سید صالحی: استقلالی‌ها از اشتباهات دفاعی تراکتور استفاده کردند/ سرخپوشان از شرایط بحرانی خارج شدند

کارشناس فوتبال کشورمان درباره عملکرد سرخابی‌های پایتخت برابر حریفان خود توضیحاتی را ارائه کرد.

مهدی سید صالحی، درباره برد تیم استقلال برابر تراکتور در لیگ برتر فوتبال در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تیم‌های فوتبال استقلال و تراکتور با سیستم ۱ -۳-۲-۴ بازی می‌کردند. فکری خط حمله کامل خود را در این بازی گذاشته بود و شجاعیان پشت مهاجمان حضور داشت. وزش باد در ورزشگاه یادگار امام تبریز باعث شده بود که توپ به وسط زمین نرسد.  

او ادامه داد: تیم تراکتور اصرار به بازیسازی از خط دروازه خود داشت و استقلالی‌ها هم عمل پرسینگ را از خط جلو انجام می‌دادند و همین موضوع باعث شد که مدافعان تراکتور اشتباهات زیادی مرتکب شوند؛ در یک صحنه هم مسعود شجاعی دچار اشتباه شد و توپ را به بازیکن استقلال پاس داد و دیاباته هم گل زد. البته در نیمه دوم بازی شاهد بودیم که تیم تراکتور در جهت وزش باد قرار گرفته بود و فشار زیادی به دروازه استقلال آورد، اما در نهایت مهاجمان استقلال از اشتباهات خط دفاع حریف خود استفاده کردند و به گل دوم دست یافتند.  

سید صالحی گفت: زمانی که اشکان دژاگه، حاج صفی و محمد قادری به زمین مسابقه آمدند؛ شرایط بازی تغییر کرد و تعویض‌های فکری هم باعث شدند که حملات استقلال کاهش یابند. به هر حال تیم تراکتور توانست یک گل خورده را جبران کند، اما مابقی موقعیت‌های گلزنی این تیم از سوی مظاهری دفع شدند.  

سید صالحی: استقلالی ها از اشتباهات دفاعی تراکتور استفاده کردند/ سرخپوشان از شرایط بحرانی خارج شدند

تساوی های زیاد باعث استرس بازیکنان پرسپولیس شده بود 

کارشناس فوتبال درباره برد پرسپولیس برابر فولاد خوزستان اظهار کرد:  تعداد تساوی‌های زیاد پرسپولیس باعث شده بود که بازیکنان این تیم قبل از بازی با فولاد استرس داشته باشند؛ اما سرخپوشان مالکیت بیشتری در بازی نسبت به حریف خود داشتند. بازی درگیرانه‌ای را در میانه زمین مسابقه شاهد بودیم و تیم پرسپولیس از اشتباه خط دفاع فولاد استفاده کرد و به گل رسید. در نیمه دوم هم کنعانی زادگان خطای پنالتی مرتکب شد و پریرا مهاجم فولاد گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.  

او بیان کرد: شرایط فولاد بهتر از پرسپولیس بودند، اما تعویض‌های گل محمدی و ورود عالیشاه باعث شدند که سرخپوشان صاحب موقعیت گلزنی شوند و گل دوم خود را بزنند.  

نبود  بشار رسن در پرسپولیس احساس می شود 

سید صالحی درباره شکسته شدن طلسم تساوی‌های پرسپولیس، گفت: به نظرم تیم پرسپولیس به برد برابر فولاد نیاز داشت تا از شرایط بحرانی خارج و از استرس و فشار بازیکنان کاسته شود. همچنان خلا حضور بشار رسن  و نبود یک بازیساز در پرسپولیس احساس می‌شود، اما با حضور عالیشاه در زمین مسابقه وضعیت سرخپوشان در خط میانی بهتر شد.  

کارشناس فوتبال درباره مصدومیت کنعانی زادگان و سید جلال حسینی اظهار کرد: شرایط مسابقات به صورتی است که بازیکنانی که در لیگ قهرمانان آسیا و  لیگ برتر فوتبال بازی کرده‌اند، فشار زیادی را متحمل شده‌اند و این هنر کادر فنی است که به درستی از بازیکنان استفاده کند.

بازگشت ترابی به شرایط مدیریتی پرسپولیس برمی گردد 

او درباره احتمال بازگشت ترابی به پرسپولیس بیان کرد: گل محمدی نیاز به مهاجم دارد و بازگشت ترابی به پرسپولیس به شرایط مدیریتی این تیم برمی گردد.

سید صالحی درباره پیش بینی خود از مدعیان قهرمانی خاطر نشان کرد: به نظرم تیم‌های سپاهان، استقلال، پرسپولیس، فولاد و تراکتور مدعیان قهرمانی هستند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/  

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر