مخالفت دولت عراق با تروریستی خواندن اخوان المسلمین

دولت عراق با مخالفت با تروریستی خواندن اخوان المسلمین، این گروه را بخشی از فرایند سیاسی کشور دانست.

به گزارش  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه بغداد الیوم سخنگوی دولت عراق امروز یکشنبه گفت که گروه «اخوان المسلمین» بخشی از فرایند سیاسی عراق است و آن را «گروهی تروریستی» نمی‌دانیم.

«احمد ملا طلال» سخنگوی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق امروز یکشنبه در سخنانی تلویزیونی تصریح کرد که اخوان المسلمین جزء فرایند سیاسی کشور بوده و در تدوین قانون اساسی شرکت داشته است.

او تصریح کرد: چهار رئیس ادوار مختلف پارلمان عراق از اخوان المسلمین هستند و ما در عراق آن‌ها را سازمانی تروریستی نمی‌شماریم.

ملا طلال در ادامه گقت: حزب اسلامی در عراق و گروه اخوان المسلمین در نوشتن قانون اساسی بعد از سال ۲۰۰۳ میلادی شرکت داشتند و بخشی از حیات سیاسی در عراق هستند.

او همچنبن گفت: درج کردن هرگونه گروهی در لیست تروریسم در عراق بعد از آن صورت می‌گیرد که اقداماتی تروریستی علیه شهروندان انجام دهند یا در برابر حکومت سلاح به دست بگیرد.

ملاطلال از رسانه‌های گروهی خواست تا در انتقال اخبار مربوط به اقدامات دولت عراق دقت داشته باشند و آن را از منابع رسمی بگیرند.

گفتنی است روز گذشته نیز پایگاه العربی الجدید به نقل از یک مقام عراقی گزارش داده بود این کشور درخواست مصر را برای اعلام اخوان المسلمین به عنوان «سازمانی تروریستی» رد کرده است.

این مقام عراقی روز گذشته در خصوص سندی محرمانه که به رسانه‌های عراقی درز کرده بود و شامل تصمیم شورای امنیت ملی عراق در زمینه درخواست مصر بود، گفت: این سند درست است و به دبیرخانه اتحادیه عرب ابلاغ شده است.

در این سند آمده بود: «با استناد به دستور شورای امنیت ملی و بنا به آنچه مشاور امنیت ملی درخصوص موضوع موضع عراق درباره درج کردن گروه اخوان المسلمین به عنوان یک گروه تروریستی مطرح شده و بنا به درخواست مصر برای درج گروه اخوان المسلمین در لیست تروریسم اتحادیه عرب، شورای امنیت ملی تصمیم گرفت که رأی به درج گروه اخوان المسلمین به عنوان یک سازمان تروریستی ندهد».

دولت مصر گروه اخوان المسلمین را در لیست تروریستی خود قرار داده و هم اکنون تعداد زیادی از مسؤولان ارشد این گروه در زندان‌های مصر به سر می‌برند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر