کد خبر: ۷۵۷۴۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
کد خبر : ۷۵۷۴۴۸۹

جشنواره نقاشی کودکان با الهام از "حیدربابایه سلام" برگزار می‌شود

جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان و نوجوانان با الهام از منظومه "حیدربابایه سلام" استاد شهریار در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،لیلا ساویزدبیر هنری جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان با الهام از منظومه "حیدربابایه سلام" گفت: امروز یکی از بارزترین نمایه‌های شکاف نسل ها، عدم آشنایی نسل جدید با فرهنگ‌های بومی و مسئولیت دستگاه‌های فرهنگی و نهاد‌های عمومی، تلاش برای کاهش این فاصله وآشنائی کودکان و نوجوانان با آثار شاخص فرهنگی و فرهنگ غنی بومی است.

اوافزود: پادشاه ملک سخن، استاد سید محمدحسین شهریار، خالق چندین منظومه ادبی فولکلور با محتوای فرهنگی و اجتماعی است که حقیقتاً چناچنکه باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه با تغییر نسل ها، این گنجینه پر بها، می‌رودکه به بوته فراموشی سپرده شود، ستاد برگزاری کنگره ملی بزرگداشت استاد شهریار، با مشارکت و همکاری شهرداری منطقه ۵ تبریز، در نظر دارد جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان ونوجوانان با موضوع منظومه درخشان حیدربابایه سلام استاد شهریار، برگزار کند.

دبیر هنری جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان با الهام از منظومه "حیدربابایه سلام" ادامه داد: با این فراخوان، از همه علاقمندان استاد شهریار و فرهنگ فولکلور آذربایجان دعوت می‌شود، که با انتقال مفاهیم و مضامین و تصویر‌های ناب این منظومه سترگ ادبی به کودکان و نوجوانان پیرامون شان، آنان را برای شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری و به تصویر کشیدن این منظومه تشویق کنند.

ساویز تشریح کرد: این مسابقه در ۳ رده سنی ۵ تا ۷ سال، ۸ تا ۱۰ سال و ۱۱ تا ۱۴ سال برگزار می‌شود.

او در خصوص مقررات شرکت در جشنواره و مسابقه نقاشی نیز گفت: تکنیک برای تولید آثار، آزاد است، اندازه آثار باید A ۴ تا A ۳ باشد و مشخصات کامل شرکت کننده در پشت اثر درج شود.

اوادامه داد: سن شرکت کننده به صورت تاریخ تولد در بخش مشخصات درج شود، اثر نباید تاشود و باید به صورت ایمن از طریق پست به آدرس شهرک باغمیشه کوی فرشته جنوبی، فرهنگسرای فرشته – دبیرخانه جشنواره نقاشی ارسال و یا در وقت اداری با دریافت رسید به همان آدرس تحویل داده شود.

دبیر هنری جشنواره و مسابقه نقاشی کودکان با الهام از منظومه "حیدربابایه سلام" با اشاره به اینکه شماره تماس دبیرخانه ۳۶۶۸۳۰۰۸ است اظهار کرد: به ۳۰ نفر از برگزیدگان این جشنواره و مسابقه، به هر کدام جایزه‌ای به ارزش ۱۰ میلیون ریال از سوی دبیرخانه جشنواره اهدا خواهد شد.

ساویز اضافه کرد: در هر بخش جایزه ویژه‌ای به یک نفر به انتخاب شهردار تبریز اهدا خواهد شد و آثار ارسالی به شرکت کنندگان عودت داده نخواهد شد.

او با بیان اینکه هر شرکت کننده فقط یک اثر می‌تواند به دبیرخانه جشنواره ارسال کند گفت:مهلت ارسال آثار تا ۳۰ دیماه ۱۳۹۹ است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر