ابزار جدید گوگل به خنک نگه داشتن شهرها کمک می کند

گوگل از قابلیتی جدید برای مشاهده میزان دما در شهرها و جنگل‌ها پرده برداری کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل امروز از ابزاری رونمایی کرد که می تواند با طرح ریزی مکان هایی که بیشتر به درخت نیاز دارند، به شهرها در خنک نگه داشتن ساکنان کمک کند. معمولاً شهرها از محیط اطرافشان گرم تر هستند، چرا که ساختمان ها و آسفالت جاده‌ها گرما را در خود حبس می کنند. یکی از راه‌های آسان پایین آوردن دمای مناطق شهری کاشت درختان بیشتر در محله‌ها با درختان نامتراکم است.

Tree Canopy Lab گوگل از تصاویر هوایی و گوگل AL برای بررسی مکان هر درخت موجود در کشور استفاده می‌کند. این برنامه اطلاعات را به علاوه داده های اضافی در مورد محل هایی که تراکم جمعیت بیشتر دارد و در معرض خطر دمای بالاتر است، روی یک نقشه تعاملی پیاده می‌کند. امید بر آن است که کاشت درختان در این مناطق به شهرها کمک کند تا با جهان در حال گرم شدن سازش یابند و هنگام آمدن موج هوای گرم از جان مردم محافظت کنند.

گوگل ابتدا طرح Tree Canopy Lab را در لس آنجلس آزمایش کرد. به گفته این شرکت، داده ها درمورد صدها شهر دیگر در حال پیشرفت است. مهندسان شهرسازی که می خواهند از این ابزار در آینده استفاده کنند می توانند از طریق فرمی که گوگل همراه با یک اعلامیه پست کرد، با این شرکت ارتباط برقرار کنند.

ابزار جدید گوگل

تاثیر ابزار جدید گوگل در برآورد تعداد درختان یک منطقه

راشل مالاریچ، اولین جنگلبان شهر لس آنجلس می‌گوید: «ما قادر خواهیم بود تا برای برطرف کردن آن گرمای شهری تمام توجه خود را معطوف به جایی کنیم که بهترین سرمایه گذاری استراتژیک در آن وجود دارد».

بنا بر ادعای گوگل این ابزار جدید می تواند در زمان برآورد میزان درختان در شهرهایی مانند لس آنجلس صرفه جویی کند. این کار معمولا با ارسال افراد برای نقشه برداری از هر قسمت انجام می‌شود. در لس آنجلس همچنین از فناوری LIDAR استفاده شده است تا جنگل های شهری شان در گذشته را ترسیم کند، که در آن  یک سنسور لیزری برای تشخیص درختان به کار رفته است- اما به گفته مالاریچ، این فرآیند پرهزینه و آهسته بوده است. از سوی دیگر، این سرویس جدید گوگل، رایگان است و به طور منظم با استفاده از تصاویری که شرکت برای گوگل مپ با هواپیما می گیرد، به روزرسانی می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر