مورد مشکوک آنفلوانزای پرندگان در مهاباد مشاهده نشد

رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد گفت:تاکنون هیچ موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در پایش‌های کارشناسان این شبکه از واحد‌های مرغداری و منابع آبی این شهرستان مشاهده نشده است.

آغاز رئیس شبکه دامپزشکی مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، اظهار کرد: کارشناسان این شبکه به صورت مستمر واحد‌های مرغداری این شهرستان را مورد پایش قرار می‌دهند و در پایش‌های این کارشناسان تاکنون موردی از مرگ و میر پرندگان به خاطر بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.

آغاز افزود: علاوه بر این این یک تیم مشترک از شبکه دامپزشکی و اداره حفاظت محیط زیست مهاباد مشغول پایش پرندگان مهاجر و بومی در تالاب‌ها و منابع آبی این شهرستان هستند که این تیم نیز تاکنون مواردی از مرگ و میر پرندگان مشاهده نکرده‌اند.

او از اهالی روستا‌های حاشیه تالاب‌ها و مالکان واحد‌های صنعتی پرورش طیور خواست تا در صورت مشاهده تلفات غیرعادی موارد را سریع به اداره دامپزشکی اعلام کنند تا طی مشخص شدن نتایح اقدامات قرنطینه‌ای انجام شود.

بیشتر بخوانید

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اضافه کرد: به روستاییان و مالکان واحد‌های صنعتی نیز اطلاع رسانی لازم انجام شده تا در صورت مشاهده تلفات غیر عادی موارد را سریع به ادارات دامپزشکی اعلام کنند تا طی مشخص شدن نتایح اقدامات قرنطینه‌ای انجام شود.

آغاز با اشاره به خطرات زنده فروشی پرندگان در شهر‌های جنوبی استان گفت: لازم است تا مسئولان این مناطق نسبت به برخورد با این افراد اقدامات لازم را انجام دهند چرا که آلودگی‌های ثانویه و تاثیرات آن برروی جامعه غیر قابل جبران است.

انتهای پیام /ه

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.