در سفر معاون فنی و اجرایی راهداری کشور به همدان مطرح شد؛

لزوم تسریع در تزریق اعتبارات محورهای ارتباطی اسدآباد

معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفری یک روزه از محور‌های ارتباطی استان همدان بازدید کرد.

لزوم تسریع در تزریق اعتبارات در محورهای ارتباطی اسدآبادبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، خداداد مقبلی در سفر خود به همدان از محور‌های ارتباطی این استان بازدید و ضمن دیدار با مسئولان استان، سطح ایمنی راه‌ها را مورد بررسی قرار داد.

بازدید از وضعیت راه‌ها و ابنیه فنی محور‌های مواصلاتی استان از جمله شهرستان‌های همدان، فامنین، اسدآباد، نهاوند و ملایر از جمله برنامه‌های سفر معاون فنی و اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بوده است که در این سرکشی، خداد مقبلی آزادسازی شانه‌های جاده، خط کشی ها، تابلو‌های جهت نما و درزگیری در کل محور را بررسی کرد.

بازدید از گردنه دخان اسدآباد و کارشناسی دقیق در خصوص رانش زمین، ایجاد آب رو جدا کننده میانی، نصب تابلو و علائم و ایمن سازی شانه‌های جاده این محور از دیگر برنامه‌های بازدیدی خداد مقبلی بوده است.

در شهرستان اسدآباد معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاد‌های استان همدان ضمن بازدید از راهدارخانه گردنه و راه‌های اسدآباد در نشستی با نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت و همچنین فرماندار این شهرستان پیرامون مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست مشترک، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تخصیص اعتبار برای تکمیل روشنایی و میانی گردنه اسدآباد به شکل برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت را امری ضروری دانست و همچنین خواستار اقدام فورى، مستمر و موثر در زمینه بهسازى، ایمن سازى و ترمیم راه‌های این شهرستان شد.

کیومرث سرمدی با اشاره به اینکه گردنه اسدآباد یکی از پر ترافیک‌ترین جاده‌های غرب کشور و از محور‌های برفگیر و حادثه خیز است، اظهار داشت: هر ساله شاهد بروز حوادث تلخی در این گردنه هستیم که فوت و جراحت شدید، بخشی از این حوادث هستند.

او با اشاره به اینکه اتصال استان‌های دیگر به غرب کشور، تردد میلیونی زائرین اربعین و ترانزیت بار به وسیله ماشین‌های سنگین تنها بخشی از ظرفیت‌های این محور است، افزود: اخیرا و با پیگیری‌های انجام شده شاهد نصب نیوجرسی‌های سیمانی در این نقطه هستیم که موجب کاهش تصادفات رخ به رخ می‌شود و در این زمینه نیازمند اعتبارات لازم هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان هم گفت: تعریض یا ایجاد تونل در گردنه جزو طرح‌های ملی است، اما راه حلی مثل نصب نیوجرسی یک طرح خوب برای کاهش تصادفات است.

صفر صادقی راد افزود: اکنون نصب نیوجرسی و نوسازی روشنایی دو کار مهمی است که انجام می‌شود.

او  با بیان اینکه مسئولان اسدآباد زحمات زیادی برای اینکار متحمل شدند بیان کرد: هدف ما این بود طرح آغاز و اعتبارات آن نیز جذب شود.

مدیرکل راهداری استان همدان با بیان اینکه نصب نیوجرسی قطعا موجب کاهش حوادث می‌شود، یادآور شد: نیوجرسی ها، قابلیت نصب سیستم روشنایی را نیز دارند که همزمان با مستقر کردن بر روی آنان قرار می‌گیرد.

صادقی راد اضافه کرد: تنها پیمانکار نیوجرسی استان در چند نقطه مشغول کار است و برای سیستم از لحاظ مالی به صرفه نیست از استان‌های دیگر پیمانکار بگیرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه تمام گردنه مجهز به نیوجرسی خواهد شد، ابراز داشت: به پیمانکار سفارش اکید کرده ایم اسدآباد را در اولویت نصب نیوجرسی قرار دهد.

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: وزارت راه ، راهداری
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر