مهمترین خلاء مطالعات آلودگی هوا در مشهد نبود آمار است

مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: در دسترس نبودن آمار‌های مربوط به آلاینده‌ها و نوع سوخت مصرفی از مهمترین خلاء‌ها در حوزه آلودگی هوا در مشهد است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، رضا اسماعیلی مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد گفت: هیچ آمار و اطلاعاتی از نوع و میزان مصرف سوخت نیروگاه‌ها و میزان مصرف حامل‌های انرژی در اختیار ما قرار نمی‌گیرد و نمی‌توانیم استنادات علمی در این خصوص داشته‌باشیم و نیروگاه‌ها هیچ آماری در خصوص سوخت مصرفی خود ارائه نمی‌دهند.

او افزود: ذرات معلق، همچنان اصلی‌ترین نوع آلایندگی هوای مشهد است و وارونگی هوا عامل ایجاد آلایندگی نیست بلکه تشدیدکننده آلودگی هوا است.

مسئول مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی شهرداری مشهد ادامه داد: پایداری هوا در روز‌های اخیر نقش مهمی در افزایش آلاینده‌های جوی دارد.

اسماعیلی بیان کرد: براساس سیاهه آلودگی هوا ۶۴ درصد از منابع آلودگی هوا در مشهد مربوط به منابع متحرک و ۳۶ درصد مربوط به منابع ثابت است.
 

بیشتر بخوانید


کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد در کل ۳۶۵ روز سال گذشته ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و دو روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها داشت.

روزانه افزون بر یک میلیون خودرو در مشهد ۳۵۰ کیلومتر مربع رفت و آمد می‌کنند.

شمار روز‌های برخوردار از "هوای پاک" امسال در مشهد از ابتدای سال تا نیمه اول دی ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بوده است و شهروندان مشهدی ۳۸ روز هوای با کیفیت پاک را تنفس کرده‌اند در حالی که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این تعداد ۲۹ روز بوده است، اما از هشتم تا ۱۵ دی ماه امسال شهروندان مشهدی یک هفته آلودگی پیاپی هوا را تجربه کردند.
 
انتهای پیام// ف.ک
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر