کد خبر: ۷۵۳۸۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
کد خبر : ۷۵۳۸۲۱۱
رئیس قوه قضاییه:

هر کسی سندی از فسادی دارد به دستگاه قضا بدهد

رئیسی گفت:فساد را باید اعلام کرد تا پیگیری شود، اما اینکه فردی قبل از اثبات یک ادعا آبروی دیگران را ببرد کار درستی نیست وبرای جامعه آورده‌ای ندارد.

دادگستری در اجرای طرح دورکاری کارکنان اجازه ندهند کار مردم بر زمین بماند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز (دوشنبه) شورای عالی قوه قضاییه، با تبریک آغاز امامت دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و منجی عالم بشریت، حضرت مهدی (عج)، اجرای عدالت را از ویژگی‌های مهم حکومت مهدوی عنوان کرد.

عدالت از محوری‌ترین مسائل در نظام اسلامی است

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز مسأله «عدالت» از مهم‌ترین و محوری‌ترین مسائل جمهوری اسلامی به عنوان نظامی است که می‌تواند زمینه ساز ظهور و تشکیل حکومت مهدوی باشد و اجرای عدالت، هم در قانون اساسی و هم در سیره و سلوک امامین جامعه مورد تأکید قرار گرفته است.

همه اجزای حاکمیت مأمور اجرای عدالتند؛ دستگاه قضا بیش از همه

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که همه اجزای حکومت و کارگزاران نظام ملزم به اجرای عدالت هستند، قوه قضاییه را پیشانی اجرای عدالت معرفی کرد و افزود: همه همکاران دستگاه قضا باید بدانند که مأمور به اجرای عدالت هستند و هر اقدامی را باید با سنجه تحقق عدالت انجام دهیم.

عدالت هم باید مانند گرما و سرما وارد خانه و زندگی مردم شود

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر این که مردم باید اجرای عدالت را احساس کنند، تصریح کرد: همان طور که حرارت و برودت هیچ مانعی را نمی‌شناسد و وارد خانه و کاشانه مردم می‌شود، عدالت هم باید وارد زندگی مردم شود و برای جامعه کاملاً ملموس باشد.

مهم‌ترین شاخصه عدالت، قانونگرایی و قانونمداری است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از قانونمداری و قانونگرایی به عنوان شاخص عدالت یاد کرد و گفت که مسئولان و آحاد مردم باید عمل به قانون و مقررات را ارزش تلقی کرده و قانون گریزی و قانون شکنی را ضد ارزش بدانند و همواره قانونمدار حرکت کنند.

رئیس قوه قضاییه در همین راستا از کرونا به عنوان یکی از دغدغه‌های امروز جامعه یاد کرد و با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر رعایت مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و دستگاه‌های ذیربط، اجرای این تصمیمات و رعایت باید‌ها و نباید‌ها از سوی همگان را مورد تأکید قرار داد.

توهین به مقدسات میلیون‌ها انسان میدان دادن به افراد جاهل است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با محکومیت هتک حرمت ساحت مقدس نبی مکرم اسلام در فرانسه، اهانت به ساحت قدسی پیامبر اعظم (ص) را اهانت به همه ادیان و انبیاء الهی دانست و اظهار داشت: توهین به مقدسات میلیون‌ها انسان خلاف ادیان ابراهیمی و توهین به انسان و خردگرایی و دفاع از جهل و میدان دادن به افراد نادان است.

جسارت به پیامبر اسلام توهین به حضرت موسی و عیسی (س) است

رئیس قوه قضاییه افزود: گاهی در یک گوشه توهینی به مقدسات می‌شود و دولت‌ها هم به محض این که مُطلّع می‌شوند واکنش نشان می‌دهند، اما حمایت دولت مدعی آزادی و حقوق انسان از توهین به آخرین پیام آور الهی در واقع توهین به حضرت موسی و حضرت عیسی سلام الله علیهما، مغایر با آزادی و حقوق انسان هاست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که قاطبه آزاداندیشان عالم چه با تحریم کالا‌های فرانسوی و چه بدون تحریم کردن کالا‌های این کشور از عاملان و حامیان اهانت به پیامبر اعظم (ص) ابراز انزجار کرده اند، یکی از اهداف اهانت کنندگان را حساسیت سنجی جهان اسلام نسبت به این نوع اقدامات عنوان کرد و گفت که آن‌ها به خوبی دریافته اند این اقدام نه تنها در جهان اسلام که از نظر همه مردم دنیا محکوم و منفور است.

انگلیس خبیث می‌خواهد نهاد‌های انقلابی را تضعیف کند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیگیری جدی جنگ روانی از سوی دشمن در کنار جنگ اقتصادی علیه ملت ایران به تحرکات اخیر بنگاه‌های سخن پراکنی بیگانه در تضعیف نهاد‌های انقلابی اشاره کرد و گفت: آن‌ها وقتی تقدیر رهبری و مردم از خدمات و اقدامات امنیت آفرین نیروی انتظامی را دیدند، عملیات روانی خود را برای تضعیف این نیرو آغاز کردند.

با هر تخلفی برخورد شود، اما یک حادثه نباید بهانه تضعیف پلیس شود

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: هر گونه تخلف در هر دستگاهی نسبت به هر کسی قابل تعقیب و پیگیری است و خود دستگاه‌ها هم تخطی از قانون را نمی‌پسندند و با آن برخورد می‌کنند، ولی باید مراقب تحرکات دشمن باشیم که می‌خواهد با سوءاستفاده از یک حادثه که در گوشه‌ای رخ داده، جایگاه و هویت یک نهاد را به طور کامل مخدوش کند.

رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: امروز دشمن در اتاق فکر خود سناریویی را طراحی می‌کند که با راه اندازی جنگ روانی و بزرگ نمایی نارسایی ها، مجموعه یک نیروی خدمتگزار و در میدان که مقتدرانه وظایف خود را انجام می‌دهد، تضعیف کند که باید با این حرکت هوشمندانه برخورد کرد.

هتک حرمت هر کسی چه مسئول باشد یا نباشد، مذموم است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری در حرام اعلام کردن هتک حرمت مسئولان نظام و تفاوت آن با نقد و نقدپذیری اشاره کرد و گفت: هتک حرمت و هرگونه افترا و تهمت، نه تنها نسبت به مسئولان که نسبت به هر شخصی مذموم و محکوم است.

نقد خوب است، اما در نقادی نباید آبروی افراد را برد

رئیس قوه قضاییه افزود: همان طور که رهبری فرمودند، نقد و نقادی آزاد است و مسئولان هم باید روحیه نقدپذیری داشته باشند و خود را در معرض نقد قرار دهند، اما حفظ حرمت و آبروی افراد از حدود آزادی است که همه باید به آن توجه و اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که باید مرز بین نظارت و دخالت را رعایت کرد، تصریح کرد: بازرسی باید محکم به وظیفه نظارتی خود عمل کند و گزارش آن را هم ارائه نمایند و مسئولان باید از مسئولان احساس تعامل و همیاری کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری تاکید کردند که کار کشور باید پیش برود، اما دشمنان دنبال سنگ اندازی و توقف در امور هستند و سیاست ما در قوه قضائیه این است که با انسجام و همکاری با دیگر دستگاه‌ها اجازه ندهیم کوچکترین وقفه‌ای در امور کشور ایجاد شود.

سوت زنی بدون اثبات ادعای یک فساد، مبارزه با فساد نیست

رئیس دستگاه قضا حفظ حرمت افراد در اجرای عدالت را هم مورد تأکید قرار داد و متذکر شد: برخی تحت عنوان مبارزه با فساد بدون این که رسیدگی و صحت و ثقم آن مشخص شود، اقدام به افشاگری می‌کنند در حالی که هر خبری الزاماً درست نیست و باید حتماً مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

هر کسی درباره فساد سندی دارد به دستگاه قضایی ارائه دهد

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان این که «سوت زنی و اعلام فساد به تنهایی، اسمش مبارزه با فساد نیست»، مبارزه با فساد را در گرو اقدام و برخورد با زمینه‌های فساد و مفسدین دانست و از همگان خواست که گزارش‌های خودشان درباره مفاسد را برای بررسی و رسیدگی به دستگاه مسئول مبارزه با فساد یعنی دستگاه قضایی و مسئولان ذیربط ارائه دهد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با فساد اقتصادی تصریح کرد: فساد را باید اعلام کرد تا پیگیری شود، اما این که کسی احساس مسئولیت کند و قبل از اثبات یک ادعا آبروی دیگران را ببرد کار درستی نیست و برای جامعه نیز آورده‌ای نخواهد داشت.

بازگرداندن بیت المال مهم‌تر از مجازات مفسدین است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تقدیر از اقدامات دادستانی تهران در وصول معوقات بانکی و بازگرداندن میلیارد‌ها دلار ارز واردات و صادرات به بیت المال اظهار داشت: مجازات مفسدین اقتصادی مساله مهمی است و افراد مفسد باید به زندان بروند، اما بازگرندان اموال به یغما رفته بیت المال مهم‌تر است و اولویت قرار گرفتن این مسأله قابل تقدیر است.

بانک‌ها بدون احراز صلاحیت به کسانی تسهیلات داده اند که می‌گویند کارتن خواب بوده اند

رئیس دستگاه قضا از تلاش‌های صورت گرفته برای بازگرداندن ارز‌های صادراتی به بانک مرکزی نیز تقدیر کرد و با انتقاد از پرداخت تسهیلات و یا کارت بازرگانی به افرادی که بانک‌ها از آن‌ها به عنوان «کارتن خواب» یاد کردند، گفت: در پرداخت تسهیلات به افراد باید اعتبارسنجی شود، اما عجیب است که برخی بانک‌ها بدون احراز صلاحیت به برخی افراد وام داده اند تا فعالیت اقتصادی انجام دهند یا بدون احراز صلاحیت به افرادی کارت بازرگانی ارائه شده، اما حالا آمار می‌دهند و می‌گویند آن‌ها کارتن خواب بوده اند!

جوانی که ۶ میلیون حقوق می‌گیرد چطور ماهی سه سکه مهریه بدهد؟

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در بخش دیگری از سخنانش به درخواست برخی محکومان مهریه برای حمایت دستگاه قضایی از آن‌ها به دلیل اعسار در پرداخت مهریه اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی قیمت سکه با رشد فزاینده از سه میلیون تومان به ۱۷ میلیون تومان رسیده، چگونه می‌توان انتظار داشت یک جوان با حقوق ماهیانه ۶ میلیون تومان ماهی سه سکه به عنوان مهریه پرداخت کند.

رئیس قوه قضاییه افزود: مهریه بدهی زوج به زوجه است و کسی که تمکن مالی دارد باید آن را بپردازد، اما اجماع همه علما بدون استثناء این است کسی که توان مالی ندارد نمی‌توان مجبور به پرداخت مهریه یا زندانی کرد و ما که از اوضاع کشور آگاه هستیم باید بر اساس واقعیت عمل کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تأکید بر این که هیچ فرد معسری نباید به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان بماند، به دادستان کل کشور مأموریت داد فرایند تعدیل پرداخت مهریه را پیگیری کند و از رئیس سازمان زندان‌ها نیز خواست که آماری از کسانی که به دلیل عدم پرداخت مهریه در زندان هستند، تهیه و ارائه کند.

دورکاری همکاران قضایی نباید در رسیدگی به کار مردم وقفه ایجاد کند

رئیس قوه قضاییه در پایان به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برای اعمال برخی محدودیت‌ها در پایتخت و برخی استان‌ها در هفته جاری گریز زد و از مسئولان دادگستری خواست که ضمن همکاری با این ستاد و اجرای مصوبات آن، طرح دورکاری کارکنان را به گونه‌ای مدیریت کنند که حقوق مردم و ارباب رجوع رعایت شده و در پیگیری کار مردم و رسیدگی به موقع به پرونده ها، وقفه به وجود نیاید.

بازداشت ۳۸ کارمند متخلف سازمان ثبت اسناد و املاک

در این جلسه خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور از اقدامات این سازمان برای برخورد با کارکنان متخلف خبر داد و گفت: با همکاری مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه، ۳۸ نفر از کارکنان خاطی سازمان و همچنین ۴ وکیل که اقدام به دلالی در حوزه مرکز مالکیت معنوی می‌کردند، دستگیر شده اند.

دستگیری ۱۹ وکیل مدعی وکالت تضمینی

حجت الاسلام عبداللهی رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه نیز از برخورد با ۳۰ تن از کارکنان بخش‌های قضایی در استان تهران در موضوع رشوه و دخالت در پرونده‌ها خبر داد و افزود: در پی تأکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر برخورد با وکالت تضمینی، ۱۹ وکیل که ۱۳ نفر از آن‌ها در تهران مشغول به فعالیت واسطه گری برای اعمال نفوذ در پرونده‌ها و انحراف در روند دادرسی بودند، دستگیر شده اند. این افراد اقدام به پرداخت رشوه و اعمال نفوذ برای تغییر برخی آرای پرونده‌ها کرده بودند.

بازدید ۷ ساعته دبیر ستاد حقوق بشر از زندان زنان

محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها نیز در این نشست به ارائه گزارشی از بازدید ۷ ساعته خود و دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه از زندان زندان قرچک پرداخته و همچنین از تحویل ۴۰۰۰ پابند الکترونیک به استان‌های کشور برای اجرای این طرح خبر داد.

بازرسی از ۵۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی به دستورحجت الاسلام و المسلمین رئیسی

 زارع پور رئیس مرز آمار و فنّاوری اطلاعات قوه قضاییه هم با اشاره به دستور رئیس دستگاه قضا برای رفع نواقص و موانع فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از بازرسی ۵۰ دفتر خدماتی در هفته گذشته خبر داد و گفت که آنچه می‌تواند بار مراجعات به این دفاتر را کاهش دهد، استفاده از ظرفیت‌های گسترده خدمات غیرحضوری است که در ماه‌های اخیر در قوه قضاییه ایجاد شده و کمتر از ۱۰ درصد این ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی استفاده از سامانه نوبت دهی الکترونیک به عنوان یکی از خدمات مهم برای کاهش مراجعات حضوری به دفاتر خدماتی را کمتر از ۳ درصد عنوان کرد و متذکر شد که افزایش مراجعات به این سامانه به ویژه در این ایام که با شیوع کرونا مواجه هستیم یک ضرورت است که مردم می‌توانند از طریق سایت adliran.ir اقدام به اخذ نوبت از دفاتر خدماتی کنند.

راه اندازی مرکز پشتیبانی خدمات الترونیک قضایی

 زارع پور بخش مهمی از مراجعه کنندگان به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را کاربران حرفه‌ای این دفاتر از جمله وکلا و کارشناسان حقوقی عنوان کرد و گفت: در ماه‌های گذشته امکانات بسیار خوبی برای خودکاربری این گروه‌ها فراهم شده که با وجود ثبت ۵۰ هزار درخواست در این ایام باز هم میزان استفاده از این ظرفیت حدود ۸ درصد بوده که انتظار می‌رود این قشر بیش از دیگران از این ظرفیت استفاده نماید.

وی همچنین از راه اندازی مرکز پشتیبانی خدمات الکترونیک قضایی خبر داد و اعلام کرد شماره تماس ۵۷۷۹۸۰۰۰ از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ آماده پاسخگویی به مراجعه کنندگان و کاربران این مرکز است.

پاسخ مبسوط دبیر ستاد حقوق بشر به ادعا‌های گزارشگر ویژه سازمان ملل

 باقری معاون بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به گزارش سالانه گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران که پیش نویس آن در اختیار کشورمان قرار گرفته، گزارش مذکور را از ابعاد مختلف دارای اشکال دانست و گفت: بانی تعیین گزارشگر ویژه برای ایران کشوری است که از فروش تجهیزات پزشکی برای درمان کودکان معصوم بیمار خودداری کرده است.

گزارش جدید حقوق بشر در ایران بر اساس ادعا‌های تروریست‌ها تهیه شده

وی با تأکید بر این که فرایند تعیین گزارشگر، سیاسی بوده و شاخصه‌های حقوق بشری هیچ نقش و تأثیری در آن نداشته است، خاطر نشان کرد: حتی در نشست شورای حقوق بشر، کشور‌های موافق با تعیین گزارشگر، کمتر از کشور‌های غیرموافق بوده است.

دبیر ستاد حقوق بشر ادامه داد: مبنای گزارش گزارشگر ویژه، ادعا‌ها و اطلاعات دریافتی از گروه‌های وابسته به دولت‌های معاند با ملت ایران و یا گروه‌های تروریستی است و گزارشگر ویژه، اظهارنظر‌های دولت ایران برای اصلاح مفاد گزارش را در موارد متعددی مورد بی توجهی قرار داده و در جا‌هایی هم که نظر طرف ایرانی را ذکر کرده، پس از درج ادعا‌ها و اتهامات گروه‌های تروریستی و با تصریح به نظر دولت جمهوری اسلامی ایران ذکر کرده و در عمل ادعا‌ها و اتهامات تروریست‌ها را مبنای گزارش خود قرار داده است.

بی توجهی گزارشگر ویژه به تدابیر رئیس دستگاه قضا برای صیانت از حقوق مردم

 باقری با بیان این که گزارش گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر ایران بیانگر وضعیت حقوق بشر در ایران نیست، در توضیح این مطلب اظهار داشت: در این گزارش فقط ادعا‌ها و اتهامات متعدد گروه‌های تروریستی در مورد حقوق بشر در ایران مطرح شده است در حالی که اختصاص بیش از یک سوم دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های رئیس قوه قضاییه به مباحث حقوق مردم و نیز رضایت بیش از ۷۰ درصدی مردم از دستگاه قضایی که مسئول احقاق حقوق مردم است، هیچ جایگاهی در آن ندارد که بیانگر بی انصافی، عدم استقلال و بی طرفی نبودن است.

وی ادامه داد: همچنین جنایت ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی هیچ جایی در گزارش‌های وی ندارد؛ این در حالی است که گزارشگر ویژه قتل‌های فراقضایی و خودسرانه شورای حقوق بشر، این جنایت را ناقض حقوق بشر، ناقض حقوق حقوق بشردوستانه و نقض آشکار حق حیات دانست که بیانگر رویکرد سیاست زده گزارشگر ویژه است.

گزارشگر ویژه مثل کارمند وزارت خزانه داری آمریکا دنبال تثبیت تحریم‌های ظالمانه ایران است

دبیر ستاد حقوق بشر با بیان این که «گزارشگر ویژه نه تنها سخنی در باب لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی نزده، بلکه با عبارت‌هایی در صدد تثبیت این تحریم هاست که بر اساس تصمیم دیوان بین المللی دادگستری در سال ۲۰۱۸ هم غیرقانونی است»، متذکر شد در گزارش وی به جای لغو تحریم‌های غیرقانونی از دولت‌های تحریم کننده ایران می‌خواهد تا فقط آثار منفی تحریم‌ها را با اعمال فعالیت‌های بشردوستانه کاهش دهند.

دکتر باقری افزود: در این گزارش همچنین از دولت ایران می‌خواهد تا سازوکار‌های شفاف برای تضمین مبادلات تجاری دارو و سایر اقلام بشردوستانه ایجاد نماید تا از این طریق راه‌های پنهان دورزدن تحریم‌ها توسط ایران را آشکار کرده و در نتیجه آمریکایی‌ها بتوانند این راه را نیز مسدود کنند و در واقع گزارشگر ویژه در جایگاه کارمند وزارت خزانه داری آمریکا عمل کرده است.

گزارش جدید حقوق بشر وجاهت و مشروعیت ندارد

وی با بیان این که گزارشگر ویژه هیچ یک از شرایط گزارشگر منتخب شورای حقوق بشر را احراز نکرده و عملاً ثابت کرده که نه بی طرف، و نه مستقل است و نه از انصاف برخوردار است و نه صداقت دارد و نه حسن نیتی از خود نشان داده و نه حرفه‌ای عمل کرده است، خاطر نشان کرد که چنین شخصی شایستگی و کارآمدی لازم برای گزارشگری حقوق بشری را ندارد و بر همین اساس گزارش وی را نیز فاقد وجاهت و مشروعیت دانست.

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۶
در انتظار بررسی: ۰
منتظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
سرتون رواز برف بیارید بیرون تا مدارک را ببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بله نتیجه اسناد طبری را خیلی خوب یادمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
چرا چیزی که من گفتم منتشر نمیکنین؟
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
سلام بیش از یک سال و نیم است پرونده جانبازی در نزاجا تشکیل شده ولی هنوز کمیسیون رسیدگی به پرونده تشکیل نشده و همواره امروز و فردا می کنند و حتی تلفنی برای ارتباط در اختیار نمی گزارند باید هر دو سه ماه یکبار به تهران بیاییم.
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بنام خداوند جان و خرد :
بیشتر مفاسد در کشور بدون سند و مدرک بجاگذاشته شده و بدون ردیابی و رد گم کردن از طریق مجرمین حرفه ایی انجام می پذیرد توسط بروبانداشون و دارو دستهاشون که همه جا نفوذ کردند و همه جا آدم دارند برای دور زدنهای قانونیشون قانون رو دور می زنند و هزاران دوزو کلک های شیطانی که بلدند و یادگرفتند. برای برخورد عادلانه نیاز به اشراف کامل و دقیق تحقیقاتی اطلاعاتی موشکافانه دارند تا دستشان رو شود
والسلام و صلوات التماس دعا .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کدوم جوان ۶ ملیون میگیره؟ خواب دیدین خیر باشه
ناشناس
|
France
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
حضرت اقا فعلا در مورد رفتارهای وحشیانه ای که با مردم میشود مثل اون تعدی هایی که نسبت به دختر جوان شد و این مرگ جوان مشهدی اقدام عاجل بفرمایید مردم با این صحنه ها دیگه بی نظمی نهادینه شده رو باور میکنن آیا می دانید وضعیت زندانیان چگونه است؟
ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
با موبایل فیلم می گیرند از کشته شدن مشهدی از کتک خوردن و دست درازی زن خوزستانی ،،،،،،،،،، بلافاصله اول سراغ کسی می روید که فیلم گرفته و پخش کرده چطور کسی جرات کند سند فساد اقا زاده ها را مخفیانه به شما دهد تاریخ همه چیز را ثابت میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
تصور شما اینه که مفسد از خود مدرک بجا میذاره
صحبت از عدالت شد بنده سروان بازنشسته ارتش در تاریخ 5بهمن 1396 بازنشست شدم
و پاداش سی سال خدمتم را در 29 فروردین1398 به مبلغ 671580000تومان به حسابم واریز کردند چرا اینقدر دیر پرداخت شد در این مرز پر گوهر که حضرات حقوق میلیاردی میگیرند این پاداش سی سال خدمت درسته ؟(17 سال و اندی از این سی سال خدمتم را در کردستان خدمت کردم که سه سال آن زمان جنگ بود مابقی بعد از جنگ)
و چرا به موقع پرداخت نشد و زمانی پرداخت شد که ارزش آن به یک سوم کاهش یافت چرا؟
دیوان عدالت اداری گرگان میفرمایند در حیطه اختیارات ما نیست بنابر این باید پرسید چه ارگانی مسئول رسیدگی این حق پایمال شده است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
واقعا که شرم کنید هم از توبره می‌خورید هم از اخور طلب کار هم هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سند هم باشه اول آوردنده آنرا از بین میبرند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
یعنی شما خودتون از این همه فساد اقتصادی و گرانی فروشیها ،احتکارها منجمله احتکار ایران خودرو و هزاران قلم دیگه که منجر شده زندگی ملت بخطر بیفته خبر ندارین ؟؟!!!! مگه شما سازمان بازرسی ندارین مگه شما مامورین نامحسوس ندارین مگه نمی بینید این همه فساد رو؟ پس چرا از مردم سوال میکنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بجای اینکه بگن گزارش کنید ما خودمون تحقیق میکنیم و اثبات ، میاد میگه اول اثبات کنید
خب جناب رییسی کدوم ارباب رجوع میتونه سند دقیق برا تخلف ارائه بده ، یعنی باید هرکه به هرجا رفت یه ضبط صدا و دوربین بذاره رو سرش؟؟ تو همون قوه قضاییه اجازه میدید مردم حداقل یه گوشی همراهشون ببرن که کسی بخواد سند داشته باشه؟؟؟
مردم فقط باید گزارش بدن شمایی که باید با همکاری دستگاه های اطلاعاتی و ... تخلف یا عدم تخلف رو اثبات کنی
نکنه فقط میخواید یه شوآف راه بندازید و دهن یه عده که شاکی هستن ببندین
فری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
عمل وگفتارشما مصداق این ضرب المثل هستید که هرگزنمی گویید ماستم ترش است!؟!!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سندی آشکارتر از خیانت دولتمردان به کشور و ملت با راه اندازی برنامه برجام و هزاران خیانت دیگر از فساد اقتصادی و رانت واحتکار ایران خودرو ...مگه داریم چرا پس برخورد نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
حکایت جالبیه
یکی داشت داد میزد ک سرم شکسته درد میکنه
یکی اومد گفت کو دردش من ک نمیبینم
گفتن درد ک معلوم نیس داداش
گفت ن باید نشونم بدید
ی سنگ زدن تو سرش تا دردش بگیره
الان فساد دیگ مدرک میخاد؟؟؟؟
خودرو سازی
مواد غذایی
بورس
بقالی
قصابی
وارد کننده
صادر کننده
ووووووووووووووووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
چراشما گرانی وقیمتهای حبابی رافساد نمی دانیدو فقط به دنبال دزدان ومفسدان دولتی هستید، که آن هم معلوم نیست چگونه فراری داده می شوند!؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
این همه گرانی ارز سکه مواد اولیه کارخانجات تولیدکنندگان چیه پس؟ فساد از نظرتون چیه؟
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
..فساد ینی اینکه ملتی روی گنج نشستن و مردم دارن گدایی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آقای رئیسی فساد در همه جا آشکار است.متاسفانه مسئولان ما بی پروا فساد می کنند و بعد همه چیز را تقصیر آمریکا می اندازند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مردم چیزی که می بینند گزارش میدهند ثابت کردنش باشماست سیستم اطلاعات زیر دستان شماست نه مردم
مردم صبرشان تموم شد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
با مسول فاسد با قاضی فاسد با تاجر فاسد برخورد مفسد فی الارض بکنید مردم کمرشان شکست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
خاوری
فقط اعدام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
چرا اینقدر ظلم میشه در حق مردم مظلوم هر عدلیه دیگری بود مسول فاسد را اعدام می کرد ولی الان انفصال میدن و پولها رو به قیمت 5 سال قبل عینا میگرن و مسول دزد با درآمد ناشی از سود میره برای زندگی شاهانه و به ریش ملت هم می خنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
پولی نداریم کالای ایرانی برای خانواده ام تهیه کنم دیگه فرانسوی پیش کش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
منظوری ندارم اما خواهشا پیگیر اون خبرنگاری باشید که از دیوار خانه فلان مسول فیلم گرفته بود حالا باید تو دادگاهها بدو بدو کنه و از زندگیش حالا حالاها عقب بیافته خواهش مکنم اقای ریسی حتما پیگیر کار اون بیچاره هم باشید باشگاه خبرنگاران حتما پیگیر باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سندی بالاتر از تاراج مملکت
سند خاوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
گرانی گوشت ومرغ
و تخم مرع و پیاز وکمیابشدن روغن خوراکی که همگی داخلی اند ربطی به فساد نداره والا داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
منظور فسادهای خرد هست نه کلان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
فساد که معلومه کجاست خودتم خوب میدونی.دنبال کی میگردی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
فکری بحال مردم کنید چرا همچی 10 برابر شده اما یارانه همان 45000 تومانه
چرا واسه روغن مرغ گوشت و برنج قند و شکر از روی کارت ملی سرپرستان خانواده اقدام نمی کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
منفی دادم چون بفکر یارانه ای هنوز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آقای رئیسی زندگی رو آسان کنید
جلو قاچاق مواد مخدر بگیرید نه جنس برقی همه چیز گرون شده این چه رونق تولیده ، در بندرعباس اینقدر وضع بد شده آدم گریه اش میگیره از گرونی، بنده حق ندارم فروشگاه اینتر نتی داشته باشم و با اداره پست همکاری کنم. این چه کمک کردن به مردمه ما از مردم نیستیم
لطفا منتشر کنید. اجناس بنجل بی‌کیفیت چینی تو بازار کل کشور زیاد شده.
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آقای رئیسی بدبختی بیداد میکنه جوان ها یا کار ندارند یا اگه هست حقوقش کمه،یه عده دزد اموال مردم رو به تاراج بردند مفسیدین اقتصادی باید اعدام بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سند بدم خودم متهم می شوم. خانواده م در امان هستند بعد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سلام وضعیت مردم سندمحرز دلیل چی
جهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
اقاي رييسي فساد رو به دستگاه قضا ارايه دادم متاسفانه عليرغم اينكه بازپرس قبول داره ولي ميگه تحت فشار سازمان دولتي هستم شما بفرماييد بچه طريقي بدفتر جنابعالي مدارك را برسانمى
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ماشاالله ماشالله مسولین دونه درشت خوب میدوند کی چقدر دزدی کرده مثل اقای احمدی نژاد ک موقعه مناظره همه رو لو داد امیدوارم هر کی میخوره تاوان پس بده چون با اختلاس مسولین خیلی ازجوانها نمیتونند ازدواج کنند باهمین پولاهای اختلاس خیلی کار برا جوانها بوجود می امد وخیلیها ازدواج میکردند!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
نمونه ش بورس مدرکی واضح و روشن از فساد اقتصادی علیه مردم این سند کل ایرانی هست که با چراغ سبز دولت سرمایه کوچیکی رو هم که داشتند گذاشتند تو بورس ولی حالا همون سرمایه ای رو هم که با زحمت و کلی آرزو بدست اورده بودند از دست دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آقای رئیسی مفاسد اقتصادی با استفاده از همین قوانین و بدون گذاشتن مدرک دارن به راحتی فساد می کنند کلی تو کشور ما مفسد ریخته
Bm.soq
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
۱۷ سال در عسلویه به صورت قراردادی برای منطقه ویژه کار می‌کنم حقوقم ۵ و نیم .
طرف یکسال اومده شده رسمی ۹ تومان دریافت میکنه خدا زیاد کنه.
این ماه هم ۹ ملیون پاداش دادن که شامل حال ما نشد،،،
به گوش یاران امام زمان برسه صلوات ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سلام ببخشید اقای رییسی
من به کجا باید اسناد فساد ادراات شهرستان خودم را بفرستم تا شما و قوه قضاییه رسیدگی کنید؟ کدام ادرس ؟ کدام سایت؟ ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
مشاوران و مدیران بخشهای اقتصادی دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
حاج آقا ! فساد که سند از خودش به جا نمیگذاره! مردم فساد رو می بینند ولی نمیتونن سند به شما بدهند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
سر کاریه چه زود باور کردی رفیق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
فایده نداره الان اختلاس گران مثل هادی رضوی کجاست؟من معلم نه شلاغ خوردنش دیدیم نه زندان رفتنش راونه مصادره اموالش را!؟الکی محاکمه میکنندالکی رای میدهندولی عمل درکارنیست!!!فقط اعدام جواب میدهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
برای حفظ آبروی اختلاس کنندگان و رانت خواران و مدیران ارشد دوتابعیتی از اعلام سند معذورم.
سارا بيات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
پيرو صحبت هاي آقاي رييسي در خصوص عدالت محوري و اعلام تخلفات كاش يه سري هم به بيمه هاي تامين اجتماعي زده بشه كه مادران باردار رو چقد عذاب ميدن از ٦ ماه مرخصي كه چقد بايد مراحل طي كني تا ٩ ماه بشه تا حق و حقوقي كه توي اين ٩ ماه بهت نميدن تا پايان مرخصي و بعدش پولت رو اقساط ميدن بمن وقتي مراجعه كردم به بازرسي كه چرا بايد اقساط بشه معاون شعبه فيلم بازي كرد كه ما نميدونستيم كه اين تخلف صورت گرفته درحالي كه همه ي سندا رو خودش امضا ميكنه و دروغ ميگفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
ساده ای از این دلال ها خودتان سند جور کنید دام پهن کنید بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
برای دادن سند فساد کجا باید برویم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
من1300 میگیرم و باید ماهیانه یک ربع بدهم وگرنه ...
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
درود بر رییسی
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
با سلام
جناب اقاي رييسي الان سه سال خودروي استپ وي ساندرو ثبت نام كردم مي شود از از مديران سايپا سوال كنيد ماشين من كجاست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
باشه الان میپرسه منتظر دستور جنابعالی بودن دلخوشیا
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر