آیت الله مکارم شیرازی:

گفتمان وحدت میان امت اسلام باید تقویت شود

آیت الله مکارم شیرازی گفت:برای شیعیان دنیا حد و مرزی وجود ندارد و در هر مملکتی که باشند باید دست اتحاد به سوی همدیگر دراز کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت الله  مکارم شیرازی از مراجع تقلید در دیدار شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی بر لزوم تقویت وحدت در میان شیعیان در سراسر جهان تأکید کرد و گفت: برای شیعیان دنیا حد و مرزی وجود ندارد، بلکه همه آن‌ها در هر مملکتی که باشند باید دست اتحاد به سوی همدیگر دراز کنند.

او  بار دیگر ضرورت گسترش گفتمان وحدت میان امت اسلام را مورد توجه قرار داد و افزود: اتحاد شیعیان در آفریقای جنوبی باید روز به روز در میان خودشان و با کشور‌های همجوار و اهل سنت آنجا تقویت شود.

 آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر آموزش عقاید شیعه به نسل نوجوان و جوان عنوان کرد: عقاید شیعه، عقایدی است که از ائمه معصومین (ع) به ما رسیده است و باید از دوران کودکی به فرزندان آموزش داده شود.

او ضمن هشدار نسبت به توطئه‌های شیاطین و بدخواهان امت اسلام و مذهب تشیع خطاب به شیخ شعیب رهبر شیعیان آفریقای جنوبی گفت: شما به عنوان رئیس شیعیان آفریقای جنوبی تنها از طریق نامه با دیگر شیعیان تماس نگیرید، بلکه باید در میان آن‌ها حاضر شوید و حقایق را بیان کنید، زیرا اگر حضور در کار نباشد، شیاطین و بدخواهان توطئه افکنی می‌کنند.

ایم مرجع تقلید  در ادامه مذهب تشیع را برترین مذهب در دنیا خواند و با بیان این که مذهب شیعه روح افراد تشنه معنویت را سیراب می‌کند، تصریح کرد: دنیای امروز از ماتریالیسم و مادی گرایی خسته شده است، برای این که نتیجه مادی گرایی جز خون، قتل و بی اخلاقی چیز دیگری نیست؛ دنیای امروز دنبال مذهبی می‌گردد که آن‌ها را از لحاظ روحی و معنوی سیراب کند و به عقیده ما آن مذهبی که می‌تواند در دنیای امروز روح افراد را سیراب کند، مذهب شیعه است.

او ادامه داد: ما با اهل سنت باید متحد باشیم، گرچه با آن‌ها در عقاید اختلاف نظر داریم، اما نباید فراموش کنیم که آن چه امروز می‌تواند روح تشنگان به مذهب را سیراب کند، تعلیمات مذهب شیعه است و همین که ما عقاید شیعه را تبلیغ کنیم، کافی است.

آیت الله مکارم  با بیان این که جمع میان تبلیغ عقاید شیعه و حفظ وحدت با اهل سنت احتیاج به لطافت و مهارت‌های بسیاری دارد، گفت: فعالان این عرصه باید از مهارت کافی برخوردار باشند تا جلوی تناقض‌ها و تفرقه‌ها گرفته شود؛ شما می‌توانید از جمهوری اسلامی کمک بگیرید تا عقاید شیعه روز به روز تبلیغ شود و گسترش یابد.

او با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) مبنی بر این که «مردم را با غیر زبانتان به سوی دین دعوت کنید» عنوان کرد: تبلیغ عقاید شیعه باید از طریق عمل صورت بگیرد، یعنی شیعیان باید با امانت، صداقت، درستکاری، اخلاق خوب و محبت سایر افراد را به سوی مذهب خود دعوت کنند.

 آیت الله مکارم شیرازی در پایان ضمن آرزوی توفیقات روز افزون برای شیعیان آفریقای جنوبی گفت: بنده برای موفقیت شما بسیار دعا می‌کنم.

انتهای پیام/ش

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر