کد خبر: ۷۵۷۰۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
کد خبر : ۷۵۷۰۵۶۳
ابوشریف در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین تاکید کرد:

اتحاد مسلمانان در مقابل استکبار؛ تنها راه آزادی فلسطین

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران معتقد است که تنها راه آزادی فلسطین اتحاد مسلمانان در مقابل استکبار جهانی است.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران صبح امروز سه شنبه ۴ آذرماه در نخستین اجلاسیه مجمع جهانی مستضعفین درباره مسئله فلسطین گفت: ما مومنان باید در مقابل استکبار جهانی متحد باشیم؛ چرا که تنها راه آزادی ما همین راه است. ما با موضوع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی مخالف هستیم و از همه می خواهیم که در بازگرداندن فلسطین به مردم فلسطین تلاش کنند.


بیشتر بخوانید

امارات و بحرین از سال ها قبل با رژیم صهیونیستی روابط سیاسی داشتند


وی ادامه داد: موضع ملت‌ها نسبت به عادی سازی روابط برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی کاملا مشخص است و نیاز به بیان ندارد.

ابوشریف خاطر نشان کرد: مصر در سال ١٩٧٩ میلادی با رژیم صهیونیستی روابط رسمی برقرار کرد، اما ملل اسلامی بین برخی‌ها کشور‌ها که با رژیم صهیونیستی ارتباط برقرار کرده‌اند تفاوت قائل هستند؛ چرا که این کار از سوی ائتلافی خاص ایجاد شده است که در آن ائتلاف‌ها رژیم‌های دیکتاتوری وجود دارند که نگران صندلی خود هستند و تلاش می‌کنند این صندلی را به هر قیمتی نگه دارند، در حالی که اگر این رژیم‌ها می‌خواستند با ملت‌های یکدیگر روابط داشته باشند، برقراری با رژیم صهیونیستی امکان پذیر نبود.

وی افزود: آمریکا که خیلی ادعای دموکراسی و دفاع از حقوق بشر دارد ائتلافی را ایجاد کرده که در آن رژیم‌های دیکتاتور حضور دارند و تلاش می‌کند علیه کشور‌های غیردیکتاتور فشار و تحریم را به وجود آورد. آمریکا تنها در منطقه با رژیم‌های دیکتاتور و طاغوتی روابط دارد که این رژیم‌ها تلاش می‌کنند مردم خود را با استفاده از ابزار‌ها و شیوه‌های مختلف مجبور به پیگیریِ اهداف آمریکا کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران تصریح کرد: هدف آمریکا حمایت از مصلحت و منافع اسرائیل است و پمپئو وزیر خارجه آمریکا بار‌ها این موضوع را اعلام کرده است، این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا یک سال پیش در سفر به سرزمین‌های اشغالی اعلام کرده بود که خدا ترامپ را برای یهودی‌ها و صهیونیست‌ها فرستاد که این حرف توهین به دین یهود است و در حال حاضر این دین، به دین مستکبران علیه مستضعفان تبدیل شده است. دین برخی حکام عرب هم به دین مستکبران علیه مستضعفان تبدیل شده است.

ابوشریف گفت: صلح با رژیم صهیونیستی و به رسمیت شناختن اسرائیل، مبتنی بر سلطه طلبی و مبتنی بر فساد است. اگر سرزمین فلسطین اشغال شده به دلیل فساد و سلطه طلبی دیگران بوده که حقوق فلسطینی‌ها را ضایع کرده‌اند، ضمن آنکه شاهد آن هستیم عده‌ای دین را به ملعبه‌ای علیه ملت‌های مستضعف تبدیل کرده‌اند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر