حاج محمدی:

هیچ بحرانی در زندان‌ها نباید وجود داشته باشد

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: مسئولان استانی باید به مسئله زندانیان توجه داشته باشند و بحرانی نباید وجود داشته باشد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها در نشست ماهانه با مدیران زندان‌های سراسر کشور با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار کرد: ادعای بسیجی بودن آسان است، اما در عمل بسیجی بودن ساده نیست، چرا که باید حرف و عمل یکی باشد.

در این جلسه که با موضوع بررسی آخرین اقدامات و وضعیت اجرای شیوه نامه‌های مقابله با ویروس کرونا در زندان‌های کشور برگزار می‌شد رئیس سازمان زندان‌ها اظهار کرد: بسیجی به فرموده رهبر معظم انقلاب، آماده بکارترین فرد، دارای ایمان عاشقانه و عمیق، ایمانی توام با عواطف، اهل تلاش و جهاد است.

رئیس سازمان زندان‌ها در ادامه با اشاره به وضعیت خطرناک ویروس کرونا در کشور و جهان گفت: زندانیان نزد ما امانت هستند و به عنوان عائله و عضوی از خانواده نظام محسوب می‌شوند، از این رو همه زندانیان دارای حقوقی هستند که از مهمترین آن‌ها حفظ سلامت جسمانی ایشان است.

حاج محمدی تأکید کرد: تمامی مدیران باید شیوه نامه‌های ابلاغی را با دقت تمام اجرا کنند و همان گونه که در ماه‌های گذشته کارنامه قابل قبولی در این زمینه به دست آورده‌ایم، در ادامه راه نیز با اجرای دقیق دستورالعمل‌ها از سلامت کارکنان و زندانیان مراقبت به عمل آید.

عضو شورای عالی قوه قضاییه با اعلام اینکه نباید هیچ بحرانی در زندان وجود داشته باشد خطاب به مدیران گفت: هر چه می‌توانید مسئولان استانی را نسبت به مسئله زندان و زندانیان و خانواده‌های آنان حساس کنید تا نقش خود را در این زمینه ایفا کنند.

وی تصریح کرد: در این شرایط بیماری یک زندانی باید خواب از چشم مدیر ما بگیرد، چرا که غفلت از جان انسان علاوه بر دین شرعی گاه موجب اتفاقات ناگوار می‌شود.

حاج محمدی در ادامه بیان کرد: هرچند در زندان‌ها مراقبت و حفظ سلامت و امنیت زندانیان یک اصل است، اما مجدداٌ تأکید می‌کنم اگر حادثه‌ای به علت قصور مسئولان زندان برای زندانی رخ بدهد ولو در حد و تعداد قلیل، به آن استان اخطار داده خواهد شد.

سرکشی مرتب از زندان‌ها جزء وظایف اصلی مدیران است

رئیس سازمان زندان‌ها با تأکید بر اینکه سرکشی مرتب از زندان‌ها جزء وظایف اصلی مدیران است، گفت: هیچ گونه سهل انگاری و کم کاری در فرآیند زندانبانی از سوی هیچ مدیر و کارمندی پذیرفته نیست.

حاج محمدی با بیان اینکه نکات مورد تأکید در این جلسات تشریفاتی نیست، گفت: عملکرد همه استان‌ها رصد و بر مبنای اقدامات انجام شده ارزیابی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای عبور از این شرایط و تداوم حفظ وضعیت امن زندان‌ها از گروه‌های جهادی مردمی، نیرو‌های مسلح و دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک گرفته شود.

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان با تأکید مجدد بر حضور میدانی مدیران در زندان‌ها گفت: طوری عمل کنید که خانواده زندانی و مردم نگران سلامت زندانیان نباشند.

پس از سخنان رئیس سازمان زندان ها، ابراهیمی  سرپرست اداره کل بهداشت و درمان گزارشی از اقدامات صورت گرفته را ارائه کرد و گفت: هرچند تا این لحظه عملکرد کامل و قابل قبولی داشتیم، اما یک لحظه غفلت و سهل انگاری می‌تواند تمام عملکرد‌ها و مراقبت‌های ما را از بین ببرد.

وی تصریح کرد: با زحمات شبانه روزی کادر درمان در زندان‌ها و همکاری سایر کارکنان، خوشبختانه تا این لحظه هیچ مورد فوت بر اثر کرونا در زندان‌ها نداشته‌ایم.

در ادامه این جلسه تعدادی از مدیران استان ها؛ گزارشی از عملکرد استان خود درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها و مشکلات و موانع موجود در زمینه ادامه اجرای شیوه نامه‌ها ارائه کردند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر