در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ادامه کار جایزه ادبی جلال آل احمد در صورت تعطیلی دو هفته‌ای تهران

برنامه‌ریزی برای برگزاری اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد، در صورت تعطیلی کرونایی تهران تعطیل نمی‌شود.

بهروز جلالی دبیر اجرایی جایزه ادبی جلال آل احمد، در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روند برگزاری اختتامیه این رویداد ادبی و داوری آثار در صورت تعطیلی دو هفته ای تهران، گفت: برنامه های جایزه ادبی جلال آل احمد در صورت تعطیلی تهران به دلیل شیوع کرونا، تعطیل نمی‌شود و روال خودش را ادامه می‌دهد.


بیشتر بخوانید


وی افزود: تا سال‌های پیش منتظر بودیم داوران به معرفی نامزد‌های جشنواره برسند و سپس برای برگزاری مراسم اختتامیه برنامه ریزی کنیم؛ امسال علاوه بر این، وضعیت شیوع کرونا در کشور هم بر برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال اثر گذاشته است. برای همین فعلاً نمی‌توانیم تاریخ مشخصی برای برگزاری این مراسم اعلام کنیم.

دبیر اجرایی جایزه ادبی جلال آل احمد اظهار کرد: باید دید محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در زمان برگزاری اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد چگونه خواهد بود. تا الان رعایت فاصله یک و نیم متری از جمله محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا بوده است. اگر همین محدودیت‌ها تا زمان برگزاری مراسم اختتامیه ادامه داشته باشد، می‌توان برای برگزاری مراسم یک سالن ۲۰۰ نفری را در نظر گرفت که تنها در آن ۵۰ نفر که نامزد‌های جایزه ادبی جلال آل احمد و خبرنگاران حوزه کتاب هستند، حضور داشته باشند.

جلالی بیان کرد: افزایش محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا بر نحوه برگزاری مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد تاثیر می‌گذارد. در دوره‌های گذشته از یک ماه قبل از برگزاری مراسم اختتامیه، تاریخ دقیق آن مشخص بود؛ اما در شرایط کنونی ممکن است سه تا چهار روز قبل از برگزاری مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد، تاریخ دقیق آن مشخص شود. با صدا و سیما برای پخش مراسم اختتامیه جایزه ادبی جلال آل احمد نامه نگاری کرده ایم و توافقات اولیه انجام شده است.

وی بیان کرد: شیوع بیماری کرونا بخش داوری جایزه ادبی جلال آل احمد را هم مانند سایر بخش‌ها تحت الشعاع قرار داد. بسیاری از جلسه‌های داوری به صورت غیر حضوری برگزار شد و جلسه‌های سه ساعته داوری که در دوره‌های گذشته یک بار برگزار می‌شد، امسال سه بار برگزار شد و این شیوه انرژی زیادی از داوران گرفت. هم اکنون داوری‌های جایزه ادبی جلال آل احمد به جایگاهی که باید در آن قرار داشته باشد، رسیده و ۵۰ تا ۶۰ درصد کار انجام شده است.

دبیر اجرایی جایزه ادبی جلال آل احمد ادامه داد: در بدترین حالت ممکن هفته آینده نامزد‌های دو بخش جایزه ادبی جلال آل احمد و اوایل دو هفته دیگر نامزد‌های دو بخش دیگر آن معرفی خواهند شد. امیدواریم در دهه دوم یا سوم آذر بتوانیم مراسم اختتامیه را برگزار کنیم. اگر محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا ادامه یابد، مراسم اختتامیه به صورت زنده یا پس از برگزاری آن از صداو سیما پخش می‌شود. در صورت بحرانی‌تر شدن شرایط شیوع کرونا از طریق اسکای روم با برگزیدگان ارتباط برقرار می‌کنیم و جوایز آن‌ها از طریق بانک به حسابشان واریز می‌شود. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که مراسم از تلویزیون پخش شود تا جذابیت بالارفتن برگزیده‌ها از سن را برای اهالی ادبیات داستانی داشته باشیم.

انتهای پیام/ 

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر