نایب رییس مجلس شورای اسلامی:

ایجاد عدالت اجتماعی مردم را به نظام خوش‌بین می‌کند

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: برقراری عدالت اجتماعی موجب خوش‌بینی مردم به نظام می‌شود، بر این اساس مجلس نباید ایران را تنها بداند بلکه خراسان شمالی نیز بخشی از کشور است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، علی نیکزاد در نشست شورای اداری خراسان شمالی گفت: به هیچ عنوان دخالتی در کار دولت و دستگاه‌های اجرایی نخواهیم داشت و هدف از این سفر ما نیز باز کردن گرهی از مشکلات مردم این استان است.

نیکزاد با اشاره به اینکه هدف اصلی از این سفر افزایش شتاب توسعه خراسان شمالی است، تصریح کرد: مصوبات باید قابلیت اجرایی داشته باشد به گونه‌ای که مصوبات این نشست در ماه آینده در جلسه هیات رییسه مجلس و با حضور وزیران، استاندار خراسان شمالی و نمایندگان استان در مجلس بررسی خواهد شد.


بیشتر بخوانید


نیکزاد با اشاره به ظرفیت‌های غنی معدنی خراسان شمالی یادآور شد: در خصوص ایمیدرو و معادن موجود در استان باید گفت از آنجا که بحث خصوصی سازی عاقبت خوبی در کشور نداشته است با نظر نمایندگان استان در مجلس باید زمینه‌های حضور قرارگاه خاتم الانبیا در حوزه معدنی استان فراهم شود.

او با اشاره به وضعیت مدیریت پارک ملی گلستان، که بخش قابل توجهی از آن در حوزه سرزمینی خراسان شمالی واقع است، اظهار داشت: پیرو جلسه‌ای که در تهران خواهیم داشت بزودی تکلیف اعتبار و میزان اختیار خراسان شمالی از این پارک ملی مشخص خواهد شد.

نایب رییس مجلس با بیان اینکه باید پروژه راه آهن اسفراین- جوین به استان تفویض شود، گفت: ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب سد بیدواز اسفراین پیرو سفر مقام معظم رهبری به استان در ۲۰ روز آینده تعیین تکلیف خواهد شد و همچنین پروژه راه بجنورد- میامی در اختیار این استان قرار خواهد گرفت.

اوافزود: همچنین ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه تجارت در اختیار استانداری خراسان شمالی قرار می‌گیرد.

نیکزاد با اشاره به تخصیص ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای سایت مسکن مهر شیروان تصریح کرد: در یک ماه آینده وضعیت حقوقی ۷۰۰ واحد مسکن مهر اسفراین مشخص خواهد شد و همچنین پنج دستگاه خودرو آتش نشانی برای شهرستان‌های این استان و ۱۹ میلیارد نیز اعتبار برای تجهیز آتش نشانی بجنورد تخصیص می‌یابد.

نیاز خراسان شمالی به اعتبار ویژه ۳۰ هزار میلیارد ریالی

استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست اظهار داشت: اگرچه این استان از لحاظ نیروی کار فعال و نرخ مشارکت اقتصادی روستایی آن ۴۵ درصد است، اما برای اداره بهتر زندگی مردم و جبران عقب ماندگی‌های استان در بخش‌های مختلف، نیازمند تخصیص خط اعتباری ویژه ۳۰ هزار میلیارد ریالی هستیم.

شجاعی با اشاره به تعیین تکلیف هفت هزار هکتار زمین در حوزه معادن استان، عنوان کرد: ظرف یک ماه آینده سازمان زمین شناسی کشور باید مطالعات هفت هزار هکتار زمین در حوزه معادن را برای بخش خصوصی آماده کند.

او افزود: همچنین اعمال دقیق ماده ۵۶ با خط ویژه اعتباری ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای پروژه‌های عمرانی و احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی و رفع مشکلات فرودگاه بجنورد از مطالبات این استان است.

شجاعی با اشاره به عدم اجرای برخی مصوبات در کشور گفت: بخش عمده‌ای از گلایه مندی‌های مردم در خصوص عدم اجرای مصوبات است، ولی تاکنون هیچ یک از مصوبات استانی رها نشده است و در قالب تفاهم نامه‌های متفاوت از سازمان‌های اجرایی اعتبار گرفته شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی امروز به خراسان شمالی سفر کرد و اجرای ۶۰ طرح عمران شهری، کلنگ زنی ۲۰ هزار واحد مسکونی و حضور در نشست شورای اداری خراسان شمالی از برنامه‌های او بود.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستا‌ها سکونت دارند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر