رسیدگی به ۲۹۹ تخلف حوزه حمل و نقل عمومی در مازندران

۲۹۹ تخلف حوزه حمل و نقل عمومی در مازندران رسیدگی و احکام آن‌ها صادر شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،علی نصیری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: به منظور کنترل و نظارت بر عملکرد رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای برون شهری، در جلسات کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ استان به ۲۹۹ تخلف حوزه حمل و نقل عمومی از اول امسال تا پایان آبان در مازندران رسیدگی و احکام آن‌ها صادر شد.

او افزود: ۷ جلسه کمیسیون ماده ۱۲ نیز در این مدت برگزار که منجر به صدور ۴۸ رای برای شرکت‌های حمل و نقلی شد.

نصیری ادامه داد: ۱۱ جلسه کمیسیون ماده ۱۱ در این مدت برگزار و پرونده ۲۵۱ راننده بررسی و احکام لازم صادر شده که در این میان ۲۱۲ مورد مربوط به تخلفات رانندگان بخش باری و ۳۹ مورد مربوط به تخلفات رانندگان بخش مسافری بوده است.

او گفت: جلسات کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل ونقل جاده‌ای برون شهری و کمیسیون ماده ۱۱ برای رسیدگی به تخلفات رانندگان حمل و نقل جاده‌ای برگزار می‌شود.

نصیری افزود: عمده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان حمل و نقل برون شهری صدور بارنامه بدون اطلاع راننده، سوءاستفاده از کارت هوشمند، عدم پرداخت کرایه حمل، عدم درج کد رهگیری بارنامه، جابجایی بار بدون بارنامه، عدم رعایت مقررات حمل بارنامه‌های عادی و ترافیکی در جاده‌های استان، صدور صورت وضعیت صوری جهت تمدید کارت هوشمند و صدور صورت وضعیت و بارنامه بدون حضور مدیر فنی است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت:عمده تخلفات گزارش شده در کمیسیون ماده ۱۲ از طریق شکایات سامانه شهراه و ۱۴۱ مبنی بر اخذ کرایه و کمیسیون اضافی در بخش بار وعدم رعایت مقررات مربوط سوار کردن مسافر و رعایت بخشنامه‌های صادره در بخش مسافر بوده است.

انتهای پیام/س
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر