رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خبرداد؛

بازگشایی مدارس از اول بهمن ۹۹ به صورت محدود

جمالیان گفت: برخی مدارس استان مرکزی از اول بهمن ۹۹ به صورت محدود بازگشایی می‌شوند.

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا مدارس پایه اول و دوم ابتدایی به صورت محدود و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شوند.

جمالیان افزود: طبق این مصوبه، دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی از اول بهمن‌ماه در گروه‌های کمتر از ۱۰ نفر حضور بسیار جزئی در مدارس خواهند داشت که با تشخیص شورای مدرسه و معلم، نحوه تقسیم‌بندی، حضور و تعداد دانش‌آموز ان با توجه به ابعاد و تهویه فضای فیزیکی در کلاس‌ها مشخص می‌شود.

او اضافه کرد: در این رابطه رعایت خود مراقبتی، حفظ فاصله ایمن (یک متر) و کاهش برخوردها، استفاده از وسایل حفاظتی مانند ماسک، مواد ضدعفونی مهم است و والدین و اولیا و مسئولین مدارس باید تا حد امکان رفت‌وآمد و رفتار بهداشتی دانش آموزان را کنترل کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: حضور دانش آموزان اختیاری است، اما در صورت حضور، باید آموزش کافی در خصوص رعایت دستورالعمل‌ها به دانش آموزان داده شود و حتماً مواد گندزدای کافی در مدرسه و حتی همراه دانش آموزان باشد.

او ادامه داد: فعالیت بوفه‌ها، کاملاً ممنوع است، زنگ تفریح و نحوه ورود و خروج باید ضمن حفظ فاصله یک متر، هم‌زمان و متراکم نباشد و ضدعفونی مکرر و مرتب انجام شود.

جمالیان تصریح کرد: سرویس‌های بهداشتی، آبخوری‌ها و تمامی وسایل مشترک باید با رعایت دستورالعمل‌ها استفاده شده و تهویه و باز بودن پنجره‌ها در صورت مساعد بودن شرایط جوی ازجمله نکاتی است که باید رعایت شوند.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر