اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی بازار تاریخی اردبیل

استاندار اردبیل گفت: اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی بازار تاریخی اردبیل مصوب شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در نشست بررسی طرح احیای بازار اردبیل گفت: در نشست با معاون بازآفرینی شهری وزیر راه و شهرسازی، اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای بازسازی بازار تاریخی اردبیل مصوب شد.

او افزود: در سفر رئیس جمهور و بازدید از بازار و بافت فرسوده ۳۰ میلیارد ریال برای بازار مصوب شده که در این مرحله پرداخت می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: اجرای بازسازی بازار اردبیل نیازمند اختصاص اعتبار از محل بازآفرینی شهری بوده و با اختصاص این اعتبار عملیات بازسازی اجرایی می‌شود.

بهنام‌جو با اشاره به اینکه تملک باغ شریعت از سوی شهرداری اردبیل به نقدینگی زیادی نیاز دارد ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و مشارکت همه طرف‌های ذیربط عملیات اجرای این پروژه اساسی در کوتاه‌ترین زمان ممکن آغاز شود.

او افزود: ۳۵ درصد از زمین پادگان اردبیل برای ساخت خانه‌های مسکونی پادگان ارتش این شهر در نظر گرفته شده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: به خواسته بر حق مردم اردبیل مبنی بر تامین فضای سبز به میزان کافی از محل اجرای پروژه پادگان احترام می‌گذاریم و تلاشمان بر تحقق آن تا حد امکان است.»

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با تاکید بر بازسازی بازار تاریخی اردبیل گفت: در این خصوص با صدور رایگان پروانه و مجوز از سوی شهرداری و میراث‌فرهنگی، مصالح و دستمزد و نیز همکاری بازاریان اقدام می‌شود.

او افزود: در زمینه املاک اطراف بازار تاریخی نیز که تراکم ساخت ندارند، با صدور مجوز تغییر کاربری با هزینه اندک این واحد‌ها نیز به تجاری تبدیل و نوسازی می‌شود.

نیکزاد گازکشی به داخل بازار برای استفاده کسبه را مورد تاکید قرار داد و از هماهنگی برای تحقق این امر با وزیر میراث فرهنگی و شرکت گاز خبر داد.

انتهای پیام/ع

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر