کد خبر: ۷۵۴۱۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
کد خبر : ۷۵۴۱۷۲۵
در پی انتشار گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛

شورای رقابت باید جوابگوی قیمت‌گذاری خودرو باشد

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خودروسازان برای ارسال دعوتنامه منتظر قیمت نهایی بودند که شورای رقابت تایید کند، اما این شورا قیمت‌گذاری را ۴۰ روز به تعویق انداخت.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، روز گذشته خبری مبنی بر " صدور دعوتنامه برای محصولات سایپا با قیمت‌های جدید" منتشر شد که این خبر بازخوردهای مختلفی داشت. 

افراد زیادی با باشگاه خبرنگاران جوان تماس گرفتند و از عدم تحویل خودروهای گروه خودروسازی سایپا شکایت داشتند. شرکت خودروسازی سایپا دعوت نامه مهرماه خودرو‌های پیش فروش شده بهمن سال ۹۸ را صادر نکرده است. با توجه به اینکه این شرکت در حال افزایش قیمت خودرو‌ها در آبان ماه است، به نظر می‌رسد بعد از اخذ مجوز افزایش قیمت در آبان ماه، دعوتنامه تکمیل وجه حواله داران مهرماه را به قیمت افزایش یافته آبان  ارسال کند که در صورت اجرا، موضوع برخلاف قرارداد تنظیمی است.

 خودرو را گران کردند و به یکبار ۲۰ میلیون تومان به قیمت قبل اضافه شد!

یکی از متقاضیان در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: دعوتنامه خودروی بنده برای خرداد ۹۹ بود. خودرو را گران کردند و به یکبار ۲۰ میلیون تومان به قیمت قبل اضافه شد که نتوانستم تکمیل وجه کنم.

او ادامه داد: ۱۳ میلیون تومان از مبلغ باقی ماند که خودرو مجدد گران شد، در حال حاضر دعوتنامه ای برایم ارسال نشده و مشخص نیست چه زمانی ارسال شود. 

یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: اینجانب حواله مهرماه ساینا شرکت سایپا را دارم که طبق قرار داد شرکت باید تا هفته آخر مهرماه دعوتنامه تکمیل وجه صادر می‌کرد و قیمت خودرو را طبق تاریخ مندرج در قرار داد یعنی مهرماه محاسبه می کرد.

او ادامه داد: اما شرکت سایپا در مهرماه دعوتنامه تکمیل وجه صادر نکرده است، اکنون در آبان ماه که قیمت خودرو نسبت به مهرماه افزایش داشته، دعوتنامه صادر می کند و خودرو را با قیمت آبان ماه حساب می کند. 


بیشتر بخوانید


یکی دیگر از متقاضیان خرید خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:  بهمن پارسال پیش فروش کوییک از سایپا برنده شدم تحویل مهر ۹۹ بود. تاکنون هیچ خبری از تحویل خودرو نیست حتی دعوت نامه هم نفرستادند. 

شورای رقابت باید جوابگو قیمت گذاری خودرو باشد

شورای رقابت باید جوابگو قیمت گذاری خودرو باشد

حال نکته ای که وجود دارد، سایپا دعوتنامه حواله داران مهرماه پرسنل دادگستری را با قیمت قدیم صادر کرده است. این در حالیست که دعوتنامه مردم عادی با قیمت جدید صادر شده است! 

شورای رقابت باید جوابگو قیمت گذاری خودرو باشد

یکی از متقاضیان خرید خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: حواله مهر ماه مردم معمولی را سایپا ارسال نکرده است چرا که قصد دارند افزایش قیمت را روی آن اعمال کنند. در حالی که حواله‌های دادگستری در مهر ماه ارسال شده با قیمت ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای خودرو ساینا و فروش فوق العاده سایپا هم برای مهر ماه با قیمت ۷۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.

او ادامه داد: اکنون با شرکت سایپا تماس می گیریم که می گویند حواله‌ها صادر نمی شود تا قیمت مشخص شود. از بهمن ماه سال گذشته تاکنون دو بار افزایش قیمت به محصولات ثبت نامی ما خورده است این افزایش هم سومی می شود. سال پیش برای خودرو ساینا ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبلغ واریز کردیم. 

علت تاخیر در تحویل دعوتنامه خودرو

 برای پیگیری این ثبت نام ها به سراغ  خودروسازی سایپا رفتیم اما هیچ جوابی به ما ندادند.

فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص علت تاخیر در تحویل دعوتنامه خودرو، گفت: متاسفانه قرار بر این بود که خودرو‌های ثبت نام شده در مهرماه تحویل مشتریان شود، اما خودروسازان از ارسال دعوتنامه جلوگیری کردند.

او ادامه داد: خودروسازان برای ارسال دعوتنامه منتظر قیمت نهایی بودند که شورای رقابت تایید کند، اما این شورا قیمت گذاری را ۴۰ روز به تعویق انداخت. در اصل نیاز است که نظارتی بر عملکرد شورای رقابت انجام شود که اینگونه باعث همهمه در بازار خودرو نشود.

این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: این متقاضیان در اصل برای این موضوع شاکی هستند که این مدت زمان انتظار کشیده اند، اما باید برابر کسانی که در فروش فوق العاده برنده شده اند، پول واریز کنند.

ضمنا فروش فوق العاده مهرماه که آخر مهر انجام شد، بدون افزایش قیمت بوده است و انتظار می‌رفت دعوتنامه‌های ارسالی برای حواله‌داران مهرماه نیز، مطابق با فروش فوق ‌العاده شرکت سایپا در مهرماه باشد و افزایش قیمت احتمالی، نافی قرارداد است. خودروساز‌ها فقط مجاز به افزایش قیمت با مجوز شورای رقابت هستند و تا پایان مهر هیچگونه مجوز افزایش قیمتی توسط شورای رقابت داده نشده است.

سایپا در هفته آخر مهر اقدام به فروش فوق العاده ۳ ماهه با قیمت قبل کرده است، ولی در کمال بی‌عدالتی قیمت خودرو برای حواله داران که حدود یک سال منتظر دعوتنامه هستند را افزایش داده است، موضوعی که به هیچ عنوان با عدالت سازگار نیست، اما ایران خودرو برخلاف رویه غلط سایپا حواله‌های مهر را در همان ماه مهر با همان قیمت سابق صادر کرده است.

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸
در انتظار بررسی: ۰
mohammadreza
|
Spain
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
سلام،
خودروی کوییک دو رنگ R در بهمن ۹۹ نوشته ام، هفته چهارم آبان دعوتنامه اومده و قیمت خودرو ۴۰ درصد گران شده ولو اینکه مجوز افزایش تا ۲۵ درصد صادر شده، اگر پولمان را هم بخواهیم پس بگیریم گفتن ۱۲۰ روز طول میکشه و بدون سود.
با این تخلف مشتری ها باید چگونه اعتراض کنند که به حق خود برسند؟
Mtagh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
با سلام، خواهشمندم پیگیری بفرمائید، شرکت سایپا از کجا این قیمت ها رو می یاره ، آخه یکی بگه مگر حقوق کارمند و کارگر چقدر اضافه شده که قیمت کوئیک r از سال قبل تا الان ۸۰ میلیون اضافه شده ، من سال قبل توی طرح پیش فروش ثبت نام کردم و ۳۵ میلیون واریز کردم و آخر این ماه باید ۱۰۵ میلیون دیگه واریز کنم ، شمارا به خدا به داد ملت برسید ممنون
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
ابان واذر در نظر بگیرد که جز پاییز است بی عدالتی نکنید
نیکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
ورود خودرو باید آزاد بشه. تا این بازار انحصاری دو شرکت کنترل قیمت بشه.
کارگر
|
United States
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
خدا ازتون نگذره مردم بیخیال نباشیم شکایت کنیم همه جا بابا ازکجا بیاریم باید اصلاح کنید قیمت رو آخه ساینا مگه ب این قیمت می ارزه دارین چکار میکنین مگه مسلمون نیستین با چه عقلی کی این کارها رو میکنه چقدر سواد داشته بابا دمتون گرم.
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
الان باید کوئیک رو با چهل درصد افزایش تحویل بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
با عرض سلام وخدا قوت لطفا یه فکری برا این مردم بدبخت که با هزار زحمت یکسال پیش ماشین کوییک در سایپا ثبت نام کردند و۳۰ میلیون و۴۰۰ به حساب سایپا ریختند وتا الان ۲ با رقیمت را اضافه کردند یکبار ۲۰ میلیون وحالا دوباره ۳۶ میلیون آخه مگه دزدی دست یه کارمند یا بازنشسته یا کارگر هست که در۳ماه ۳۶ میلیون اضافه بده تورو خدا به داد ملت برسید لابد هر خانواده یه وسیله احتیاج نداره از کجا بیاریم کوئیکی که ۷۴ میلیون نوشتیم را بعد از یکسال ۱۳۰ میلیون بخریم .شما را به خدا ورسول وقرآن قسم میدیم رسیدگی کنید .
یاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چرا کوییک رو ۴۰ درصد گرون کردن؟
سایپا دیگ شورشو در اورده
با کدوم منطقی قیمت کوییک باید از ݐژو پارس، سمند و دنا گرونتر باشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
بگو شورای خیانت به ملت نه رقابت!!!
توی مملکت ما حمایت از مصرف کننده برای مسئولین ما اصلاً معنی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
کوییک امسال ۱۱۰ درصد گرون شده مگه چه خبره؟
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
اخ جون یه ماشین خیلی خوبی دارن درست میکنن که اصلا با قیمتش تناسبی نداره داریم یواش یواش به آرزوهامون می رسیم
منصور شعبانی
|
Netherlands
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
سایپا برای افزایش قیمت مجوز حداکثر ۲۵ درصدی گرفته ولی قیمت کوییک رو ۳۷ درصد افزایش داده!!! همین باعث شده قیمت کوییک حدود ۱۲ میلیون اضافه تر گرون بشه! اینو هم لطفا پیگیری کنید! ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
مگه ما حقوقمون چقده که بتونیم اینقد پول جمع کنیم. الان ده ماهه پولمون پیش سایپاست باپولمون چکارکرده؟ حتمٱ جنس خریده، آیا این پول ما اعتبارش زیاد نشده.یعنی پول مابه روزحساب نمیشه. فقط سایپا ماشینشو به روز حساب میکنه.درضمن فرق مهر وآبان چیه شورای رفاقت وجدان داشته باشه 25درصد برای سایپا، 15 درصد برای کیهکه 40درصد حساب کرده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
با سلام،
احتراما به استحضار می¬رساند، حواله داران خودروهای شرکت ایران خودرو و سایپا، به نحوه قیمت این شرکت¬ها شکایت داریم و معتقدیم نحوه قیمت گذاری محصولات، متناسب با سطح درآمد اقشار مختلف نمی-باشد.
موارد مورد اعتراض حواله داران، در پنج محور کلی مطرح است.

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
واقعا برای من سوال شده کوییک چرا چهل میلیون رفته بالا موتورش تقویت شده عوض شده و تمام آپشن ها نصب کردین وگرنه تفاوت قیمت کوییک با ساینا و تیبا منطقی نیست . یا اینکه هنگام فروش کوییک بیشتر از حد تولید پیش فروش کرده باشین رو انصراف متقاضیان حساب باز کرده باشین که پولشون جور نمیشه اگه هم شد بیشتر از ارزش واقعی خودرو پول پرداخت میکنن درسته چون طلا فروختیم خیلی کمتر از قیمت الان وام گرفتیم قرض کردیم رو حساب اینکه 68 میلیون قرار بدیم. نه 140 میلیون همون زمان کوییک بازار آزاد هشتاد پنچ میلیون بود اگه پول داشتیم می‌خریدم پس نداشتیم که پیش خرید کردیم و به شما اعتماد کردیم رو کم کم پولش حساب باز کردیم که چطور جور کنیم
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
با سلام‌ و ادب
ظاهرا هیچ کسی تو این کشور نمیخواد به مردم فکر کنه و جوابگو باشه ، خوب الان این اتفاق افتاده چه میشود ؟
هرکسی هرکاری دلش بخواد انجام میده نه چارچوبی وجود داره و نه ظاهرا قانونی ...
محمد حسین
|
United States
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
سلام تو دو خدا پیگیری کنید قیمت کوییک رو ۴۰ درصد اضافه کردن برای حواله های آبان به بعد قیمت حداکثر مصوب ۲۵ درصد بوده دزدی آشکار انجام دادن خواهش میکنم ازتون پیگیری کنید خیلی ها رو میشناسم به خاطر همین میخوان حواله هاشون رو بفروشن مصرف کننده واقعی باید تو حسرت بمونه تا ابد خواهش میکنم پیگیری کنید #نه#به#افزایش#بالای#۲۵#درصد#کوییک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چرا کسی کاری نمیکنه
این شورای رقابت فقط کارش گرون کردنه!
تیبا یک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
لطفا ب داد حواله دارن آذر ماه و آبان ماه هم برسید یک سال پول ریختیم سه بار افزایش قیمت خب از بازار می خریدیم ک بهتر بود بازیمون دادید ... نداریم تکمیل کنیمممممم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
وقتی واسه این اشغالها اینجوری باکله ثبت نام میکنید بایدم تا جایی که تیغشون میبره ازتون بکنن...گیریمم شکایت کنید برفرض محالم که رسیدگی بشه چندرغاز میذارن رو پولتون و برمیگردونن بهتو چون سود انچنانی بازار ازادو از دست نمیدن ولی شماها چی که ارزش پولتون ازنصف هم کمتر شده !!!
دنبال پراید مدل پایین و پیکان بگردید
از ماست که بر ماست چه کنیم با این همه ندونم کاری تا کی باید جور این ندونم کاری ها رو پس بدیم
محمود علیپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
چطور اینا برای گرون کردن ماشین سرموقع گرون میکنم ولی برای کسایی که دعوت نامه پرداخت کردن تکمیل وجه کردن سه ماه داره میگذره سر موقع تحویل نمی‌دن اینا در سر گردنه هستن شورش در آوردن
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
ازتون خواهش میکنم درمورد افزایش ۴۰ درصدی کوئیک آر هم پیگیری کنین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
با سلام،
احتراما به استحضار می¬رساند، حواله داران خودروهای شرکت ایران خودرو و سایپا، به نحوه قیمت این شرکت¬ها شکایت داریم و معتقدیم نحوه قیمت گذاری محصولات، متناسب با سطح درآمد اقشار مختلف نمی-باشد.
موارد مورد اعتراض حواله داران، در پنج محور کلی مطرح است.

رامين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
پس ما چی دی ماه سال قبل ثبت نام کردیم
یعنی تا دعوت نامه مون بیاد دوبار دیگه گرون میشه
عدالت کجاست و
وحید یزدانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
تروخدا یکی به داد درد مردم برسه،آخه مردم بدبخت و قشر ضعیف که این ماشینارو خریدن و اکثرا کارگر و کارمند هستن چطوری توی هر سه ماه سی چهل ملیون توان اضافه پرداخت کردن دارن؟حالا شاید ی سری افرادی باشن که برای سود ثبت نام کردن و براشون فرقی نداره با چه قیمتی تحویل بگیرن و با سود میفروشن،ولی خداییش امسال من اگر میدونستم ماهی چهل تومن قراره بیاد روی ماشینی که دارم ثبت نام میکنم،نه توان پرداختشو داشتم که ثبت نام کنم و نه اینکارو میکردم،من اگر پول داشتم برج ۲ که کوئیک۹۰ملیون بود از همون بازار خرید میکردم،نه اینکه ثبت نام کنم بعد شیش ماه قیمت کارخونه بشه۱۴۰ملیون،جان عزیزاتون جان هرکی دوس دارید یکم انسان باشید
سیدعلی حسینی بخش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
ازبنده خداترس ندارید ازخدابترسید بابدبختی ماشینم زیرپارویکسال پیش فروختم یه وام جور کردم یه تیبا بگیرم شرکت سایپا هروقت دلش می خواد قیمت میبره بالا اون فکر می کنن این بنده خدا چه جوری باقی پول جور بکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
من کوییک نمیخوام پولمونو بدین
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
شکایت کنیم همگی باهم به ریسی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
یبار محض رضای خدا قیمتها رو بیارید پائین. یعنی چی که قیمتها رو بیخود میبرید بالا؟
ما مردم بیچار چیکار کنیم. تا کی باید جواب ندانم کاری شما رو بدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
در مورد پیش پرداخت های که مردم واریز کردن در زمان ارسال دعوتنامه سود مشارکت پیش پرداخت رو هم حساب نکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
چرا برا کارمندان دادگستری افزایش قیمت اعمال نشده؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
اونا نوره چشمی هستن خب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
میگن ۲۵درصد بعدش کویک ار ۱۰۱میلیونی رو میگن ۱۴۰میلیون اینکه ۴۰درصد گرونی هست.پول پیش مارو ۱۵درصدی حساب میکنن افزایش خودشون رو ۴۰درصدی یکی جلو این رو بگیره از برج ۲تا الان ۷۰میلیون کشیدن روش یعنی ۱۰۰درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
صف های عریض و طویل خرید خودرو به هر قیمتی خوب چنین عواقبی هم دارد دیگه . انتظار داشتید تخفیف هم بده!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
۸۰ میلیون دزد در کمال آرامش سالهاست در کنار هم زندگی می کنند وآب هم از آب تکان نمی خورد
نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
تحویل آبانی ها همه شکایت بکنن براچی برا ما فقط 40 درصد باید افزایش‌ داشته باشه همه جا شکایت کنید.
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
آخه چراااااا اینقدر گرون 25درصد گفتن بعدش مدیر سایپا کوئیک و 151پراید رو 40درصد افزایش داده. . فقط شکایت میکنیم. شکایتتتتتت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
راستی یه سوال.چرا وقتی پول را می گیرند سود مشارکت آن را شش درصد حساب می کنن.ولی در هر سه ماه سود بیست پنج درصد حساب می کنم. چرا؟ مگر مشارکت نیست
دردمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
احتمالا در قرارداد افزایش قیمت به کلمه افزایش قیمت در فروش سه ماهه سوم توجه نشده در حالی که فروش دعوتنامه های ارسالی در 8 ماه پیش انجام شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
با این شرایط کرونا،کسب وکارها تعطیل شده ،استان ما چهارمحال وبختیاری ،دوباره تعطیل،این شرایطم در نظر بگیرند چطوری تکمیل وجه کنیم،وام هم نمی تونیم بگیریم،همه جا همه ملت می‌نالند همه گرفتارند،اما هیچ دادرسی نیست،هیچ کس هوای مردم را ندارند،اینجا همه به فکر جیب وسود خودشون هستند،خودشون با پیش فروش خودروها میدونستند خیلیا نمیتونند،تکمیل وجه کنند ،وبدون سود مشارکت، به نفع خودشون هست
m.h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
حالا که بازار خودرو روبه کاهش قیمت کرده خود خودرو ساز داره اونو با گرون کردن دوباره رو به افزایش قیمت می کنه آیا خود خودرو سازان دلالن یا دلالان خودروسازن ؟؟؟؟ که صلاح و صرفه شون در گران بودن خودرو هست.
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سلام، سایپا دعوتنامه تحویل مهر را اصلاحیه قیمت زده ۷۶۲۰۰۰۰۰ ولی سود مشارکت را صفر زده در صورتی که طبق قرارداد سود مشارکت ۱۵ درصد می باشد خواهشمندیم پیگیری کنید در روز روشن حق ملت را می خورند
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
با عرض سلام و خسته نباشید
شرکت سایپا دعوت نامه های مهرماه ۹۹ رو صادر کرده اما سود مشارک رو صفر زده و اصلا لحاظ نکرده ، طبق قراردادی که داریم نوشته بود ۱۵ درصد سود مشارکت ، ممنون میشم پیگیری کنید ، با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
پراید کیلو چند همین الان نهایت بشه 2 سه میلیون دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
بسه دیگه
آخرین بازمانده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
شورای رفاقت هم این وسط حکم هویج تو مزرعه خیار رو داره
که نه تنها به فکر مردم نیست چه بسا بیشتر از درصد تورم گران کرده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سلام .ما پارسال برج98/10/5 ثبت نام کردیم اون موقع تیبا دربازار62میلیون بود حالا بعد از 10ماه انتظار باید بخریم 87میلیون واقعا نهایت بی عدالتی .در مهر ماه فروش فوق‌العاد می گذارند با قیمت قبل ولی برای ما که 10 ماه داخل نوبت بودیم باقیمت جدید واقعا نهایت بی عدالتی
وطنم ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سلام.قیمت خودرو باید به سال90 و قبل از روی کار امدن دولت اقای روحانی باز گردد تا عادلانه شود،قیمت خودرو باید حداقل به یک دهم کاهش یابد،قیمت واقعی تولیدات شرکت سایپا زیر 10میلیون و شرکت ایران خودرو زیر20 میلیون تومان است،مرگ بر وزیری که نیامده میخواهد خودروهای بی کیفیت با تکنولوژی30 سال پیش را گران کند از وزیری که بچه هایش در خارج زندگی میکنند نباید انتظاری جز این داشت،باتوجه به داخلی سازی بسیاری قطعات و کاهش ارزبری قیمتها باید روز به روز کاهش یابد،از باشگاه خبرنگاران جوان انتظار پیگیری داریم.سپاس
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سلام ، لطفا پیگیری کنین افزایش هرسه ماه یکبار متوقف بشه منه کارمند سالی چند بار افزایش حقوق دارم مگه با این حقوق و درآمد میشه خودرو خرید ما پیاده راه می رویم و خودروسازها مسابقه دو صد متر بدون مانع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
عجب
سلیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
شرکت سایپا گذاشته دعوتنامه های مهر ماهو صادر نکرده بعد با بی وجدانی کامل آبان صادر کرده که شامل ماهم بشه و یه ماشین رو ۹۲ ملیون بخریم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
چرا وانت پراید ۴۰درصد یعنی ۲۶میلیون گرانتر شد؟
شورای رفاقت گفته بود ۲۵درصد نه ۴۰درصد
کی جواب ما رو میده
لطفا صدای ما رو به گوش دستگاه قضا برسانید
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
سلام چون دعوتنامه رادر مهربایدتحویل میدادن این افزایش قیمت شامل نمیشه ازلحاظ کردن می تونین در اداره تعزیرات شکایت کنیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۹
خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته امروز دعوتنامه با قیمت قبل ارسال شد ولی متاسفانه طبق قرار داد سود مشارکت ۱۵٪ لحاظ نشده
لاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
سایپا حواله مهر رو به قیمت قدیم زده ولی سود مشارکت نداده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
لطفا پیگیر خودرو های ثبت نامی در خرداد 99 ک تحویلش دی ماهست 7 ماه پول ما دست سایپا بدون سود وبدون امکان انصرافه گزارشی تهیه کنید بخدا 100 ملیون ندارم ک بدم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
آقای رئیسی لطفا به وضعیت خودور رسیده گی کنید
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
خواهشن پیگیری کنید گه خودرو های ثبت نامیو بیشتر از این گرون نکنن اون موقع که ما ثبت نام کردیم تو بازار آزاد هم قیمت الان کارخونه بود نداشتیم که ثبت نام کردیم الان که تو این شرایط اقتصادی گنج پیدا نکردیمه تو سه چهار ماه ک ۸۰ درصد افزایش دادن
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
اگه از آبان افزایش بدن حتما میخوان کمتر از ۲ ماه دیگه ام باز افزایش بدن به ولله زورمون نمیرسه نداریم هر دو سه ماه چند ده میلیون بزاریم روش من تحویل دی ماهم کمترین خودرو ایرانخودرو اسمم در اومد ۴۰۵ چون زورم نمیرسید اون موقع از بازار بخرم ثبت نام کردن بدون سود رحم کنید به مردم ک خدام به شما رحم کنه
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
انحصار پدر این ملت رو در اورده.عدم رقابت در این محصول پر مصرف باعث افت کیفیت محصولات و عدم نارضایتی شده .
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
از اول امسال تا الان حدودا ۸۰ درصد افزایش دادن بخدا نداریم دیگه اینقد وام پر بهره گرفتیم تا به قیمت الان برسیم از کجا بیارم دی ماه با قیمت جدید تسویه کنم ظلمه نکنین این کارو حداقل با کسایی که چند ماه منتظر موندن مطمعا باشین کسایی که پیش فروش ثبت نام میکنن اوضاع مالی خوبی نداشتن وگرنه از بلزار میگرفتن این مدت صبر کردیم اینقد مردمو اذیت نکنین خدارو خوش نمییاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
اقا فکر نمکنید این داستان دیگه داری تکراری میشه؟
خب مثلا که چی مدام از این وضعیت مطلب مینویسید
چه تاثیری داشته؟
تا حالا کک کسی گزیده؟؟
سعیده علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
واقعا جای بسی تاسفه که در کشوری زندگی میکنیم که فقط دنبال چپاول حق وحقوق ملت هستن وهیچ نظارتی بر این افزایش قیمتها وجود نداره کوییک ثبت نامی بهمن پارسال رو که قرار بود مهر تکمیل وجه کنیم دعوتنامه اش نیومد تا اینکه افزایش قیمت اعمال شد آخه یکی نیست بگه مگه خودرو تو این چند ماهه کم افزایش قیمت داشته که دوباره ۳۰ درصد گرون تر شده مگه درآمد ملت افزایشی داره که سالی چند بار باید شاهد افزایش قیمت تمام مایحتاج زندکی باشیم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
باسلام
سایپا حواله های مهرماه رو صادر کرد اما جای سوالی هست که من که زمان ثبت نام خودرو (بهمن ماه سال 1398)سایناآپشنال انتخاب کردم چرا در حواله صادر شده خودرو یک طرفه به ساینا معمولی تغییر کرده.در صورتی که مبلغ پرداختی من 7 میلیون بیشتر بوده.الان هم در اثر فشار جو حاکم بر کشور مبلغ حواله را کاهش داده ولی طبق قرارداد که باید 15درصد سود مشارکت نیز در مبلغ نهایی حساب می شد رو حذف که این نافی اصل قرارداد منعقده هست.از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان می خواهم که این رو پیگیری کنه.(یا حواله ها رو عوض کنید و همون خودرویی که سال گذشته ثبت نام کردیم تحویل بدید یا سود مشارکت رو حساب کنید)باتشکر
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
این واقعا نامردیه باورم نمیشه مال پرسنل دادگستری رو به قیمت قبل دادنه!!!!!!! من با هزارررررر قرض و رو زدن تونستم 76 تومن رو جور کنم همون موقع که دعوت نامه با تاخیر امد گفتم اینا میخوان ی بامبولی سرمون در بیارن...مسئولین پیگیری کنید بخدا دیگه کم اوردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
لطفاً پیگیر ثبت نامی های یکساله که پول رو بدون سود در اختیار خودروساز گذاشتن باشین تا خودروسازها نتونن ماشین رو به قیمت حاشیه بازار تحویل بدن، یعنی هم نصف پول رو بدی ، هم بدون سود باشه و هم قیمت بعد یکسال نزدیک قیمت بازار باشه، آخه این انصافه، به خدا نیست، از کجا پول بیاریم سه ماه سه ماه ۴۰ تا ۵۰ تومن بالا میبرن، لطفاً در این مورد گزارش تهیه کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
لطفاً شما هم در مورد ناراضی بودن مردم از قیمت خودروسازها گزارش تهیه کنین. با دروغ خرید قیمت مناسب از کارخونه مردم رو به ثبت نام یکساله تشویق کردن و قرعه کشی راه انداختن، حالا اغلب ثبت نام کننده های امسال توی پیش فروش ها که اغلب جزو قشر متوسط هستن باید بعد یکسال اون ماشین رو به قیمت نجومی تحویل بگیرن که نمیتونن، البته برای خودروساز بد نمیشه چون ما نمیتونیم تکمیل وجه کنیم و اونوقت خودروی ما رو از درب پشتی کارخونه تو بازار آزاد میفروشن. لطفاً پیگیر ثبت نامی های یکساله که پول رو بدون سود در اختیار خودروساز گذاشتن باشین تا خودرو رو با قیمت مناسب تری تحویل بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
چه خبره کوییک ار 38 درصد افزایش داشته شورای رقابت یا رفاقت؟ 25 درصد هر سه ماه ! این خودش دامن زدن به تورمه ، وزیر جدید صمت میخواد بجای کاهش قیمت تمام سود حاشیه برسه به دولت آنوقت مصرف کننده واقعی با حقوق ثابت چکار باید بکنه.!؟
کوردستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
تو مملکت ما مگه مسئول جوابگو داریم؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
صف های عریض و طویل خرید خودرو به هر قیمتی خوب چنین عواقبی هم دارد دیگه . انتظار داشتید تخفیف هم بده!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
اصل گرانی قیمت ها رو پیگیری کن yjcجان
ببینید قیمتارو
تو بازار بردن بالا که قیمت های کارخونه رو بکشن بالا
خودتون که بهتر پیدونید....
البت که شمام خسته شدید از بس پیگیری میکنید و کسی پاسخگو نیس و تهشم نتیجه ای نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
علی برکت اله
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
کجای دنیا خودرو رو با تورم افزایش میدن
مردم با حقوق ثابت دارن له میشن با این تورم
بعد این دولت تمام اجناس و ماشین و انواع وسایل رو با تورم بالا میبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
واقعا متشکرم...
الان حواله اصلاحیه فرستاده شد....
ممنونم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
گاهی اوقات معلوم نیست کسانیکه قیمت خودرو ساعتی تغییر می دهند ایا فکر توقف خط تولید با نارضایتی مردم هستند؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
چرا پول کل ماشین رو زمان ثبت نام نمیگیرن تا در زمان تحویل سود اون رو با نرخ تورم حساب کنند و به مشتری بدند، الان پول پیشی رو که گرفتن تا زمان تحویل ، حالا تا کی تحویل بدهند؟ یه سود بسیار پایین میدهند، اصلا همش شده به نفع سایپا و ظلم در حق مشتری، چرا نظارتی وجود نداره، نمایندگان مجلس کجان!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
تولید حلب با طراحی۵۰ ساله خارجی ها که نیازی به رقابت نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۸
چراباچه عقل ومنطقی هرسه ماه افزایش میدن مگ حقوق هاهرسه ماه بالامیره چی بهش اضافه میکنند...
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر