کد خبر: ۷۵۷۳۶۶۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
کد خبر : ۷۵۷۳۶۶۷
گروه : فارس » شیراز

جنوب فارس کمبود سوخت زمستانی ندارد

مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی لارستان، گفت:با توجه به نام‌نویسی شهروندان در سامانه الکترونیکی دریافت سهمیه نفت سفید، مشکلی در تامین سوخت زمستانی روستاها و مناطق بدون گاز طبیعی در جنوب فارس وجود ندارد.

به  گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  مسعود حسینیان مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان لارستان، بیان کرد: تاکنون طی سه مرحله سهیمه های سوخت در کارت عابر بانک سرپرستان خانوار لارستانی شارژ شده است.

او، بیان کرد: این سه مرحله شارژ سوخت زمستانه از شهریورماه و همزمان با آغاز نام نویسی الکترونیکی نفت سفید تا آذر ماه امسال بوده است.

حسینیان، سهمیه هر خانوار در این سه مرحله و از شهریور تا آذرماه امسال همزمان با آغاز نام نویسی الکترونیکی را ۵۵۰ لیتر برشمرد و تصریح کرد: به ترتیب در شهریور برای هر خانوار ۱۱۰ لیتر،مهرماه ۲۲۰ لیتر و  ماه های آبان و آذر نیز ۲۲۰ لیتر نفت سفید تامین شده است.

مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان لارستان، ادامه داد: سرپرست خانوارهایی که گاز طبیعی در مناطق مختلف شهرستان‌های لارستان، خنج ، گراش و اوز ندارند می‌توانند با نام نویسی در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی به نشانی http://newtejaratasan.niopdc.ir و درج اطلاعات تکمیلی خود از سهمیه سوخت زمستانه امسال خود بهره‌مند شوند.

او، افزود: اجرای این طرح در قالب دولت الکترونیک، علاوه بر تسهیل خدمات سوخت‌رسانی و صرفه‌جویی در وقت و هزینه شهروندان، سبب کاهش سوء‌استفاده‌های احتمالی و قاچاق فرآورده‌های نفتی شده و از توزیع خارج  شبکه فرآورده‌های نفتی در این مناطق جلوگیری می شود.

حسینیان، اضافه کرد: هر خانوار پس از نام نویسی در سامانه امکان دریافت ۵۵٠ لیتر نفت سفید با قیمت یارانه ای هر لیتر یک هزار و ۵۰۰ ریال را دارد.

مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان لارستان، اظهار کرد: در حال حاضر اطلاعات تکمیلی بالای ۹۵ درصد مناطق جنوبی استان و شهرستان های لارستان ، خنج، گراش و اوز در این سامانه الکترونیکی با موفقیت ثبت شده است.

او، تاکید کرد: بر اساس آخرین ارزیابی ها ، لارستان بیشترین تعداد خانوار واجد شرایط دریافت نفت سفید و همچنین شرکت نفت این شهرستان نیز بهترین عملکرد و درصد موفقیت در طرح توزیع الکترونیک نفت سفید ، نفت وگاز و گازمایع را در استان فارس داشته است.

حسینیان با اشاره به تامین سوخت مورد نیاز بخش بنارویه لارستان و بروز برخی نگرانی ها در این منطقه، گفت: توزیع الکترونیکی نفت سفید در این شهر و روستاهایی که از نعمت گاز طبیعی  برخوردار نیستند تاکنون بدون کمترین وقفه و مشکلی در حال انجام است.

مدیر شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان لارستان، بیان کرد: نفت سفید مورد نیاز شهروندان بنارویه در قالب محموله های ٣٠ هزار لیتری توسط نفتکش های سوخت رسان به فروشندگی مواد نفتی این شهر ارسال شده و  هیچ کمبودی در تامین و توزیع نفت سفید خانوارهای واجد شرایط در لارستان وجود ندارد.

از مجموع هشت شهر لارستان شهرهای لار، لطیفی ، خور و بیرم از گاز برخوردارهستند و شهرهای عمادشهر ، جویم ، بنارویه و دهکویه نیز در حال اجرای عملیات گاز رسانی هستند که تا پایان امسال پرونده گازرسانی به شهرهای لارستان به پایان می رسد.

از مجموع ۱۷۸ روستای شهرستان لارستان نیز ۷۹ روستا بالای ۲۰ خانوار گاز رسانی شده اند و یا در حال گاز رسانی هستند و۹۹ روستا نیز مشمول اجرای عملیات گاز رسانی نیستند.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ت

 

 

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر