کد خبر: ۷۵۷۳۰۱۰
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد خبر : ۷۵۷۳۰۱۰

گذر از پیچ و خم‌های زندگی در دوران کرونا

ویروس کرونا چالش‌هایی را در زندگی ما ایجاد کرد که برای رهایی از این موانع باید اقداماتی را انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،زری نوایی کارشناس مشاوره و مددکاری کلانتری ۱۱ جویبار گفت:امروزه ما بیش از هر زمان دیگری در کنار اعضای خانواده هستیم و با آن‌ها وقت می‌گذرانیم، احتمالا این میزان از ارتباط در زمانی که اکثر افراد جامعه اضطراب و نگرانی‌های مختلفی تجربه می‌کنند، چالش‌هایی را در روابط ما با اعضای خانواده بوجود می‌آورد.

ضروری است برای رهایی از این چالش‌ها اقداماتی را انجام دهیم تا روابط ما که با ارزش‌ترین دارایی‌های ما هستند، به سلامت از این بحران ایجاد شده عبور کنند.
نسبت به خودتان و دیگران بخشنده باشید
 
واقعیت این است که شرایطی که در آن قرار داریم یک موقعیت بی سابقه است. انتظار اینکه در چنین موقعیتی بتوانید عملکرد حداکثری در کار، تحصیل، وظایف والدینی و... داشته باشید انتظار زیادی است.

بیشتر بخوانید 

واقع بین باشید و نسبت به خودتان بخشنده باشید، از طرف دیگر امروزه افراد دیگر نیز بیش از هر زمان دیگری به بخشش و گذشت ما نیاز دارند تا با کمترین هزینه شرایط فعلی را پشت سر بگذاریم.
 
نکات حساسیت زا از منظر رفتاری برای یکدیگر را بشناسید
 
شما باید موضوعاتی را که باعث ناراحتی برای افرادی که کنارتان هستند را بشناسید، این موضوع در افراد مختلف بسیار متفاوت بوده، برای شخصی ممکن است با صدای بلند موسیقی گوش دادن آزار دهنده باشد و دیگری از اینکه به حریم شخصی اش احترام گذاشته نمی‌شود بیش‌تر ناراحت شود و یا شاید در شرایط فعلی یکی از موضوعات برای بسیاری از ما جدی نگرفتن توصیه‌های بهداشتی است.
 
از ترس‌ها و نگرانی‌های یکدیگر سوال کنید
 
با هر کسی که در خانه حضور دارید، بنشینید و در رابطه با ترس‌ها و نگرانی هایش از او سوال کنید، صحبت‌های یکدیگر را جدی بگیرید و برای داشتن احساس بهتر از هم حمایت کنید.
 
صبور بوده و انتقاد نکنید
 
انسان‌ها زمانی که تحت فشار هستند، حساس‌تر شده و راحت‌تر واکنش‌های تند و افراطی نشان می‌دهند. در شرایط فعلی باید از انتقاد و تحقیر دوری کنید و نهایت سخاوت را در رابطه خرج کنید.

اگر خودتان احساس خستگی و کلافگی کردید به جای اینکه جنجال راه بیندازید، به سایر اعضاء خانواده اطلاع دهیدکه به مقداری زمان و فضای شخصی نیاز دارید.
 
 تا حد ممکن شرایط عادی زندگی را حفظ کنید
 
سعی کنید تا جایی که می‌توانید روال عادی خانه را حفظ کنید. هر چند رعایت فاصله اجتماعی و سر کار نرفتن ما را وسوسه می‌کند که هر وقت دوست داشتیم بخوابیم، هر زمانی که شد غذا بخوریم، لباس مناسب نپوشیم و...، ولی می‌بایست زمان خوردن غذا، زمان خواب و استراحت و کار را مشخص کنید و فقط در ساعت کاری تعریف شده به فعالیت کاری خودتان بپردازید و مثل همیشه آخر هفته‌ها به خودتان استراحت دهید.
 
انتهای پیام/س
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر