در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد:

خون شهید فخری‌زاده باعث رونق گرفتن علم در کشور می‌شود/ بیش از هر زمانی به انسجام ملی نیازمندیم

دبیر روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خون شهدای علمی را باعث رونق گرفتن علم آن‌ها در کشور دانست.

محمدعلی عرب، دبیر روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: عصر جمعه پس از مدت‌ها خبر ترور یک دانشمند هسته‌ای همه مارا شکه کرد، غم انگیز‌تر از خود خبر این بود که سوژه ترور از محوری‌ترین افراد در پیشرفت صنعت هسته‌ای و موشکی کشور است.

او افزود: عاملان ترور دانشمندان ما به خیال باطل خود فکر می‌کنند با این نوع اقدامات مذبوحانه حرکت علمی کشور را متوقف و یا حداقل از سرعت آن می‌کاهند، غافل از آن‌که خون این شهدا باعث رونق گرفتن علم آن‌ها شده و جوانان این مرز و بوم اجازه نمی‌دهند که پیشرفت علمی کشور بر زمین بماند.

عرب تصریح کرد: برخی به دور از عقلانیت و با پیش کشیدن دوگانگی تنش و آرامش خیال می‌کنند که با وادادگی در برابر زورگویان می‌توان تنش هارا کاهش داد، راه ایجاد آرامش و امنیت برای کشور تنها و تنها اقتدارگرائی و مقاومت هوشمندانه است. آسیب دیگر انفعال دربرابر این قبیل جنایات لکه دار شدن عزت ملی هم‌وطنان ماست، ملت ما ملت عزیز و مستقلی هستند و اجازه نمی‌دهند که جنایت متجاوزین به خاک و دانشمندان این مملکت بدون پاسخ بماند.

عرب گفت: در طرف دیگر عده‌ای با خطای استراتژیک پیکان مطالبه را به نهاد‌های امنیتی و نظامی نشانه گرفتند، این در صورتی است که ما در این ایام بیش از هر زمانی به کاهش شکاف‌های اجتماعی و تعمیق انسجام ملی برای انتقام از عاملان ترور این شهید عزیز نیازمندیم. مایه تاسف است که در این بین برخی از رسانه‌ها در اقدامی بچه‌گانه درجهت عقده گشایی سیاسی از استفاده لفظ دانشمند هسته‌ای برای این شهید عزیز خودداری کردند.

او اظهار کرد: تجربه مسامحه در برابر ظالمان به ما نشان می‌دهد که نه تنها دشمنان ما را به عقب نشینی وادار نمی کنند بلکه این گرگ‌های وحشی را برای جنایات بعدی جری‌تر می‌کند؛ و باید پاسخ این رفتار‌های دشمنان را به نوبه خود داد.  اخباری در فضای رسانه‌ای کشور مبنی بر انتشار اطلاعات شهید فخری زاده توسط بازرسان آژانس اتمی منتشر شد که قابل تامل است. 


بیشتر بخوانید


عرب در پایان گفت: شهادت برای پیروان مکتب عاشورا کرامت و سبب سعادتمندی است، شهادت معامله تاجرانه‌ایست بر سر مهم‌ترین دارایی انسان که عمر دنیایی است. بی شک شهدای ما از سعادت مند‌ترین اولیای الهی نزد پروردگارشان محشور هستند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر