خانزادی: ناوبندر «خلیج فارس» قابلیت حمل پنج بالگرد به‌طور همزمان را دارد

فرمانده نداجا با اشاره به ویژگی‌های ناوبندرِ خلیج فارس گفت: این شناور قابلیت حمل پنج فروند بالگرد را دارد و تمامی بالگردهای موجود در کشور قابل بارگیری بر روی این شناور است.

خانزادی: ناوبندر «خلیج فارس» قابلیت حمل پنج بالگرد را داردبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز شنبه در گفت‌وگویی تلویزیونی اظهار داشت: تلاش می‌کنیم که دستاورد‌های خاص این نیرو را با توجه به روز نیروی دریایی، در آذرماه رونمایی کنیم.

وی ادامه داد: امسال در این زمینه سه دستاورد مهم و ارزشمند را پیش‌بینی کردیم که شناور «دنا» ازجمله این دستاوردهاست؛ البته قصد داریم رونمایی دنا را با تأخیر انجام دهیم؛ زیرا باید اقدامات لازمی را در برخی قسمت‌های این ناوشکن انجام دهیم تا به‌صورت کامل در اختیار نیروی دریایی قرار بگیرد؛ لذا احتمال دارد که الحاق دنا به نداجا در اواخر آذر صورت گیرد.

فرمانده نداجا افزود: ناو موشک‌انداز «زره» دستاورد بعدی ما است که یکی از شناور‌های بسیار پرقدرت، پرسرعت با قابلیت مانور بالا و مجهز به موشک و توپخانه اتوماتیک پیشرفته است.

دریادار خانزادی با بیان اینکه تمامی اجزای این شناور در کارخانجات منطقه یکم نیروی دریایی ارتش تولید شده است، گفت: برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا ناو زره در هفته پیش رو به نیروی دریایی ملحق شود. این ناو تمامی آزمون‌های ساحلی و دریایی خود را پشت سر گذاشته و یک شناور کاملاً آماده است.

وی اضافه کرد: ناو موشک‌انداز زره از مجموعه شناور‌های کلاس «پیکان» است که چهار فروند از آن را سال‌های قبل در ناوگان شمال در دریای خزر ساختیم و این اولین شناوری است که به ناوگان جنوب ملحق می‌شود؛ برای سال‌های بعد هم ساخت فروند‌های بعدی از همین دست را در دستور کار داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: شناور بعدی که به یگان‌های نداجا ملحق خواهد شد، ناوِ بندری (ناوبندرِ خلیج فارس) است. این شناور که در حال تغییر کاربری به یک شناور نظامی است، قابلیت حمل پنج فروند بالگرد را دارد و به جرأت می‌توان گفت تمامی بالگرد‌هایی که در کشور داریم چه نظامی و چه غیرنظامی از سبک‌ترین تا سنگین‌ترینِ آن‌ها قابل بارگیری بر روی این شناور است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: ارتش ، نیروی دریایی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر