حال بورس خوب نیست/ برای فروش عجله نکنید

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت: مشمولان سهام عدالت، فعلا برای فروش سهام عدالت با توجه به شرایط بازار بورس، عجله نکنند، چون وضعیت بازار بورس در حال حاضر خوب نیست.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، امیرحمزه حیدریان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه گفت: مشمولان سهام عدالت، فعلا برای فروش سهام عدالت با توجه به شرایط بازار بورس، عجله نکنند، چون وضعیت بازار بورس در حال حاضر خوب نیست؛ صف فروش زیادی در بورس انجام شده تا این صف فروش مدیریت نشود راهکاری برای آن در نظر گرفته نشود امکان فروش وجود ندارد.

حیدریان گفت: ثبت سفارش انجام شده، باید هیأت مدیره انتخاب شود تا این هیأت مدیریت سهام را برعهده بگیرند و صف فروش را جمع کنند و امکان خریدار بیشتری برای سهام عدالت فراهم شود تا کار خرید و فروش را انجام دهند.

او افزود: سهام عدالت، سهام ۳۶ شرکت بورسی است اگر این ۳۶ شرکت سودی داشته باشند سالی یک‌بار به مردم پرداخت می‌شود، سود سالانه منوط به عملکرد این ۳۶ شرکت بورسی است که قرار است به ۴۹ شرکت افزایش یابد.

حیدریان گفت: وقتی سهامدار درخواست فروش می‌کند یعنی سهام ۳۶ شرکت را که بخشی مربوط به او است را می‌خواهد بفروشد، طبیعی است باید اول بازار بورس مثبت باشد یعنی امکان خرید و فروش وجود داشته باشد.

این مسئول ادامه داد: ممکن است برخی از نماد‌های شرکت‌ها که داخل این سهام عدالت هستند نمادشان بسته و فعلا امکان فروش سهام را نداشته باشند.

او ادامه داد: از آنجا که دولت اعلام کرده سود سهام عدالت حداکثر تا پایان سال به سهامداران پرداخت می‌شود، دریافت این سود سالانه منوط به ثبت‌نام در سامانه سجام است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه افزود: سود سهام عدالت هم به کسانی که روش مستقیم و هم روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند قابل پرداخت است و تفاوتی بین افراد نیست مگر اینکه ارزش اولیه سهام با هم تفاوت داشته باشد.

او در خصوص تعیین تکلیف متوفیان صاحب سهام عدالت، گفت: سهام عدالت این گروه از متوفیان سوخت نمی‌شود و قابل انتقال به وراث است، اما دولت باید چگونگی مراجعه وراث را اعلام کند که باید منتظر فراخوان دولت بود.

حیدریان در رابطه با جاماندگان ادامه داد: در کل کشور در بازده زمانی ۱۰ ساله از ۸۵ تا ۹۴، سهام عدالت واگذار شد در این بین افرادی موفق نشدند فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند یا کلا ثبت‌نام نکرده‌اند به هر حال برای ثبت‌نام جدید نیاز به اجازه مجلس است، البته هم‌اکنون در کمیسیون تلفیق و اقتصادی در حال گذراندن طرحی هستند تا به دولت اجازه دهند برای جاماندگان و یا کسانی که اصلا سهام عدالت ندارند، اجازه فراخوان بدهد تا برای این افراد هم سهام عدالت صادر شود.

او در خصوص زمان این فراخوان، گفت: زمان دقیقی را نمی‌توان الان بیان کرد، تا زمانی که مجلس طرح را نگذارد دولت نمی‌تواند اقدامی کند احتمالا بعد از تکمیل فرآیند آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم اگر مجلس اعلام کند دولت فراخوان می‌دهد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر