گواهی تجرد چیست و برای چه کسانی صادر می‌شود؟

درباره شرایط و چگونگی نحوه صدور گواهی تجرد بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گواهی تجرد، گواهی است که برای افراد صاحب شناسنامه که سابقه ازدواج ندارند یا ازدواج منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضای مدت ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد، صادر می‌شود.

درخواست کنندگان گواهی تجرد می‌توانند از طریق سایت سازمان ثبت احوال و با کلیک کردن بر دکمه "دریافت خدمت" فرم درخواست را تکمیل و آن را به صورت الکترونیکی برای سازمان ثبت احوال ارسال و شماره پیگیری دریافت کنند.

از این پس شما می‌توانید با استفاده از صفحه "پیگیری" در سامانه ثبت احوال و وارد کردن شماره پیگیری، وضعیت رسیدگی به درخواست خود را مشاهده کنید.

پس از آن که گواهی تجرد صادر گشد، پیامی مبنی بر صدور آن در صفحه "پیگیری" ظاهر خواهد شد. پس از مشاهده این پیام، می‌توانید با همراه داشتن مدارک ذیل شخصاً (یا وکیل قانونی با ارائه اصل شناسنامه و وکالتنامه رسمی که منحصراً به اخذ گواهی تجرد در وکالتنامه وی اشاره شده باشد) به اداره کل اسناد امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور مراجعه کنید و گواهی را تحویل بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای صدور گواهی تجرد

 اصل و تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 اصل و تصویر کارت شناسایی ملی
 پرداخت هزینه طبق تعرفه جاری (پرداخت هزینه فقط در محل تحویل و با ارائه کارت بانکی مقدور است)

تحویل گواهی منوط به عدم وجود مغایرت بین اطلاعات مندرج در شناسنامه و سوابق سجلی موجود در سازمان ثبت احوال کشور خواهد بود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

برچسب ها: ثبت احوال ، شناسنامه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۳ ۱۴ آذر ۱۳۹۹
این گواهی به چه دردی می خورد ؟
آخرین اخبار