آمادگی ۳۰ شرکت مهندسی اردبیل برای بازسازی قره‌باغ جمهوری آذربایجان

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت: برای بازسازی مناطق آزاد شده قره‌باغ جمهوری آذربایجان ۳۰ شرکت فنی و مهندسی در استان آماده مشارکت هستند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمدرضا انوری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل گفت:جلسات متعددی برای اعزام شرکت‌های  مهندسی استان به  قره‌باغ برگزار شده و به محض آمادگی طرف آذری مهندسان و نیروهای فنی این شرکت‌ها به جمهوری آذربایجان اعزام خواهند شد.

او با اشاره به فعالیت پیمانکاری و انبوه‌سازی افزود: ۲۴ شرکت مهندسی، یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت مشاوره، ۳۰ شرکت توانمند پیمانکاری و ۲۰۰ شرکت انبوه‌سازی در استان فعال هستند که در کشور پروژه های بزرگی را اجرا کرده و بعنوان شرکت‌های توانمند شناخته می شوند.

انوری تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند که ۶هزار و ۵۰۰ نفر آنها دارای پروانه اشتغال می‌باشند که با توجه به تخصص و کارایی خود در بخش ساخت و ساز موفق عمل کرده‌اند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل همچنین گفت: باتوجه به نبود تناسب پروژه‌های در حال اجرا و تعداد مهندسان در استان، اصلاح تعرفه خدمات مهندسی نیازمندی و معیشت مهندسان را تامین نمی‌کند اما می‌‍تواند حفظ و ارتقای کرامت و شان مهندسان را موجب شود.

او اظهار کرد:دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی در ساخت و ساز خود باید به قوانین نظام مهندسی و بحث نظارتی تمکین کرده و در این زمینه پایبند قوانین باشند.

انواری درباره برگزاری دوره آموزش مجازی افزود:سازمان پدافندغیرعامل کشور در نظر دارد دوره آموزشی مجازی با عنوان پدافند پرتوی را در راستای ارتقاء سطح آگاهی و دانش پدافند پرتوی در استان بصورت مجازی برگزار نماید.

انتهای پیام/ع

 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر