هرس غیراصولی بلای جان درختان/ پیکار نابرابر سیم‌های برق و شاخه‌ها

هرس درختانی که شاخه‌های آن‌ها با خطوط شبکه برق تداخل دارند، باید بدون آسیب به تنه درختان انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، در خیابان که قدم می‌زنی شهر پر است از درختان بی‌شماری که در اثر هرس‌های غیراصولی به اشکال ناهمگون درآمده‌اند و این خود بلای جان آن‌ها است.

امروز یکشنبه دوم آذرماه ۹۹ با عبور از خیابان کاشانی شهرکرد شاهد بی تعادلی و هرس غیراصولی درختانی بودم که باعث شد این موضوع را از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد پیگیری کردم.

هرس غیراصولی درخت

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد متولی اصلی کاشت درخت و هرس آن‌ها در سطح شهر است.

سیدرضا هاشمی رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان در شهرکرد، از آغاز هرس زمستانه درختان معابر و پارک های سطح شهر شهرکرد خبر داد و گفت: حفظ و نگهداری درختان سطح شهر یکی از اولویت های مهم این سازمان در راستای توسعه ریه های شهر و فضای سبز پایدار است.

هرس غیراصولی درختان توسط شرکت توزیع برق

او اظهار داشت: هرساله از آغاز فصل خزان تا اسفندماه هرس درختان توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد انجام می شود و این سازمان در بسیاری از جاهایی که شاخ و برگ درختان با خطوط برق تعادل دارد رفع موانع و هرس اصولی را انجام می دهد.

هاشمی ادامه داد: متاسفانه آزادسازی شبکه برق و هرس درختان توسط پیمانکاران شرکت توزیع برق شهرستان شهرکرد جهت جلوگیری از اتصال کابل ها و قطعی برق باعث شده این فعالیت از نظارت سازمان خارج و سبب بروز ناهمگونی در تاج درختان، آسیب به آناتومی درختان و بسیاری از مشکلاتی از قبیل عدم تعادل، کج شدن تنه درختان و نفوذ آفات و بیماری ها از محل هرس در فصل هایی که هرس قابل انجام نیست، می شود.

هرس غیراصولی بلای جان درخت/پیکار نابرابر سیم‌های برق و شاخه‌ها

شکنجه و قتل درختان با هرس غیراصولی

به تازگی شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری درختانی را که با خطوط شبکه برق تداخل دارند به طور غیر اصولی هرس می‌کند که این موضوع اعتراض شهروندان را به دنبال داشته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شهرکرد افزود: این سازمان به منظور جلوگیری از این موارد، آمادگی دارد تفاهم نامه ای با شرکت توزیع نیروی برق منعقد کند که با توجه به قرارداد، نسبت به انجام هرس در مواقع مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد تا هم آزادسازی خطوط برق رسانی و هم هرس اصولی درختان صورت گیرد.

هرس غیراصولی بلای جان درختان/ پیکار نابرابر سیم‌های برق و شاخه‌ها

او اضافه کرد: قطع نیمه بالایی درخت علاوه بر ایجاد نمای ناموزون، زمینه پوسیدگی و هجوم انگل‌ها و بیماری‌های درختان را فراهم می‌آورد.

هاشمی با اشاره به جلوگیری از این موارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه قطع درختان و یا آسیب رسانی به آنان موضوع را به سامانه ۱۳۷ شهرداری شهرکرد یا به شماره تلفن ۳۲۲۲۴۵۵۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/ن

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر