استاندار فارس:

فارس از سرآمدان جهان در کاهش تعداد جانباختگان کروناویروس است

رحیمی با اشاره به موفقیت‌های فارس در مدیریت کروناویروس، فارس را از سرآمدان جهان در کاهش تعداد جانباختگان کروناویروس نسبت به آمار مبتلایان دانست.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عنایت الله رحیمی استاندار فارس در نشست قرارگاه استانی طرح شهید قاسم سلیمانی، فارس را از سرآمدان جهان در کاهش تعداد جانباختگان کروناویروس نسبت به آمار مبتلایان دانست و گفت: همه ما به دنبال اتحاد، انسجام و همدلی بودیم و خداوند به این اتحاد برکت بخشید و امروز شاهد توفیقاتی هستیم که ملت ایران به سمت مطلوبی در برابر کرونا رفته است.

او ادامه داد: در استان فارس با یک استراتژی کلی توانستیم یک آرامش، همگرایی، همفکری، اتحاد و انسجام در بین نیرو‌های تصمیم گیرنده نهادها، ادارات و سازمان‌ها ایجاد کنیم.

استاندار فارس این استراتژی را موفق ارزیابی کرده و با پررنگ برشمردن نقش امام جمعه شیراز، دستگاه قضایی، نیرو‌های مسلح، نیرو‌های انتظامی، سپاه و بسیج در این زمینه، خدمات آنان را قابل تقدیر خواند.

او همکاری اصناف و بازاریان در این بحران را نشان از یک احساس مسوولیت عمومی دانست و افزود: مردم با وجود همه مشکلات و معضلات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا، باز هم برای کمک به همنوعان از منافع خود گذشتند.

رحیمی با بیان اینکه این طرح برکات بسیار ارزشمندی در پی داشته و دارای راهبرد‌های اساسی و کلی است، اضافه کرد: اقدامات خانه به خانه، محله محور، برنامه ریزی مشارکتی نتایج خوبی داشته است و طرح شهید قاسم سلیمانی باعث شد مشارکت عمومی، هماهنگی و انسجام در کشور و استان تقویت شود.

استاندار فارس، به اثربخشی موفق راه اندازی مراکز ۱۶ ساعته استان فارس در کنترل بیماری و شناسایی بیماران اشاره کرده و ادامه داد: در روز‌های نخست شیوع با کمبود ملزومات پزشکی و حفاظتی مواجه بودیم که با پای کار آمدن تولیدکنندگان، خیران، مردم و بسیج و اداره «صمت» این ملزومات تهیه شد.

او تصریح کرد: کادر بهداشت و درمان خالصانه به میدان مبارزه با کروناویروس آمدند و از جان مردم محافظت کردند.

رحیمی در خصوص قرارگاه مواسات و همدلی حضرت احمدبن موسی (ع) و ستاد استانی کرونا توضیحاتی ارائه داد و از وجود همکاری و هماهنگی در میان اعضای این قرارگاه تقدیر کرد.

استاندار فارس گفت: امیدواریم با همدلی این خدمات گسترش یابد و تا روزی که حتی یک بیمار وجود داشته باشد، باید شرایط را ویژه بدانیم، چرا که ویروس در جامعه در حال چرخش است و باید با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی با آن مبارزه کرد.

او ادامه داد: طرح شهید سلیمانی تمام نشدنی است و تا ریشه کنی کامل ویروس استمرار دارد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر