رئیس فدراسیون تنیس:

اصفهان قطب تنیس ایران است

داوود عزیزی گفت:در رنکینگ تنیس دختران و پسران کشور نفرات اول از استان اصفهان هستند و این نشان‌دهنده جایگاه خاص تنیس اصفهان در ایران است.

داوود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس جمهوری اسلامی  ایران در حاشیه مجمع سالانه هیات تنیس استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، درخصوص وضعیت تنیس استان اصفهان اظهار داشت: اصفهان قطب تنیس ایران است و در جایگاه بسیار خاصی قرار دارد، با نگاه به آینده و از بین رفتن ویروس کرونا امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی در تنیس استان اصفهان باشیم.

او در خصوص مباحث مطرح شده در مجمع سالیانه هیلت تنیس استان اصفهان گفت: مشکلاتی مثل نبود زمین تنیس مطرح شد که پس از صحبت با مدیر کل اداره ورزش و جوانان خواستار رفع مشکلات شدیم، چنین ایراداتی نباید به یک تهدید تبدیل شود بلکه باید به فرصتی باشد برای جذب بخش خصوصی در رشته تنیس.

عزیزی اقدامات لازم برای پیشرفت تنیس اصفهان را اینگونه برشمرد: تمام تلاشمان این است که تنیس استان اصفهان را با توجه به علاقه‌مندان زیادی که در این رشته هستند به جایگاه خودش برگردانیم. از رئیس هیئت تنیس استان اصفهان درخواست کردم در آینده مسابقات فیوچرز با کمک بخش صنعت در اصفهان برگزارشود.

او افزود: تنیس در ایران جایگاه خوبی ندارد، در دیویس کاپ آسیا در سید چهارم قرار داریم در فدکاپ آسیا در سید دوم قرار داریم. تمام تلاشمان این است که تنیس ایران را به جایگاه قبلی خود برگردانیم و این اتفاق تنها با همکاری خانواده تنیس و ایجاد سخت‌افزار‌های لازم رقم می‌خورد.

رئیس فدراسیون تنیس گفت: برخی از استان‌ها سخت‌افزار‌های خود را فراهم کرده‌اند استان اصفهان نیز سخت افزار‌های خوبی دارد، اما می‌تواند بهتر از این باشد؛ تمام تلاشمان این است که در دوران کرونا، کلاس‌های آموزشی آنلاین در ۵ دوره برای تمامی مربیان برگزار کنیم که شرکت در یکی از این دوره‌ها اجباری بود، ۲ دوره برای داوران برگزار کردیم و از ارکان فدراسیون‌ها خواسته‌ایم کلاس‌های آموزشی را به‌طور مرتب و مستمر برگزار کنند.

او در ادامه تشریح کرد: در جام حذفی تنیس که هم‌اکنون در حال برگزاری است شاهد استقبال بی‌نظیر تنیس‌بازان بودیم، همچنین در بعضی از قسمت‌ها رشد ۵۰ درصدی شرکت‌کنندگان را داشتیم؛ در جام حذفی کیش در بخش دختران ۷۳ تیم و در بخش پسران ۱۷۵ تیم شرکت کردند. در بخش ITF مسابقات بین المللی زیر ۱۸ سال در دو حوزه دختران و پسران شاهد حضور کشور‌های خوب و صاحب نام در تنیس بودیم.

عزیزی به جایگاه خوب تنیس استان اصفهان اشاره کرد و گفت: در رنکینگ تنیس دختران و پسران کشور نفرات اول از استان اصفهان هستند و این نشان‌دهنده جایگاه خاص تنیس اصفهان در ایران است؛ نیروی انسانی، آموزش و برگزاری مسابقات با حضور کشور‌های بزرگ اتفاقاتی است که در آینده اگر رقم بخورد باعث پیشرفت تنیس کشور خواهد شد.

رئیس فدراسیون تنیس کشور درباره عدم برگزاری مسابقات و اعتراض ورزشکاران نسبت به این وضعیت بیان کرد: شرایط ارزی در کشور به‌گونه‌ای شده که اعزام به مسابقات باعث تحمیل هزینه‌های خیلی سنگینی برای ورزشکاران و فدراسیون است؛ در تلاش هستیم با آوردن حامی مالی مسابقات خوبی در این استان انجام شود.

عزیزی در پایان گفت: ما تلاش می‌کنیم اعزام‌ها به مسابقات مرتباً انجام شود اگر هم فدراسیون نتواند این کار را انجام دهد مربیان و بازیکنان خیلی خوبی را وارد کشور ایران خواهیم کرد تا آن‌ها بتوانند با تنیس‌بازان ایرانی مسابقه بدهند و شاید هزینه کمتری نیز در پی داشته باشد.

انتهای پیام/ش
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر