کد خبر: ۷۵۴۱۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
کد خبر : ۷۵۴۱۶۴۷

برگزاری ۳۰۰ کلاس درس آنلاین در دانشگاه صنعتی

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه گفت: هرهفته ۳۰۰ کلاس درس آنلاین در این دانشگاه برای دانشجویان برگزار می‌شود.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛  علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه بااشاره به آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه صنعتی کرمانشاه از ۲۹ شهریور، گفت : باتوجه به تداوم شیوع بیماری کرونا در کشور، شروع سال تحصیلی جدید را همانند دیگر دانشگاه‌ها به شیوه ترم گذشته، یعنی به شکل مجازی آغاز کردیم و برای دانشجویانی هم که در مناطق دورافتاده و روستا‌های با پوشش ضعیف اینترنت زندگی می‌کنند، شرایطی فراهم کرده ایم که اگر نتوانستند بصورت آنلاین در کلاس‌ها حضور پیدا کنند، به فیلم ذخیره شده کلاس‌ها دسترسی داشته باشند.

او اضافه کرد: سامانه‌ای که برای برگزاری کلاس‌های آنلاین دانشجویان از آن استفاده می‌کنیم، توسط دانشجویان این دانشگاه راه اندازی شده و هر هفته هم بروزرسانی می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه بیان کرد: هرچند در حال حاضر هیچ مشکلی از طرف دانشگاه برای برگزاری کلاس‌های آنلاین دانشجویان وجود ندارد، اما متاسفانه پوشش ضعیف اینترنت در برخی ازمناطق استان باعث شده تا دانشجویانمان که دراین مناطق زندگی می‌کنند، با مشکل مواجه شوند.

او افزود: برای اینکه بتوانیم مشکلات این دانشجویان را تاحدودی حل کنیم، شرایطی فراهم کرده ایم که تمامی کلاس‌های آنلاین ذخیره شود و به مدت دو هفته برای دانشجویانی که نتوانسته اند در کلاس‌ها حضور داشته باشند، قابل دسترس باشد و بتوانند آن را دانلود کنند.

اختری اضافه کرد: در آموزش‌های مجازی ترم گذشته حدود دو سوم از کلاس‌ها را به شکل آفلاین و مابقی را به شکل آنلاین برگزار کردیم، اما باتوجه به مسائلی که در بحث آموزش‌های آفلاین بود، تصمیم گرفتیم که در این ترم تمام کلاس‌ها را به شکل آنلاین برگزار کنیم.

او بیان کرد: طبق برآورده‌هایی که داشته ایم، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از دانشجویانمان در کلاس‌های آنلاین حضور دارند و هر هفته حدود ۳۰۰ کلاس هم برگزار می‌کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه وضعیت زیرساختی دانشگاه صنعتی کرمانشاه را برای آموزش‌های مجازی خوب توصیف کرد و گفت: طی دوسال گذشته پهنای باند دانشگاه را تا حدود ۱۰ برابر افزایش داده ایم و از این نظر وضعیت خوبی برای برگزاری کلاس‌های آنلاین دانشجویان داریم.

او در ادامه به فرصت‌ها و تهدید‌های آموزش‌های مجازی هم اشاره کرد و افزود: معتقد کلاس‌های مجازی نمی‌تواند جای کلاس‌های حضوری را بگیرد و حتی اگر زمانی داروی کرونا کشف شد و توانستیم برای درمان بیماران از آن استفاده کنیم، باید زمان کمی بعد از کشف این دارو دانشگاه‌ها باز شوند.

اختری اضافه کرد: به دنبال این هستیم که بتوانیم امتحانات دانشگاه را به شکل حضوری برگزار کنیم.

او در ادامه با اشاره به هزینه‌های بالای برگزاری کلاس‌های آنلاین برای دانشجویان، عنوان کرد: هرچند از چندمدت قبل اعلام کردند که هزینه‌های اینترنت برای دانشجویان رایگان خواهد بود، اما متاسفانه این اقدام عملی نشد و هزینه‌های زیادی را بر دوش دانشجویان می‌گذارد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه شروع سال تحصیلی دانشگاه صنعتی کرمانشاه را با ۲۶۰۰ دانشجو اعلام کرد و گفت: باتوجه به اینکه هنوز زمان پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی فرا نرسیده، نمی‌توانیم بصورت دقیق اعلام کنیم که چه تعداد دانشجوی جدیدالورود خواهیم داشت.

او تاکید کرد: ثبت نام از دانشجویان جدید الورود دانشگاه تنها از طریق سامانه و به شکل غیرحضوری انجام می‌شود، لذا از همه دانشجویانی که در این دانشگاه قبول شده اند می‌خواهیم مراجعه حضوری نداشته باشند.

اختری یادآورشد: همچنین از آنجایی که کلاس‌های این دانشجویان از اواخر آبان برگزار می‌شود، برای همین تلاش کرده ایم تا در این ترم واحد‌های کمتری به این دانشجویان بدهیم.

انتهای پیام/ز

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر