آزاد سازی زندانیان غیر عمد به یاد سردارسلیمانی در کرمان

به دنبال اجرای طرح آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، زمینه آزادی حدود ۱۰۰ زندانی به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی با همکاری سپاه ثارالله فراهم شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در نشست هیئت امنای ستاد دیه استان کرمان گفت: به مناسبت هفته بسیج و با توجه به اجرایی شدن طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی، ۶۳ زندانی مالی (به تعداد سال‌های پربار زندگی سردار سلیمانی) با پرداخت بالغ بر ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی سپاه ثارالله استان کرمان از زندان‌های این استان آزاد می‌شوند.

او به همکاری خیران و انجمن حمایت زندانیان استان کرمان در راستای اجرای طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: به دنبال اجرای این طرح ۳۷ زندانی جرایم غیرعمد نیز از سوی ستاد دیه کرمان، به مناسبت هفته بسیج آزاد می‌شوند.

موحد گفت: کرمان از استان‌های پایلوت در اجرای طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی به شمار می‌رود و براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، این طرح به صورت مستمر در استان کرمان تداوم خواهد یافت.

رییس شورای قضایی استان کرمان تصریح کرد: ویژه برنامه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی از زندان‌های استان کرمان در محل گلزار شهدای کرمان و از مزار سردار جبهه مقاومت برگزار و به صورت آنلاین در شبکه‌های مجازی و تلویزیونی پخش خواهد شد.

امیری مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کرمان نیز در این نشست گفت: همکاری سپاه ثارالله استان کرمان، به دنبال طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی و جلب رضایت شکات قابل تقدیر است.

او به برگزاری جلسات متعدد با سپاه ثارالله به منظور کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی اشاره و بیان داشت: برخی از مددجویان زندان‌ها به دلیل نبود توانایی پرداخت مبالغ خرد مالی در زندان به سر می‌برند که با همکاری سپاه ثارالله استان کرمان در صدد ایجاد زمینه آزادی این زندانیان هستیم.

امیری تصریح کرد: با ورود و همکاری سپاه ثارالله استان کرمان با شکات ۵۳ نفر از مددجویان زندان‌ها صحبت شده و دو میلیارد تومان تخفیف بدهی حاصل شده است.

مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان کرمان نیز دراین نشست گفت: به مناسبت هفته بسیج ،زمینه آزادی ۳۷ مددجویان جرایم غیرعمد از زندان‌های استان کرمان فراهم شده است.

 موسوی قوام افزود: در حال حاضر ۱۸۲ مددجوی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند.

سرهنگ منصور ذوالعلی معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان هم به ارائه کمک‌های مومنانه از سوی این نهاد به خانواده زندانیان نیازمند اشاره و بیان کرد: یکی از برنامه‌های محوری هر پایگاه یک خدمت، در راستای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شکل گرفته است.

او به جمع آوری سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی به دنبال اجرای طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار دل‌ها شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: با تشکیل کمیته‌های صلح و سازش، کمک خوبی برای جلب رضایت شکات و آزادی زندانیان بدهکار مالی انجام شده و این اقدامات تداوم خواهد داشت.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمان نیز گفت: با توجه به ابلاغ طرح آزاد سازی زندانیان غیر عمد به نام سردار شهید سلیمانی، استان کرمان برنامه‌های خوبی را در این زمینه پیش بینی کرده و برنامه محوری آزادی تعدادی از زندانیان روز چهارشنبه هفته بر سر مزار سردار سلیمانی برگزار می‌شود.

مهدی پور افزود: ۳۷ گروه صلح و سازش نیز در زمینه کمک به آزادی زندانیان جرایم مالی و غیرعمد از سوی سپاه ثارالله استان کرمان شکل گرفته و حرکت‌های خوبی در راستای ایجاد صلح و سازش انجام شده است.

به دنبال اجتماعی شدن، معاضدت و حمایت حقوقی از زندانیان و خانواده آنان، طرح آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد به نام سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با تلاش سازمان بسیج حقوقدانان تشکیل شد تا شناسایی زندانیان با اولویت بدهکاران مالی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/ب

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر