بورس بسپارید خبری ازش نیس
فقط بلدید تبلیغ کنین و مردمو بکشونین تو بورس و سرمایشو نابود کنید
چرا الان نمیرید باش مصاحبه کنید ک چی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
مردموبیچاره کردین خداازتون نگذره
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر