کد خبر: ۷۶۳۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
کد خبر : ۷۶۳۰۴۸۴

حقایقی که حمله به دیر الزور برملا کرد

در حالی که دولت سوریه درگیر جنگ با تروریسم است، رژیم صهیونیستی به تجاوزات خود در شهر دیر الزور و حومه شرقی و غربی آن ادامه می دهد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،با تشدید روند تجاوز به خاک سوریه و اصرار رژیم صهیونیستی و آمریکا بر ارائه شواهد و مدارک بیشتر بر دست داشتن خود در این تجازوات، همه گزینه‌ها روی میز قرار گرفته اند و اکنون با وجود همه این شواهد، همه کسانی که شک داشتند که آمریکا و رژیم صهیونیستی در ایجاد گروه تروریستی داعش و حمایت از آن‌ها دست داشته اند به یقین می‌رسند.

رژیم صهیونیستی و همدستانشان همزمان با موشک باران البوکمال و دیر الزور، موج دروغ پراکنی‌های خود را هم از طریق رسانه‌های وابسته به کشور‌های عرب حاشیه خلیج فارس و آمریکا دنبال کرده و ادعا می‌کنند که این عملیات‌ها با تلفات و خسارت‌های سنگین در طرف مقابل همراه بوده است.

آن‌ها می‌کوشند با ترویج این شایعات و دروغ‌ها اراده مقاومت را در هم بشکنند. در واقع دورغ، از همان ابتدا یک عنصر اصلی در روند تشکیل "داعش" و دیگر گروه‌های تروریستی و تحمیل این جنگ تمام عیار بر سوریه بوده است. اما این بار رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته است به جای اینکه کار را به ارتش نیابتی خود یعنی گروه تروریست داعش بسپارد، خود به طور مستقیم وارد عملیات شود. این رژیم به خوبی می‌داند که یارای رویارویی با محور مقاومت و خسارت‌های ناشی از این رویارویی را ندارد؛ آمریکا هم به هیچ یک از اهداف خود از این جنگ دست نیافت و نتوانست سوریه را تجزیه کند یا مقاومت فلسطین و لبنان را در هم بشکند؛ لذا به ناچار به استراتژی دیگری روی آورد و آن، ایجاد وقفه در مسیر پیروزی مقاومت است.


بیشتر بخوانید


این رژیم به همراه آمریکا، می‌کوشند با کسب دستاورد‌های نظامی خیالی، خود را از لبه پرتگاه سقوط دور کند. اکنون پس از شکست همه ترفند‌ها و تلاش‌های متجاوزان، و با توجه به افزایش قدرت موشکی لبنان و سوریه و فلسطین به لطف شهید قاسم سلیمانی، محور مقاومت دارای عمق استراتژیکی شده است که از تهران تا بیروت تا فلسطین به مساحت هزاران کیلومتر امتداد یافته است و رژیم صهیونیستی را در موقعیت ضعف جغرافیایی در جنگ بزرگ آینده، قرار داده است.

حمله این رژیم به البوکمال و دیر الزور سوریه آتش جنگ را به حدی برافراخته است که شعله‌های آن به زودی این رژیم را به درون خود خواهد کشید.

با توجه به تمام جنگ‌هایی که این رژیم در آخرین روز‌های ریاست جمهوری ترامپ در گوشه و کنار راه می‌اندازد، می‌توان گفت که مرحله انتقال قدرت از ترامپ به بایدن، خطرناک‌ترین و پر استرس‌ترین زمان ممکن است.

اما این رژیم باید بداند که محور مقاومت غافلگیرانه‌های عجیبی تدارک دیده است که هرگز به مخیله سازمان جاسوسی آن نخواهد رسید. سردمداران سیاسی و نظامی این رژیم و آمریکا هم نگران همین موضوع هستند و همین مسئله عامل اصلی تأخیر و تعلل آن‌ها در شروع جنگ بزرگ است؛ جنگی که دروازه‌های جهنم را به روی منطقه باز می‌کند، اما خطر اصلی آن، برای موجودیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

بر کسی پوشیده نیست که مهمترین هدف این حمله، کمک به تشدید روند تجاوزات گروه تروریستی داعش است. به عبارت دیگر رژیم صهیونیستی و آمریکا با این حرکت، کمک‌های تاکتیکی مستقیمی به تروریست‌ها به عنوان بازوی نظامی خود در زمین می‌رسانند. هدف از این حمله ها، کاهش توان ارتش سوریه و هم پیمانانش در مبارزه با تروریست هاست. زیرا به این ترتیب اهداف آمریکا و این رژیم هم تأمین می‌شود و ارتباطات زمینی اعضای محور مقاومت در سوریه قطع می‌شود و در سطوح استراتژیک، روند تحلیل توان ارتش سوریه ادامه می‌یابد و تهدید روزافزونی که از دید این رژیم، ارتفاعات جولان را در خطر می‌دهد، دور می‌شود. در غیر این صورت، نیرو‌های این رژیم بین آتش جنوب لبنان و جبهه جولان گیر می‌افتند.

بازی با زمان و بهره برداری از اوضاع بین المللی و منطقه‌ای هیچ یک به نفع رژیم صهیونیستی نیستند و کمکی به احیای گروه تروریستی داعش که در بادیه زمین گیر شده اند، نمی‌کند. این رژیم نباید به صبر رهبران محور مقاومت دلخوش باشد. زیرا نبرد سنگینی در پیش است.

منبع: العالم

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
افرین کاملا درست بود
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر