کد خبر: ۷۵۸۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
کد خبر : ۷۵۸۰۸۷۰
معاون شهردار مشهد عنوان کرد؛

توسعه خدمات ویژه قابل ارائه به توانیابان در سطح شهر مشهد

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از ارائه خدمات ویژه به توانیابان و فراهم آوردن زیرساخت های شهری، به منظور مناسب سازی محیط های شهری برای حضور کم دغدغه این عزیزان در فضاها و اماکن عمومی مشهد خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد همزمان با فرا رسیدن روز جهانی معلولان و توانیابان، گفت: توانیابان، سالمندان و افراد دارای معلولیت، بخشی از جامعه هستند که متاسفانه  در گذشته، بسیاری از زیرساخت‌های شهری برای حضور این عزیزان در محیط‌های عمومی وجود نداشت و همواره این افراد با مشکلات مختلفی در اماکن عمومی مواجه بودند و به همین منظور در سال‌های اخیر مناسب‌سازی محیط‌های عمومی شهر به صورت ویژه در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و تلاش شد تا با انجام برخی اقدامات، بخشی از خدمات ارائه شده در شهر، متناسب با شرایط این عزیزان باشد.

او افزود: به همین منظور در سطح بوستان‌های شهر مشهد، بیش از هزار و ۵۰۰ متر مربع رمپ ویژه توانیابان احداث شده و ۲۶ مجموعه وسایل بدنسازی ویژه توانیابان و ۵ مجموعه وسایل بازی ویژه کودکان توانیاب، در برخی از بوستان‌های مناطق ۱۳ گانه مشهد جانمایی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: نصب ۳۰ عدد مبلمان پارکی ویژه توانیابان، جانمایی ۷۲ آبخوری سه سطحی در سطح بوستان‌های پرتردد شهر و راه اندازی ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی مخصوص توانیابان در بوستان‌های شاخص شهری، بخش دیگری از این اقدامات است.

یعقوبی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۶۴ نقطه از معابر سطح شهر مشهد سرویس‌های بهداشتی عمومی جانمایی شده است، بیان کرد: در ۴۲ نقطه از این تعداد،   ۸۴ چشمه سرویس بهداشتی فرنگی تعبیه شده و در حال حاضر بیش از ۶۵ درصد از سرویس‌های بهداشتی جانمایی شده در معابر شهری دارای سرویس بهداشتی فرنگی هستند که البته موضوعاتی نظیر مشکلات فنی و زیرساختی باعث شده تا نتوانیم در همه نقاط، شرایط احداث سرویس بهداشتی فرنگی را فراهم کنیم، اما در تلاشیم تا این مشکلات نیز به سرعت مرتفع گردد.

او تصریح کرد: در یک سال گذشته نیز بیش از ۴۱ هزار مورد خودرو‌های پارک شده در معابر پیاده و مسیر‌های تردد توانیابان، با همکارای همکاران سد معبر و پلیس راهور اعمال قانون شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تاکید کرد: مکانیزاسیون پل‌های عابر پیاده نیز همواره یکی از درخواست‌های توانیابان در شهر مشهد بوده است و تاکنون از مجموع ۱۳۸ پل عابر پیاده در اختیار این معاونت، ۵۳ پل عابر پیاده با استفاده از ۶۰ رمپ برقی و ۷۹ آسانسور، مکانیزه شده اند.

یعقوبی اظهار کرد: در بازار‌های ارزاق و میوه و تره بار نیز به طور کامل رمپ ویژه توانیابان احداث شده و علاوه بر آن، با حضور افرادی در قالب "همیار مشتری" کلیه خدمات به توانیابان و سالمندان به صورت رایگان ارائه می‌ شود.

او تصریح کرد: با توجه به گسترش پروژه‌های شهری در تلاش هستیم تا با افزایش خدمات قابل ارائه به افراد توانیاب و سالمند در شهر مشهد، گام‌های مناسبی به منظور تکریم این عزیزان برداریم.
 
انتهای پیام//ز.ق
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر