ولی پور تأکید کرد؛

افزایش همکاری هلال احمر و ارتش برای خدمت‌رسانی موثر به مردم در حوادث

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با فرمانده هوانیروزِ ارتش دیدار کرد و مقدماتِ تفاهم‌نامه مشترک فراهم شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در دیدار با فرمانده هوانیروز ارتش گفت: یکی از افتخارات ما این بود که در حوادث مختلف عزیزان‌مان در ستاد کل نیرو‌های مسلح به‌ویژه هوانیروز در کنار امدادگران جمعیت بوده‌اند.

او ادامه داد: یکی از اهداف این دیدار، تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه عزیزان هوانیروز است که همواره در راستای عملیات‌های امدادونجات، دوشادوش امدادگران در خدمت رسانی به آسیب دیدگان از جمله در حوادثی مثل زلزله تأسف بار کرمانشاه و سیل سال گذشته در ۲۵ استان کشور همکاری داشته اند.

ولی پور مطرح کرد: اگر خدمات هوانیروز نبود، شاید نمی‌توانستیم خدمت مورد انتظاری که باید به آسیب‌دیدگان ارائه می‌شد را به تنهایی ارائه دهیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: امیدواریم در قالب تفاهم‌نامه مشترک با هوانیروز بتوانیم ضمن حفظ تعامل موجود، سطح همکاری‌ها را افزایش دهیم تا در نهایت در حوادث بهتر از همیشه به مردم یاری برسانیم.

ولی پور گفت: انشاءالله حادثه‌ای رخ ندهد. اما اگر در موقعیت پاسخ‌دهی قرار گرفتیم، قطعا با همکاری هوانیروز خدمات سریع و موثری ارائه خواهیم داد.

امیر یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز ارتش نیز در این دیدار گفت: تعامل بسیار خوبی بین هوانیروز و هلال‌احمر وجود داشته است. در حال‌حاضر هم با حضور آقای همتی و رییس سازمان امداد و نجات این روابط بهتر شده و رو به گسترش است.

امیر قربانی ادامه داد: هوانیروز و مرکز امداد هوایی هلال‌احمر دو یگان هلی‌کوپتری محسوب می‌شوند و بهتر در کنار یک‌دیگر قرار می‌گیرند.

او در ادامه مطرح کرد: هرکجا که اتفاق ناگواری برای مردمِ عزیز کشورمان رخ دهد و نیاز به حضور هوانیروز باشد، بلافاصله در صحنه حاضر خواهیم شد و در کنار هلال احمر ماموریت‌های سخت را انجام می‌دهیم.

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: هوانیروز و هلال‌احمر مثل دو برادر فعالیت و همکاری می‌کنند. تعامل آن‌ها در حوادثی مثل زلزله کرمانشاه، سیل گلستان و آتش‌سوزی‌های مختلف ثابت شده است. به‌ این‌ ترتیب تعداد زیادی از هم‌وطنان‌مان که راه دسترسی زمینی به آن‌ها وجود نداشته با هلی‌کوپتر نجات پیدا کرده‌اند.

امیر قربانی در پایان عنوان کرد: «وقتی صدای بالگرد به‌گوش مردم آسیب‌دیده می‌رسد، قوت‌قلبی برایشان است. در زلزله‌ کرمانشاه کار بسیار بزرگ و بی سابقه‌ای در تاریخ انجام شد و در نصف روز نزدیک‌به ۷۰۰ سورتی پرواز انجام شد و مردم به‌خاطر وجود بالگرد‌ها و همکاری هوانیروز و هلال احمر کم‌ترین آسیب را دیدند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر