آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در فارس/ آمار جانباختگان از ابتدای شیوع تاکنون به ۳ هزار و ۸۷ نفر رسیده است

آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد مجموع آمار جانباختگان بیماری کرونا از ابتدای شیوع تاکنون به ۳ هزار و ۸۷ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در فارس در استودیو سلامت دانشگاه، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز، بیست و هفتم دی در استان فارس، بیش از ۵۸۲ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار، به شیوه‌های تست PCR و تست سریع تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۴ هزار و ۸۸۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

او با اشاره به اینکه طی دیروز تاکنون ۴ نفر بر اثر بیماری کرونا جان باخته اند، افزود: با این تعداد، مجموع آمار جانباختگان بیماری کرونا از ابتدای شیوع تاکنون به ۳ هزار و ۸۷ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، اضافه کرد: هم اکنون ۵۱۵ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به علت وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او، از بهبودی ۱۶۰ هزار و ۴۰۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی درباره آخرین وضعیت آمار تجمعی ابتلا به کووید۱۹ در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمان شیراز در استان بیان کرد: شیراز با بیشترین آمار موارد ابتلای تجمعی از ابتدای شیوع تا کنون ۸۳ هزار و ۵۲۸ مورد، کازرون ۴ هزار و ۴۴۴ مورد، مرودشت ۴ هزار و ۵۳ مورد، ممسنی ۲ هزار و ۸۱۰ مورد، فیروزآباد ۲ هزار و ۷۶۱ مورد، داراب ۲ هزار و ۷۱۶ مورد، آباده ۲ هزار و ۵۶۷ مورد، کوار ۲ هزار و ۴۷۱ مورد، سپیدان هزار و ۹۰۳ مورد، استهبان هزار و ۶۴۴ مورد، کوه چنار هزار و ۵۷۴ مورد، نی ریز هزار و ۵۴۶ مورد، زرین دشت هزار و ۵۰۲ مورد، قیروکارزین هزار و ۴۲۴ مورد، اقلید هزار و ۳۹۶ مورد، خرم بید هزار و ۲۸۶ مورد، لامرد هزار و ۱۴۷ مورد، رستم هزار و ۱۰۹ مورد، زرقان هزار و ۵۶ مورد، خرامه هزار و ۴۰ مورد، پاسارگاد هزار و ۲۵ مورد و فراشبند با هزار و ۲۱ مورد بیشترین آمار‌های ابتلا در استان را داشته اند.

او آمار‌های ابتلا در ارسنجان با ۸۵۸ مورد، مُهر با ۶۸۵ مورد، سروستان ۶۶۶ مورد، بوانات ۵۷۱ مورد، بیضا ۵۴۱ مورد، بختگان ۵۲۷ مورد و سَرچهان ۴۲۶ مورد را دیگر موارد ابتلای تجمعی کووید۱۹ در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرد و افزود: دیگر آمار‌های ابتلا در استان مربوط به سایر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی فارس بوده است.

همتی با توجه به افزایش آمار ابتلا، فوت و بستری در استان‌های همجوار و برخی از استان‌های شمالی کشور، با تاکید بر عزم جدی همگانی برای ادامه روند رعایت اصول بهداشتی، از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند تا شاهد کاهش و ثبات بیشتر این آمار در استان فارس باشیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر