کد خبر: ۷۶۲۸۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
کد خبر : ۷۶۲۸۹۱۰
بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال:

بعضی از نفرات نیمکت استقلال، به دنبال استفاده از موقعیت تیم هستند

محمد مومنی، بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال درمورد دیدار دربی ۹۴ توضیحاتی را بیان کرد.

محمد مومنی، بازیکن اسبق تیم فوتبال استقلال و کارشناس فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد دربی ۹۴ گفت: شاهد بازی خوب و جذابی بودیم که نکات تاکتیکی زیادی داشت. هر ۲ تیم در کار‌های برنامه ریزی شده، مسلط بودند. تیم استقلال بعد از گل زودهنگاهی که به ثمر رساند، باید بازی را بهتر کنترل می‌کرد و بازیکنان با اعتماد به نفس بیشتری در زمین به بازی ادامه می‌دادند. تیم استقلال در نیمه اول در نگه داشتن نتیجه موفق بود، اما در نیمه دوم و جایی که مربی باید اطلاعات فنی را در اختیار بازیکنان می‌گذاشت این اتفاق رخ نداد و راهکار‌های مناسبی برای بازی در نیمه دوم در نظر گرفته نشدند که این موضوع جزء وظایف سرمربی بود.

بعضی از نفرات حاضر روی نیمکت استقلال به دنبال استفاده از موقعیت تیم هستند

او ادامه داد: فکری و گل‌محمدی از نظر مدیریت تیم از کنار زمین عملکرد خوبی داشتند و داشته هایشان را به رخ یکدیگر کشیدند. اما در جایی که باید راهکار‌های تاکتیکی به تیم داده می‌شد، به نظر من حمید مطهری مربی پرسپولیس عملکرد بهتری داشت و دانش فنی بهتری را ارائه داد. اما در تیم استقلال به جز آرش برهانی که نتایج خوبی با امید‌های استقلال کسب کرده و الان در تیم استقلال در حال کسب تجربه است، باقی نفرات برای استفاده از موقعیت و نام استقلال در این تیم حضور دارند و نمی‌توانند به استقلال کمک کنند. مربیان حال حاضر تیم استقلال کسانی نیستند که در شرایط سخت بتوانند راهکار‌های تاکتیکی ارائه دهند و شخصیت این کار را ندارند.

هوادارن از تیم محبوبشان انتظار یک فوتبال زیبا را دارند

مومنی در مورد تیم استقلال گفت: تیم استقلال در حال حاضر تبدیل به یک تیم نتیجه گرا شده است. مربیان بزرگی در دنیا حضور دارند که با همین طرز فکر فوتبال بازی می‌کنند و قهرمانی نیز می‌آورند. اما آیا کسی در مورد آن قهرمانی‌ها صحبتی می‌کند؟ الان دیگر هوادران فوتبال جدا از این که می‌خواهند تیم نتیجه بگیرد، دوست دارند فوتبال زیبایی از طرف تیم محبوبشان تماشا کنند.

استقلال در زمان‌هایی که به بن‌بست می‌خورد تاکتیکی ندارد

او افزود: هواداران فوتبال این روز‌ها آن قدر اطلاعات دارند که حتی کری‌های فوتبالی را بر اساس حقایق و منطق فوتبال بیان می‌کنند. نتیجه گیری بخشی از فوتبال است و محود فکری نیز در این زمینه خوب عمل کرده است، اما در بخش تاکتیک تیمی و ارائه راهکار زمانی که تیم به بن‌بست می‌خورد، استقلال مشکل دارد و این مشکل از همکاران فکری است.

تیم پرسپولیس آنالیز خوبی از استقلال داشت

او در مورد این که آیا استقلال با محمود فکری می‌تواند به عنوان قهرمانی لیگ برتر برسد، گفت: پیش بینی در مورد این که استقلال می‌تواند قهرمان شود یا خیر کار آسانی نیست؛ چون بازی‌های زیادی مانده اند. تیم استقلال این روز‌ها خوب نتیجه گرفته است و حتی در بازی دربی نیز نتیجه خوبی کسب کرد، اما فکری می‌توانست بعد از گل زودهنگامی که به ثمر رساندند با ارائه تاکتیکی مناسب نتیجه را حفظ کند. تیم پرسپولیس آنالیز خوبی از استقلال داشت و ما نیز نیاز داشتیم با اطلاعات خوبی نسبت به پرسپولیس وارد زمین شویم.

تعویض‌های استقلال در راستای تاکتیک‌های تیمی نبود

او ادامه داد: تعویض‌های استقلال در راستای تاکتیک‌های تیمی نبود. بعد از حضور دیاباته در زمین همه فکر می‌کردند قرار است تاکتیک جدیدی در تیم استقلال اجرا شود، اما در عمل دیاباته کمترین نقش را درون زمین داشت. بعد از خروج موسوی ما از نظر دفاعی به مشکل برخوردیم. غلامی و مرادمند به عنوان بازیکن استقلال باید در سطح حرفه‌ای فوتبال بازی کنند و آن اشتباهاتی که مرتکب شدند، قابل قبول نیستند.

مومنی گفت: تیم در طول هفته در طی تمرینات که فشار بازی در آن نیست باید برای یک بازی رسمی که فشار زیادی روی بازیکنان خواهد بود آماده شود. کسی جز فکری و همکارانش نمی‌تواند آن شادابی و طراوت لازم در تاکتیک‌های فردی و تیمی استقلال را ایجاد کند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر