بازداشت ۹ نفر از عاملان به کارگیری کودکان کار در مشهد

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: ۹ نفر از عاملان به‌کارگیری کودکان کار در عملیات مربوط به ساماندهی این دسته از کودکان در مشهد بازداشت شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  نیره عابدین زاده معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: ۹ نفر از عاملان به‌کارگیری کودکان کار  در ۲ مرحله عملیات مربوط به ساماندهی این دسته از کودکان در مشهد بازداشت شدند.

 او با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح سایبان مهر و ساماندهی کودکان کار با محوریت دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج مشهد افزود: این طرح با همکاری دستگاه‌های مختلف و با هدف حمایت از کودکان کار در حال اجرا است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد ادامه داد: در مرحله نخست این طرح، ۴۰ کودک کار شناسایی شدند، هفت مکان مهر و موم شد و پنج نفر نیز بازداشت شدند.
 

بیشتر بخوانید


عابدین زاده بیان کرد: در مرحله دوم اجرای این طرح با بازدید از مراکز مختلف ۱۰ کودک شناسایی، هشت انبار مهر و موم و چهار نفر نیز بازداشت شدند.

او تصریح کرد: با توجه به آئین نامه ساماندهی کودکان کار و قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، تعدادی از افراد به دلیل بهره کشی اقتصادی از کار کودکان بازداشت و برای آن‌ها پرونده قضایی تشکیل شده است.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد تاکید کرد: در بازرسی از مراکز و انبار‌های ضایعات مشاهده شد این کودکان در شرایط غیر بهداشتی و نامناسب مشغول انجام کار‌های فوق‌العاده سخت هستند و متاسفانه در یکی از این انبار‌ها با تجمیع ضایعات خطرناک پزشکی و پسماند‌های عفونی بیمارستانی نیز مواجه شدیم که درخصوص متصدیان به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی اعلام جرم شد.

عابدین زاده اظهار کرد: نحوه نگهداری و خروج این ضایعات از بیمارستان نیز پیگیری و حتی با ترک فعل مدیران برخورد خواهد شد.
 
انتهای پیام//ف.ش
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر