کد خبر: ۷۵۳۶۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
کد خبر : ۷۵۳۶۱۱۴

طرح جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابان در مشهد کلید خورد

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: طرح جمع آوری و ساماندهی کودکان کار و خیابان در مشهد با مشارکت استانداری ، دادگستری ، شهرداری و بهزیستی و نیروی انتظامی آغاز شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،غلامحسین حقدادی معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، تعطیلی مدارس و افزایش آسیب‌های اجتماعی، حضور کودکان کار و خیابان نیز در مشهد افزایش یافته است و اداره کل بهزیستی استان با کمک نهاد‌های استانداری، شهرداری و دادگستری و سایر دستگاه‌های ذیربط پس از اطلاع رسانی و برخورد با عواملی که احیانا از کودکان بهره کشی اقتصادی می‌کنند اقدام به جمع اوری و ساماندهی این گروه از کودکان از سرچهارراه‌های مشهد کرده است.

او افزود: این طرح با استفاده از امکانات موسسه خیریه گلستان علی (ع) و پتانسیل خیرین و نیکوکاران آغاز شده و مرکزی در مشهد بعنوان مکان جمع اوری و غربال اولیه در نظر گرفته شده است.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی ادامه داد: در این طرح کلیه دستورالعمل های بهداشتی مدنظر گرفته شده و توسط مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری تحت نظارت می‌باشد.
بیشتربخوانید


حقدادی ضمن اعلام تجهیز مراکز نگهداری کودکان کار و خیابان توسط بهزیستی و موسسه خیریه گلستان علی (ع)، بیان کرد: ساماندهی کودکان کار در این طرح به سه شیوه صورت می‌گیرد. ابتدا کودکان توسط شهرداری جمع اوری شده و به محل نگهداری اولیه طرح اورده می‌شوند. سپس بعد از شناسایی در صورت داشتن خانواده با اخذ تعهد قانونی از خانواده و دستور قضایی تحویل خانواده می‌شوند و جهت ادامه مساعدت و حمایت به مرکز حمایتی کودک و خانواده همراز گلستان علی (ع) تحویل می‌گردند؛ و در صورت عدم وجود خانواده موثر و یا خانواده فاقد صلاحیت، کودک به مراکز قرنطینه اصلی که مراکز نگهداری بهزیستی تحویل می‌شوند.

او تصریح کرد: این طرح بصورت مرحله‌ای در چند نوبت اجرا خواهد شد و در طی این مدت کودکان از چهارراه‌های مشهد جمع اوری شده و بعد از سپری کردن ۱۴ روز قرنطینه اولیه و تعیین تکلیف و بررسی بهداشتی به مراکز ثابت تحت نظارت بهزیستی معرفی می‌شوند تا نسبت به ساماندهی کودکان کار اقدام کنند. نظارت بر اجرای این طرح و دستورات قضایی توسط معاون محترم دادستان صادر می‌شود. نیروی انتظامی به عنوان ضابط قضایی در امر جمع آوری و تامین امنیت مراکز همکاری دارند.

 
انتهای پیام//ز.ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر