کتاب خاطرات پیشکسوت گردشگری خراسان منتشر شد

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: کتاب «شهره شهر» خاطرات حسین ادیبیان پدر تور گردانی و گردشگری خراسان بزرگ به بازار نشر آمد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  امیر ضیاییان مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت:کتاب «شهره شهر»  نخستین تلاش انجمن توسعه گردشگری چهارباغ خراسان در حوزه ثبت تاریخ صنعت گردشگری این خطه از کشور محسوب می‌شود که در ۱۶۴ صفحه توسط انتشارات محقق منتشرشده است.
او افزود: شهره شهر که توسط رضا سلیمان نوری تهیه و الهام پارسایی آن را ویراستاری کرده شامل ۴ فصل خاطرات، نکوداشت، ارج نامه و تصاویر است.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: در فصل خاطرات که اصلی‌ترین بخش این کتاب است با استفاده از روش مصاحبه اطلاعات قابل‌توجهی از گردشگری و تاریخ خراسان حدفاصل دهه‌های ۳۰ تا ۷۰ در این فصل از زبان حسین ادیبیان ارائه‌شده است.

ضیاییان بیان کرد: ناگفته‌هایی از استاد محمدتقی شریعتی، امام موسی صدر، حاج مهدی شجریان، نخستین فعالیت‌های گردشگری در خراسان و نخستین تور‌های خارج کشور پس از انقلاب ازجمله مطالب خواندنی این بخش است.

او تصریح کرد:فصل دوم این کتاب به آنچه در آیین نکوداشت حسین ادیبیان که آذر رخ‌داده اختصاص دارد و در فصل سوم با عنوان ارج نامه هم علاوه بر خانواده برخی از دوستان حسین ادیبیان ازجمله استاد محمدرضا راشد محصل و دکتر احسان شریعتی به اظهارنظر درباره وی پرداخته‌اند.

مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی تاکید کرد:فصل پایانی این کتاب هم به تصاویری اختصاص دارد که برخی از آن‌ها منحصربه‌فرد بوده و جنبه تاریخی دارد.
 
ضیاییان اظهار کرد:حسین ادیبیان بیش از نیم‌قرن است که در این حوزه فعالیت می‌کند و در این مدت نه‌تن‌ها شاگردان بسیاری را پرورش داده که اکنون هرکدام از آن‌ها در حرفه خود سرآمد و شاخص هستند بلکه بسیاری از راه‌های نرفته را برای نخستین بار تجربه کرده است و دیگران در امتداد گام‌های گذاشته‌شده توسط او در این راه‌ها گام برداشته‌اند.
انتهای پیام//ف.غ
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر