خطر ورشکستگی سه هزار واحد صنفی

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک کرمانشاه درباره خطر ورشکستگی سه هزار واحد صنفی عضو این اتحادیه و بیکاری ۹۰۰۰ نفر هشدار داد و گفت : باید شرایط متفاوتی برای واحد‌های صنفی پوشاک در نظر گرفته شود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین بیات رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک کرمانشاه با اشاره به تعطیلی بازار به دلیل محدودیت‌های کرونا گفت : از همکاری صنف پوشاک در این شرایط سخت قدردانی می‌کنیم که با وجود همه مشکلات مغازه‌های خود را بستند و همراهی خوبی داشتند، اما باید یادآور شد واحد‌های صنفی پوشاک در وضعیت بسیار بدی قرار دارند و اگر محدودیت‌ها ادامه پیدا کند با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

او با بیان اینکه صنف پوشاک برای فصل مشخصی جنس تهیه می‌کنند و مانند سایر صنوف نیست که اگر اجناس آن‌ها برای مدتی باقی بماند نه تنها ایرادی ایجاد نمی‌شود بلکه قیمت آن نیز بالاتر می‌رود، گفت : اکنون عرضه کنندگان پوشاک برای فصل سرما جنس تهیه کرده‌اند و اوج فروش این نوع لباس نیز در آذرماه است و اگر نتوانند لباس‌ها را در این مدت بفروشند مجبورند آن‌ها را در ماه دیگر با نصف یا یک سوم قیمت حراج کنند.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه افزود: از سوی دیگر بسیاری از فروشندگان پوشاک کرمانشاه اجناس خود را از طریق چک خریداری می‌کنند و اگر نتوانند در موعد مقرر جنس‌ها را به فروش برسانند و چک‌ها را پاس کنند، ورشکسته خواهند شد.

بیات افزود: نزدیک به ۸۰ درصد پوشاک فروشان کرمانشاه مستاجر هستند و در شرایط سخت کنونی باید به فکر اجاره مغازه خود هم باشند.

او این روند را باعث تعطیلی سه هزار واحد صنفی پوشاک شهر کرمانشاه دانست و ادامه داد: در هر یک از این مغازه‌ها حداقل سه نفر کار می‌کنند و با این روند ۹۰۰۰ نفر بیکار خواهند شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک کرمانشاه با توجه به مشکلات ویژه‌ای که این صنف دارند خواستار در نظر گرفتن شرایط خاص برای آن‌ها شد و گفت: تقاضا داریم اجازه بدهند صنف پوشاک حداقل چند ساعت در روز فعالیت داشته باشد.

بیات افزود: از سوی دیگر صنف پوشاک امیدی به حمایت‌هایی که مدام از آن صحبت می‌شود ندارند، زیرا در دوره گذشته نیز هیچکدام از وعده‌های تسهیلات و ... برای عرضه کنندگان پوشاک که جزو گروه‌های آسیب دیده محسوب شدند محقق نشد و ریالی کمک دریافت نکردند و اکنون نسبت به آن زمان هم شرایط وخیم‌تری دارند .

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر