نکات فنی خودرو؛

آشنایی با کاربردی ترین وسایل جانبی خودرو در زمستان

کاربردی ترین وسایل جانبی اتومبیل که در زمستان باید به همراه داشته باشید در این گزارش معرفی شده است.

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در شرایط آب و هوایی سرد زمستانی، بسیاری از افراد قصد خروج از خانه را ندارند چرا که رانندگی در این شرایط مشکل ساز خواهد بود. برای اینکه رانندگی در زمستان آسان تر باشد نیاز است تا رانندگان وسایلی را به همراه داشته باشند تا بتوانند رانندگی ایمن تری داشته باشند. 

 ICE Scraper و برس: در روزهای برفی هرگز بدون یک یخ تراش و برس، به جاده نروید. این وسایل یکی از ضروری ترین وسایل جانبی برای رانندگی در زمستان است،زیرا در شرایط برفی اگر آنها را نداشته باشید، می تواند در بینایی شما تاثیر گذار باشد. اصولا یخ زدگی روی شیشه به راحتی پاک نمی شود و باعث می شود دید راننده از بین رود، با به همراه داشتن یک یخ تراش می توانید برف های یخ زده را بتراشید و به رانندگی خود ادامه دهید. 

همچنین باید برف پاک کن‌های شیشه‌ای بدون خط نصب کنید و سیستم گرمایشی خودرو  باید در شرایط مطلوب باشد تا بتواند یخ ها را آب کند.

 کیت اضطراری: اگر اتومبیل شما خراب شود، درخواست کمک جاده‌ای یکی از گزینه های پیش روی رانندگان است. با این حال، اگر در جاده ای هستید که تلفن همراه آنتن نمی دهد  یا به تعمیر جزئی نیاز دارید، ممکن است مجبور شوید خودتان اقدام به تعییر خودرو کنید.


بیشتر بخوانید


کیت اضطراری استاندارد یکی از وسایلی است که باید در جاده های زمستانی به همراه داشته باشید. دستکش، بیل برفی، پتو مسافرتی چند منظوره، بسته گرم کننده اضطراری و یک پانچو بزرگسال از لوازم مورد نیاز در برف است. همچنین باید موارد ضروری مانند مثلث بازتابنده، کیت کمک‌های اولیه، ثابت کننده تایر لاستیک، نوار چسب، ابزار و باتری‌های اضافی برای چراغ قوه را به همراه داشته باشید. 

لوازم کششی: یکی دیگر از وسایل ضروری در بین لوازم جانبی ماشین‌های زمستانی، نوعی ماده کششی است. اگر داخل گل یا برف گیر کردید، لاستیک‌های زمستانی به شما برای خروج از گل یا برف کمکی نمی کند و بستر شن می‌تواند چسبندگی لازم را ایجاد کند. اگر مواد کششی همراه ندارید، می‌توانید از تشک کف اتومبیل خود نیز استفاده کنید.

اگر ماشین شما آماده نیست، بهتر است در خانه بمانید.

برخی دیگر از وسایل مهم برایرانندگی در  زمستان

موارد بالا از مهم‌ترین وسایلی هستند که حتما برای رانندگی در زمستان باید همراه خود داشته باشید. علاوه بر موارد بالا، برخی دیگر از وسایل هستند که وجود آن‌ها همیشه ضروری و در زمستان مهم‌تر از همیشه هستند.

تیغه برف پاک کن سالم و مناسب، در صورت امکان، یک مخزن چند لیتری بنزین، لاستیک زاپاس مناسب، علائم احتیاط، زنجیر چرخ، بطری کوچک ضدیخ، جعبه ابزار و چراغ شارژی از لوازم مورد نیاز در برف است. همچنین باید گزارش‌های محلی هواشناسی را گوش دهید تا ببینید آیا وضعیت هوا در مقصد مورد نظر شما چگونه است.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر