کد خبر: ۷۵۴۱۷۸۴
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کد خبر : ۷۵۴۱۷۸۴

به بهانه محرومیت سعید آذری/ آینه، چون نقش تو بنمود راست، خود شکن آینه شکستن خطاست

در جریان حواشی ایجاد شده پس از صحبت‌های سعید آذری درباره فوتبال ایران سوالی مهم ذهن اهالی فوتبال را درگیر کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، سعید آذری که بدون هراس از هرگونه محرومیت همیشه جانب‌دار حق بوده و برای پیشرفت فوتبال ایران زحمات بسیاری کشیده است، پس از صحبت‌هایی پرحاشیه محروم شد. او در خصوص بی سروسامان شدن فدراسیون فوتبال پس از رفتن مهدی تاج صحبت کرد و معترض به حضور اصفهانیان در کمیته داوران شد. همچنین اظهار نظری درباره کم‌فروغ شدن جامعه فوتبال و تجمع مردم مقابل فدراسیون فوتبال داشت؛ اما پس از این صحبت‌ها، روز سه‌شنبه از طرف کمیته اخلاق فدراسیون به استناد مواد ۲۳ و ۶۵ آئین‌نامه کمیته اخلاق و نقض قوانین و مقررات تا اطلاع ثانوی از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شد.

مرد ۵۲ ساله اصفهانی که هم‌اکنون مدیرعاملی تیم فوتبال فولاد خوزستان را برعهده دارد و از سال ۱۳۸۳فعالیتش در زمینه فوتبال را با عنوان مدیرعاملی ذوب آهن اصفهان آغاز کرده در روز‌های اخیر سوژه داغ فدراسیون، رسانه‌ها و جامعه فوتبال شده است.

کارنامه‌ای درخشان در مدیریت تیم‌های فوتبال، فعالیت موثر در زمینه کسب درآمد، کشف و پرورش استعداد‌های فوتبالی و همچنین عناوین مختلف در فوتبال ایران او را بدل به یکی از بهترین مدیران دو دهه اخیر فوتبال ایران کرده است.

حال، سوالی که ذهن اهالی فوتبال به‌خصوص هواداران را درگیر کرده این است که چرا فدراسیون حکم به محرومیت وی داده است؟ مگر جز این است که مدیریت فوتبال کشور حال و روز خوشی ندارد؟

فوتبال ایران که مدت‌هاست رنگ خوشی را به خود ندیده است، در عرصه ملی نیز پس از یک انتخاب اشتباه، ناآگاهانه و نسنجیده برای سرمربی تیم ملی مسیر سختی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در مقابل خود می‌بیند.

۱۸۰میلیارد تومان غرامتی که ویلموتس باتوجه به شیوه بستن قرارداد از ایران طلب کرده است و فوتبال ایران را در نزدیکی تعلیق قرار داده شاهکار فدراسیونی است که دستور محرومیت آذری را صادر کرده است.

مدیرعامل حال حاضر فولاد که فصل گذشته تیم بحران‌زده خوزستانی را با تغییرات اساسی در آستانه حضور مجدد در لیگ قهرمانان آسیا قرار داد با ذوب‌آهن نیز به ۳ عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر، ۳ قهرمانی جام حذفی و یک قهرمانی در سوپرجام ایران رسید و این تیم را در بهترین دوران خود قرار داد. بدون شک حضور چنین مدیران بادانشی در فوتبال ایران می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت‌های چشمگیر ایران در آسیا شود.

روی صحبت ما با فدراسیون‌نشین‌هاست: بهتر است به‌جای محرومیت‌های سخت‌گیرانه، برای پیشبرد فوتبال ایران به مدیران جوان و لایق کمک و اعتماد کنید.

شاید آذری برای یک ماه، یک سال یا حتی ۱۰سال از فعالیت محروم شود، شاید هم فدراسیون متوجه تصمیم عجولانه خود بشود و این حکم را لغو کند؛ اما تا شیوه رفتار‌ها تغییر نکند و اشتباهاتمان را پشت صحبت‌ها و انتقادات پنهان کنیم، اوضاع بهتر نخواهد شد.
به‌جای پاک کردن صورت مسئله، مسئله را حل کنید تا جای انتقاد برای امثال آذری‌ها باقی نماند و اگر افراد متخصص صحبت‌هایی مطرح کردند انتقادپذیر باشیم، پای آن‌ها را از فوتبال قطع نکنیم و با روش‌های صحیح سعی در پیشبرد فوتبال کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر