کد خبر: ۷۵۷۵۸۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۱
کد خبر : ۷۵۷۵۸۸۰

تصویب طرح تاثیر ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی؛ یک بام و دوهوای حذف کنکور

شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۶۰ درصد شود که این طرح، اما و اگر‌های زیادی داشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، در یک ماه اخیر گرد و خاک پرونده قطور و قدیمی حذف کنکور در کشور تکانده شده و شورای عالی انقلاب فرهنگی بار دیگر حذف کنکور را در دستور کار خود قرار داده است. پرونده حذفی که حدود دهه در کشور در جریان است و از دید بسیاری حل آن ناممکن است. پرونده‌ای که ابتدا در سال‌های دهه ۸۰ مطرح شد و در نهایت منجر به تصویب قانون حذف کنکور شد. قانونی که هنوز در کشور اجرایی نشده است.

 در چند سال اخیر ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی پُر می‌شود البته ظرفیتی که فقط ۲۰ درصد آن به رشته‌های دانشگاه‌های دولتی و روزانه مربوط است، این شیوه جذب نتوانسته تب کنکور را در کشور کاهش دهد. این شیوه جذب حتی باعث سرخوردگی دانش آموزانی شده است که با استفاده از سوابق تحصیلی به کنکور راه پیدا می‌کنند و اَنگ کم هوش بودن به آن‌ها زده می‌شود.

در این سال‌ها دانشگاه‌های برتر کشور صدای اعتراضشان به کیفیت جذب دانش آموزان از طریق کنکور بالا رفته است و معتقدند این شیوه جذب معایب زیادی دارد. به عنوان مثال محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این باره گفته است: مصوبه شکست خورده مجلس برای حذف کنکور را داریم. بحث پذیرش بدون کنکور نیز به یک مسئله تبدیل شده است و معدل‌های بسیار پایین به این شیوه وارد دانشگاه می‌شوند و هیچ رقابتی و نظارتی بر آن نیست. تا زمانی که دانشگاه‌ها بر اساس کنکور دانشجو جذب کنند، قداست کنکور باقی خواهد ماند حتی اگر کنکور در دکتری حرفه‌ای حذف شود.


بیشتر بخوانید


محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران نیز درباره کنکور و معایت آن گفته است: در تصمیم‌گیری برای کنکور نباید زیاد به جو موجود توجه کرد. حذف کنکور و قرار دادن تمام رشته‌ها و گرایش‌ها در درون یک بسته غیر ممکن است. باید تجربیات دنیا را بپذیریم. در کمتر کشوری کنکور سراسری به شیوه کشور ما برگزار می‌شود. برای اصلاح کنکور، جدا شدن سنجش از پذیرش امری ضروری است.

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز درباره اصلاح کنکور اظهارکرد: باید تحولی در نظام سنجش و پذیرش کشور به وجود بیاید. مشکلی که هم‌اکنون با آن روبه‌رو هستیم این است که دانشجویان ناهمگن به دانشگاه وارد می‌شوند.

محمد فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز به از بین رفتن اعتماد عمومی به کنکور اشاره و بیان کرد: برای ساماندهی وضعیت کنکور در کشور باید ابتدا درباره کنکور دکتری و کارشناسی ارشد و سپس درباره کنکور سراسری کارشناسی تصمیم گیری شود. کنکور کارشناسی ارشد معایب و آسیب‌هایی دارد، ولی مورد اعتماد مردم و دانشگاه‌هاست، بر عکس دو کنکور سراسری و دکتری مورد اعتماد دانشگاه و مردم نیست. اگر بخواهیم کنکور را حذف کنیم عمده اتکای ما باید به سوابق تحصیلی باشد البته سوابق تحصیلی فعلی مورد اعتماد جامعه نیست.

تصویب طرح ۶۰+۴۰ برای حذف کنکور

منصور کبگانیان دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور هفته گذشته از تصویب قانون جدید ۶۰+۴۰ در کنکور خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد ۶۰ درصد سابقه تحصیلی برای تاثیر در کنکور اجرایی شود و بر این اساس آزمون کتبی متمرکز در کنکور فقط ۴۰ درصد تاثیر خواهد داشت. این تصمیم برای تاثیر سابقه تحصیلی به این دلیل است که معتقدیم باید عمق یادگیری داوطلبان بررسی شود. زیرا آزمون تستی از این عمق برخوردار نیست.

او بیان کرد: دلیل اینکه این موضوع تاکنون اجرا نمی‌شد این بود که آموزش و پرورش موضوع امتحان نهایی را حل نمی‌کرد. خوشبختانه در دو تا سه سال اخیر به دلیل پیشرفت فناوری اطلاعات، میزان افشای اطلاعات به صفر رسیده است.


بیشتر بخوانید


او با اشاره به اینکه استاندارد بودن سوالات موضوع دوم بود، ادامه داد: ما می‌خواهیم این سوالات استاندارد باشد و اگر دانش آموز رتبه‌ای را کسب کرد  یا معدلی را به دست آورد تا دو یا سه سال این نتایج قابل اتکا باشد. اعتقاد نداریم که دانش آموز در ظرف دو تا سه هفته جای خودش را در دانشگاه پیدا کند و مجبور شود در رشته‌ای تحصیل کند که به آن علاقه‌ای ندارد؛ بنابراین سوالات باید استاندارد باشد .

کبگانیان گفت: یکی از آسیب‌های موجود در آموزش و پرورش نظام ناهماهنگ و ناعادلانه تصحیح بود. در این شیوه استان به استان و دبیرستان به دبیرستان و معلم به معلم شیوه تصحیح سوالات تشریحی متفاوت بود که این موضوع را نیز آموزش و پرورش رفع کرده است. حل این موضوع با توضیح رندمی سوالات در کل کشور، نظام تصحیح یکنواخت و عادلانه‌ای برای امتحانات نهایی ایجاد کرده است. در نهایت تاثیر سابقه تحصیلی و تاکید بر عمق یادگیری به تصویب رسید .

اجرای عدالت آموزشی در سوابق تحصیلی محقق می‌شود؟

نکته‌ای که هر ۴ رئیس دانشگاه برجسته کشور بر آن تاکید کرده اند لزوم اصلاح رویه فعلی و مهمتر از آن اصلاح سوابق تحصیلی است. سوابقی که حواشی زیادی را دور خود دارد و باید به این سوال پاسخ داد که چگونه عدالت آموزشی در سوابق تحصیلی دانش آموزان در ۳۱ استان کشور رعایت خواهد شد ؟ چرا که یکی در استانی مرفه، دیگری در استانی مرز،  یکی در لاکچری‌ترین مدارس تهران و یکی در مدرسه‌ای چند پایه در چادر تحصیل می‌کند.

امری که مسئولان آموزش و پرورش قول قطعی رعایت عدالت در آن را داده اند، سوابق تحصیلی است. اما آیا با استفاده از طرح ۶۰+۴۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توان شاهد کاهش تب کنکور و کاهش حضور مافیای کنکور بود؟

ورق زدن برگ‌های تاریخ قطور کنکور و توجه به سبقه تاریخی حذف این آزمون و تلاش دست‌های پشت پرده و موسسات پول ساز کنکوری بر همگان ثابت کرده است که کنکور در کشور ما حذف شدنی نیست و این موسسات به فرض اجرایی شدن تاثیر ۶۰ درصدی معدل حتما راه کار‌هایی جدید اختراع خواهند کرد. اختراعاتی که شاید تا چند سال بعد با تبلیغات افزایش معدل همراه باشد و چه بسا باعث شود دانش آموزان از پایه‌های پایین‌تر راهی این موسسات شوند تا به سودای دکتر یا مهندس شدن خانواده هایشان جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۰
در انتظار بررسی: ۰
ر.ب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
حذف کنکور به هیچ وجه درست نیست چرا با این حرفا دارید به بچه هامون استرس میدید خیلیا براشون مشکل پیش اومده و نتونستن معدل خوبی کسب کنن الان به دنبال آرزوهاشونن و میخوان کنکور بدن تکلیف این بچه ها چیه؟
فکر کزدین تاثیر معدل بشه همه چی درسته؟ سوالات امتحانات نهایی که لو میره
امتحانات تشریحی که به هیچ وجه عادلانه تصحیح نمیشه نظرات معلمان متفاوته و حتی شاید دستکاری بشه ....
تکلیف دانش آموزان منطقه محروم چی میشه معلومه بچه پولدارا و مدارس غیرانتفاعی معدلاشون بالاست چون هم خآنواده ها براشون هزینه میکنن هم بیست گرفتن از یه درس که دو روز براش وقت میذارن و اونم تشریحی خیلی راحت تر از کنکوریه که به علت حجم زیاد مطالب باید کاملا تسلط داشته باشی تا بتونی درصد بالا بزنی و زحمت بیشتری هم داره
تو این کشور بهترین و عادلانه ترین راه انتخاب دانشجو کنکوره
اگه به فکر بچه ها هستید بهتره سهمیه ها را حذف کنید.
Ming
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
واقعا طرح خوب و کاملا درست و عالی است که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را تصویب کرده.از شما مچکریم که با مافیا مبارزه میکنید . لطفاً کنکور را به طور کامل حذف کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۱
این طرح خیلی اشتباه لطفا کنکور را حذف نکنید این طوری تر و خشک با هم میسوزند
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
کنکور باید حذف بشه همه تقصیر کنکور هست که جوانان ما خودکشی می کنند
محمدامین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
واقعا این طرح واقعا طرح اشتباهی است بنا به هزار دلایلی که وجود دارد و واقعا هم اگر رای گیری شود بالای نود درصد مخالف این طرح هستند خیلی از مدارس در هنگام امتحانات نهیی خرداد اصلا نظارت بر کار دانش آموزان نمی کنند و کاری با تقلب کردن دانش آموزان ندارند از سوی دیگر بعضی از مدارس اجاز سر تکان دادن را به دنش آموزان نمیدهند ولی کنکور همه با یک وضعیت آزمون میدهند اگر به نظر من این طرح اجرایی بشه دانش آموزان نخبه و نابغه این مملکت دیگر به تحصیل اهمیت نمیدهند من اصلا هیچ دخالتی با این کارتون ندارم ولی واقعا من با شنیدن این طرح ناامید شدم .
Fatemeh
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کاش یکم ب ما سخت نگیرین ب خدا شرایط ب اندازه ی کافی سخت هست.از استرس شبا نمیتونیم‌راحت بخوابیم.چرا کسی اینو نمیفهمههههههه. چند نفر دیگه هم باید خودکشی کنن ک راضی بشین؟؟خسته شدیم از این وضع.این همه درس و امتحان نهایی بدجور روان مارو داغون کرده.مجازی هیچ کیفیتی ندارههههه.حداقل دروس سلامت و هویت نهایی نباشه..حداقل بعضی بخشارو خذف کنین..حداقل یکم سوالاتونو آسون بدین.بخدا سخته سختهههههههه.بفهمین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بنظرم کنکور داشته باشیم به این شکل بهتره.
چطوری آزمون های تیزهوشان که امسال برگزار شد خیلی خوب تونست عمق دانش دانش‌اموز ها رو بسنجه؟؟؟؟؟
فقط کافی هستش کیفیت کتاب های درسی بالا بره و سوالات هم با همون کیفیت کتاب توی کنکور بیاد.
خیلی از کشور‌های پیشرفته هنوز کنکور دارن.موضوع خیلی ساده هست.
باید موسسات کنکوری حذف شدن.
مگه کتاب درسی چه مشکلی داره که این موسسات باید مطالبشو برای ما باز کنن
چرا خود اموزش و پرورش این مسائلو برای دانش اموزا باز نمیکنه
چرا اینقدر سطح کتاب ها بالا هست که توی مدارس معمولی توی کلاس ها فقط چند دانش اموز مطالب رو خوب یاد میگیرن.
اینها مشکل هستند نه کنکور.
D
|
Germany
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
به نظرم کنکور حذف بشه خیلی خوب میشه ولی از اونجایی که سالها هستش که میخوان حذف کنند ولی نشده بهتر ما کنکوری ها درسمون رو بخونیم بقیه رو ولش کنیم
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
سلام . لطفاً هرچه سریعتر کنکور را حذف کنید
عماد
|
Netherlands
|
۰۴:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
لازمه حذف کنکور در وهله اول داشتن اموزشو پرورشی کاملا درست و نظارتی کاملا درست تر هست و ازمون های کشوری هماهنگ در دبیرستان که میزان درستی برای سنجش باشه ،بهترین کار دو قسمت کردن موضوعات کنکور هست یکی در ترم ۱ و یکی در ترم۲ .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
بابا.شما فازتون چیه آخه یه روز بیدار میشیم کنکور است یه روز دیگه کنکور نیست دیگه
امین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
آیا واقعا معدل در کنکور تاثیرش ۶۰درصده یا نه؟
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
چرا آخه دارید اذیت میکنید آقا ما اون موقع شرایط درست درس خوندن نداشتیم الان چرا آخه باید کنکورحذف شه
گل پسر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
انگار این آقایون توی سوئیس زندگی میکنن و خبر از تقلب ها ندارن
کنکوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
واقعا براتون متاسفم .... با این طرح دادناتون
کنکوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دیگه ما دانش آموزا که میدونیم سر جلسه امتحانات نهایی توی حوزه ها چه تقلبایی هست .... حالا 60 درصدش کنید تا حق بیشتری ضایع بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اگه کنکور برداشته شه خیلی خوب میشه دیگه استرس این اسم وحشتناک کنکور هم از بین میره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
اصلا موافق این طرح 60 درصد نیستم چون حق خیلیا ضایع میشه با تقلب هایی که توی مدارس میشه... همین کنکور بمونه بهتر هست... حداقل توی دو رشته پرطرفدار باقی بمونه چون سایر رشته ها قبولی رو همه میگیرن....واقعا طرح مسخره ایه
پرهام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
به نظر من کنکور نباید حذف بشه باعث بی عدالتی میشه.
تازه برای تمام دانشگاه ها هم بد میشه.
کنکوری های نظام قدیم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
با سلام . ما خواهان تمدید کنکور سراسری نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ هستیم ( آخرین کنکور ) و تصمیمات سازمان سنجش برای ما کنکوری های نظام قدیم ، به هیچ وجه قابل قبول نیست . نمایندگان مجلس ، حتما" بشنوند و هرچه زودتر موافقت نمایند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
تاثیر معدل همون مثل سال هایی قبل باشه
دختر بی قلب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
کنکور و نمیخواد حذف کنید این بی عدالتی و تو کنکور حذف کنید این سهمیه های بیخودی تونو خدا هم راضی نیس ما هم راضی نیستیم
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
این لایحه برای رشته های نظری هم هست؟
یکی پاسخ بده لطفاً
فرامرز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هر دو معایب و مزایای خودشون دارند، کسی که معدل و نمراتش خوبه ک با سوابق تحصیلی در دانشگاه قبول میشه دو حالت داره، یکی اینکه کسی که در یک دبیرستان یا هنرستان خوب درس خونده و نمرات و عمق یادگیری خوب بوده ولی از اون طرف مدارسی هستند که ضعیف هستند و نمرات الکی می دند( که خیلی زیاده) و کسی با این نمرات و معدل الکی وارد دانشگاه بشه، نه برای خود شخص خوبه نه برای دانشگاه.
برای کنکور هم کسانی که قبول می شوند، واقعا برای اون قبولی تلاش شبانه روزی انجام دادند تا در یک دانشگاه خوب قبول بشند ، اما از اون طرف فشار ، استرس، اضطراب، نگرانی و.... برای کنکور خیلی زیاده و همینطور درس هایی عمومی مثل فارسی، معارف و... شاید برای اون شخصی که قراره در یک رشته تخصصی ادامه فعالیت کنه زیاد بدرد بخور نباشه.
ماهور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
اگه تصمیم گیری ها درست و عادلانه باشه و هر کسی بر اساس استعداد و توانایی هایش انتخاب رشته کنه این خیلی عالیه چون کنکور نمایشگرهمه ی استعداد وتوانایی فرد نیست هر کسی باید بر اساس توانایی هایش انتخاب رشته کند و آینده خود را ترسیم کند.کنکوریک روز در سال اتفاق میافتدچ بسادر ان روزنخبه ای برای همیشه ب واسطه کنکور مسیر زندگی اش ب شکلی بد ترسیم و دیگه انگیزه ای برای تلاش نداشته باشد و زندگیشو از اون ب بعد ب بطالت طی کند برای همیشه جامعه از داشتن چنین فرد توانایی محروم شود. اگه حزف شه ک محشره
افلاطون
|
France
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
کسی که میگه کنکور حذف شه عقلش کوره

چون اولا معدل های الان نا عادلانه است و خیلی ها معدلشان قلابی هست و با پول پارتی به دست اومده

در هر حال کسی که میگه کنکور حذف شه یه سری به دامپزشکی بزنه
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
واقعا تصویب چنین لوایحی جای تاسف داره
چطور وضعیت حوزه های امتحان رو میخواهیدچم کنید
:/
|
Germany
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
چرا نمیمیرین
اسد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تا من یادم میاد میگن کنکور بر میداریم ولی هنوزم همونه نترسید
مبینا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تصویب کنید خیلی عالی میشه ک کنکور را بردارید و براساس معدل انتخاب کنید
پاسخ ها
افلاطون
| France |
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تو یی که این حرف رو میزنی میدونی ۲×۲ چند میشه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
لطفا کاری نکنید که مافیای کنکور ناراحت بشه : چون باعث نابودی بنیه علمی کشور میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
کنکور برابراست با تبعیض٬ بی عدالتی٬ حق وناحق کردن٬ وهرسال هم باطرح های مسخره بچه ها میشند موش ازمایشگاهی متاسفم که تو این........
محمد.ن.ک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بخدا کنکور بهترین و عادلانه ترین راهه.هر کسی تلاش کرد مزدشو می گیره.
ولی با سوایق تحصیلی دانش آموزان ضعیف که با بیل نمره آوردند تو دانشگاه رشته پزشکی و دندان و حقوق و....راه می یابند.
نذارید این طرح تصویب بشه
محمد.ن.ک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هیچ وقت روی سوابق تحصیلی نمیشه حساب کرد.

با سوابق تحصیلی حق خیلیا خورده میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خوب تصویب کنید
یک بام و دو هوا چیه باز دوباره؟؟؟؟؟
nima
|
Pakistan
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
ایطوری کسی ک سهمیه داره و معدلش بیسته راحت تر میتونه بره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام
اینطوری همه دانش آموزانی گه در مدارس غیر انتفاعی درس میخونن راحت تر ۲۰ میگیرن
و همینطور عدالت آموزشی وجود ندارد
و همینطور در شرایط کرونا ما از آموزش آنلاین در بعضی از درس های مهم هیچی یاد نمگیریم
لطفا لطفا لطفا لطفا گوش دهید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
کنکور نظام قدیم را تمدید کنید
م
|
United States of America
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
هر روز یک خبر از کنکور.
این چ وضعه تو رو خدا
فکر کنم مثل کنکور ۹۹ هی تعویق و هر روز خبر جدید
این لایحه ی جدیدی که تصویب کردین اصلا قابل اجرا نیست
اگرم اجرا کنید باز دوباره قرعه به نام بچه پولدارا و سهمیه دار ها می افته
اگر اجرا کنین پس پشت کنکوریا چی میشن؟؟
هادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
کنکورروحذف کنیم تا:تقلب وپارتی بازی جاش بیادتاهرکی که پارتی وپول داره به هرجایی برسه بابابااین که کنکورهست سوال فروختیم !صندلی فروختیم!توامتحانات کتبی مدارس تقلب وتخلف صورت گرفت به دلیل این امتحانات هزینه های بسسسسیاری به خانواده هاتحمیل شدمعلمان بیشترکلاس خصوصی گذاشتن غیرانتفاعی ها ودی وی دی وکنکورهای ازمایشی بیشترشداصلاهمین امتحانات که اغازگرتخلف حذف کنین کنکورکه خودشم تخلف وتغلب داره !!توسه مرحله باشه خیلی باشرف ترازاین طرح هستش که بابا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
همون 30در صد تاثیر معدل درست بود اینطوری کنکور را حذف کنند درست نیست پس کنکور پزشکی.. چند درصد... 40درصد یا 60درصد... یا ه. درصد..؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تصحیح برگه ها همش فساده
امید سلیمی ابهری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام.اون دانش اموز هایی که در مدارس غیر انتفاعی درس خوانده اند راحت تر میتوانن به دانشگاه قبول بشن چون نمره معدل هر ساله انها 20
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام امید عزیز من خودم الان کلاس 12 هستم .
در سال های گذشته من که در المپیاد هم مقام اول کسب کردم
کلاس 11 با معدل 18/52
وکلاس10 با معدل 17/90
قبول شدم و این نشون میده که مدارس غیر انتفاعی الکی نمره نمیدن
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
این حرف درست نیست
من خودم غیر دولتی درس میخونم واصلا اینجوری نیست که الکی بدن
من خودم الان یازدهمم و پارسال هم اینگونه نبود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام. شصت عدد بزرگیه. شاید یکی یه سال مریض بشه دیگه همیشه بخاطرش افسرده است که اون سال مریض شدم. فساد توی تصحیح برگه ها بالا میره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
بهتر
پیمان اشراقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سلام ،

کنکور فرصت دوباره ای است همراه با فرصت و آرامش کافی برای کسانی که نتوانسته اند در مدت تحصیل به دلیل وجود تکالیف روزانه مدرسه و یا مسایل پیرامون تحصیل از نقص کار معلم گرفته تا وجود دوستان نامناسب خود را برای
کنکور آماده کنند ،

بعلاوه نوع سوالات کنکور خود نوعی آماده سازی برای مشاغل آینده و یک قسمت از انتخاب رشته است و می تواند برای آینده شغلی افراد و آینده کشور مفید باشد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تقسیم پذیرفته شدگان به منطقه ۱ و ۲ و ۳ برای لحاظ شرایط محرومیت در کنکور بوده است. چرا برای طرح هایی که مثل این ۶۰ درصد تاثیر سوابق ، در شرایط کرونایی ابهامات بیشتری در آن نسبت به کنکور است، کسی خرده نمی گیرد که آقایان وضعیت دانش آموزان محروم را بغ رنج تر کرده و این طرح آقایان ، در زمانه ی فعلی ،در حقیقت ،تیر خلاصی است به دانش آموزان خانواده های محروم، به گونه ای که دیگر هیچ امیدی برایشان باقی نماند!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
حذف کنکور، یعنی جایگزینی پارتی بازی و تقلب
نمره امتحانات نهایی به دلیل تقلب، فروش پاسخ نامه، دخالت در تصحیح برگه ها و... محلیه برای پارتی بازی و تبعیض
عبدالله
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
خوب در این صورت، وضعیت سهمیه ها چه می شود؟ ....
بنظرم سهمیه ی خانواده های شاهد ، جانبازان ،مدافعین حرم و .... اگر ۴۰ درصد باقی مانده را هم بتوان با لطایف الحیل جوری تنظیم کر که سهم دانش آموزان افغان و آوارگان عراقی و سوری، همینطور سهمیه ی نیجریه ، یمن و لبنان ، بتواند تمامی صندلی های رشته های پر طرفدار را بگیرد ، بنظرم کمر کنکور ، برای همیشه می شکند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
لطفا به این توجه کنید که همین حالا هم بسیاری از معلمان در کلاسهای خصوصی سوالات را به دانش آموزان می فروشند . نمی توان روی آموزش و پرورش حساب کرد . سازمان سنجش را ضعیف نکنید . کشور به آینده نیاز داره نه مدرک !
معلم ،علی اکبری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
این طرح در شرایط کرونایی اصلا به صلاح دانش آموزان نیست. ظاهرا عده ای از افراد و صاحب منصبان پر نفوذ ، با سوء استفاده از فرصت پیش آمده، قصد دارند با این عمل خود، حق دانش آموزان زحمت کشی که از طبقات فرودست هستند را پایمال کنند و برای وابستگان خود، کرسی هایی از دانشگاه را ردیف کنند که در رقابت علمی و تلاش پی گیر کنکور ، از کسب آن، عاجزند.کنکور در سطح روایی و پایایی آن که مرتبا توسط کارشناسان خبره ، ارزیابی می شود، جلوی بسیاری از رانت خواری ها و تبعیض ها را می گیرد، البته اگر عامدا توسط برخی مسئولان اجرایی آن،آزمون لو نرود. بنظر اینجانب همان تاثیر ۳۰ درصد سوابق تحصیلی، در حال حاضر کفایت می کرد و نهایتا در شرایط خیلی خوب و بدون کرونا، اصولا نبایست ، تاثیر آن را به هیچ وجه از ۵۰درصد تاثیر ، بیشتر نمود! خدا به داد مردمی برسد که تلاش فرزندانشان برای آینده ی روشن، دستخوش اینجور طوفان های مخرب مقاماتی بی ملاحظه و هوسمند می شود!....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
تو رو خدا این کارو نکنید بابا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
به کنکور چیکار دارید بار ها تواین سال ها اعلام شده سوالات امتحان نهایی لو رفته ما اصلا اعتمادی نداریم همون کنکور بهتر از معدل است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
مجلس سال قبل به بهانه ی رد شدن از مهلت ثبت نام کنکور، لایحه اصلاح سهمیه ها را به سال بعد موکول کرد. Yjcپیگیر اصلاح سهمیه باشید تا باز به بهانه ثبت نام حق از کسی ضایع نشود
Y
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
حذف کامل کنکور بزرگترین اشتباه میتونه باشه. ولی باید شیوه کلی تغییر کنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سهمیه ها چی؟؟؟ این بی عدالتی ها تا کی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سهمیه ها چی؟؟؟ این بی عدالتی ها تا کی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر