کد خبر: ۷۵۴۱۰۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
کد خبر : ۷۵۴۱۰۱۶
مدیر ساماندهی کشف‌رود خبر داد؛

نصب سامانه نظارت تصویری در اطراف بستر کشف رود

مدیر ساماندهی کشف‌رود گفت: به منظور تکمیل حلقه‌های حفاظتی و برای جلوگیری از دست اندازی به حریم و بستر کشف رود، قرار است سامانه نظارت و تصویری و کنترل از راه دور در ۸۱ کیلومتر از بستر این رودخانه ایجاد شود.

سامانه نظارت تصویری و کنترل از راه دور در ۸۱ کیلومتر از بستر رودخانه «کشف رود» نصب می‌شود

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، عبدالله سلطان احمدی مدیر ساماندهی کشف‌رود گفت: این کنترل از راه  دور توسط دوربین‌هایی مشابه دوربین‌های ترافیکی در جاده و معابر انجام خواهد شد و با نصب آن‌ها در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متری، اقدامات غیرقانونی در شعاع چندین کیلومتری هریک از این دوربین‌ها رصد خواهد شد و اطلاعات آن به صورت برخط به شهرداری و دیگردستگاه‌های متولی ارسال می‌شود.

او با بیان اینکه به زودی پیمانکار، عملیات اجرایی و نصب دوربین‌های کنترل ازراه دور را آغاز خواهد کرد، افزود: با گذشت یک سال از فرماندهی واحد شهرداری مشهد در کشف رود، اقدامات حفاظتی و حراست از اراضی تحویلی از شرکت آب منطقه‌ای در ۴ دسته طبقه بندی شده است که شامل جلوگیری از تخلیه فاضلاب و پساب آلوده، جلوگیری از تصاحب بستر رود، جلوگیری از تخلیه نخاله در بستر کشف رود و ممانعت از برداشت شن و ماسه از حاشیه این رودخانه تاریخی می‌شود.


احداث دیوار‌های بتنی در بخش‌های مهم کشف رود


مدیر سامان دهی کشف رود با اشاره به نقش جاده‌های موجود در ۲ سمت رودخانه برای دسترسی و سوءاستفاده از بستر این رودخانه، ادامه داد: افراد سودجو از این جاده‌ها به صورت مستقیم برای نصب موتورپمپ، تخلیه نخاله، برداشت شن و ماسه، یا تصرف بستر استفاده می‌کنند و برای حل این مشکلات دیوار‌های بتنی مخصوصی را سفارش داده ایم و در حال نصب آن‌ها هستیم تا دسترسی متخلفان را به حداقل برسانیم.

بیشتر بخوانید

سلطان احمدی بیان کرد: این دیوار‌ها در سرتاسر بستر رود مستقر خواهد شد، اما با توجه به اینکه اقدام به نصب موتور تلمبه در ۲۷ کیلومتر پایانی کشف رود حدفاصل کنه بیست تا قازقان بیشتر از سایر مناطق است، به صورت مترکز روی این بخش از بستر کشف رود اقدامات گسترده‌ای انجام شده است و تاکنون ۸۵ درصد دیوار‌های بتنی در این منطقه احداث شده است و باقی مانده آن تا پایان سال احداث خواهد شد.

او تصریح کرد: تابلو‌های هشداردهنده‌ای را با هماهنگی دادستان مشهد و دادسرای ناحیه تهیه کرده ایم و به استناد مواد قانونی، هرگونه برداشت فاضلاب و تخلیه نخاله در این منطقه را نهی کرده ایم تا افراد بی اطلاع از این اقدام خودداری کنند.


کوتاهی دست سودجویان، با استقرار تیم حفاظتی


مدیر سامان دهی کشف رود تاکید کرد: به کارگیری پیمانکار حفاظتی گرید یک و تأییدشده نیرو‌های انتظامی در دستور کار قرار گرفته است و این پیمانکار با استفاده از ۲۷ نیرو، خودرو شاسی بلند و ۵ دستگاه موتورسیکلت به صورت مستمر و شبانه روزی در بستر کشف رود گشت زنی خواهد کرد؛ همچنین این افراد در ۴ مقر و پاسگاه در قازقان، اولنگ، کلات نوری و همت آباد مستقر هستند.

سلطان احمدی با تأکید بر اینکه تمام مسیر ۸۱ کیلومتری این رودخانه در شمال و حومه مشهد توسط این تیم پیمایش می‌شود، اظهار کرد: با ورود حوزه دادستانی به فعالیت موتورتلمبه ها، قرار است کارشناسان شرکت آب‌منطقه‌ای با تیم حفاطتی شهرداری همراه شوند و اخطار‌های لازم به افراد در بستر رودخانه داده شود و پس از آن امکان جمع آوری موتورتلمبه‌ها با پشتیبانی تیم‌های حفاظتی فراهم خواهد شد.


برخورد با ۵۴ مورد تخلیه نخاله در بستر رودخانه


او با اعلام اینکه به منظور مقابله با تخلیه نخاله‌ها تاکنون ۵۴ مورد از ماشین آلاتی را که در ساعات مختلف شبانه روز اقدام به تخلیه غیرقانونی نخاله‌ها در بستر این رود کرده اند شناسایی و به سازمان مپ معرفی کرده ایم، افزود: مجوز تردد تعداد زیادی از این ماشین‌ها باطل شده است و به زودی با این متخلفان برخورد خواهد شد.

مدیر ساماندهی کشف‌رود ادامه داد: در تقاطع جاده سیمان و کشف رود در منطقه دهرود حدود ۵ هزار متر مکعب تخلیه نخاله داشته ایم که در این مدت پاک سازی شده است. همچنین برنامه‌ای برای تعبیه راه بند‌ها و استقرار کانکس‌های حفاظتی در حاشیه جاده در دستورکار داریم و تاکنون ۴‌کانکس نصب شده است که با تکمیل این موانع دسترسی متخلفان به حداقل خواهد رسید.
 
انتهای پیام// م.ب
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر