موردی از آنفلوانزا در استان اصفهان مشاهده نشده است

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: فصل سرما زمان شیوع ویروس آنفلوانزا است اما امسال در استان اصفهان هنوز موردی از ابتلاء به آنفلوانزا مشاهده نشده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، رضا فدایی مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان، با بیان اینکه فصل سرما زمان شیوع ویروس آنفلوانزا است اما امسال هنوز موردی از ابتلاء به آنفلوانزا مشاهده نشده است، اظهار کرد: در بررسی‌های محدودی که انجام شده، تاکنون به مورد اثبات شده‌ای از ابتلاء به آنفلوانزا امسال برخورد نکرده‌ایم.

او ادامه داد: امسال حدود ۱۰۰ هزار دوز یعنی ۱۰ برابر سال‌های قبل واکسن آنفلوانزا در بخش دولتی توزیع شد و واکسن به جز دو داروخانه آموزشی و دولتی امام سجاد (ع) و شهید منتظری اصفهان در دیگر داروخانه‌ها توزیع نشد.

مسئول بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های مقابله با شیوع کرونا باعث شده امسال بیماری آنفلوانزا و حتی سرماخوردگی کمتری را در استان اصفهان شاهد باشیم.

او تصریح کرد: از نظر زمانی برای تزریق واکسن دیر است، اما، چون هنوز با اپیدمی فصلی آنفلوانزا مواجه نشده‌ایم و هنوز موردی از آنفلوانزا مشاهده نشده، اگر فردی دسترسی دارد، می‌تواند واکسن را تهیه و تزریق کند.

فدایی با اشاره به اینکه رعایت نکات بهداشتی از ابتلاء به بیماری‌های ویروسی مانند کرونا و آنفلوانزا پیشگیری می‌کند، افزود: رعایت دستورالعمل‌های ساده مقابله با شیوع کرونا از جمله شستن دست‌ها، ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی سبب شده تا امسال مورد اثبات شده‌ای از آنفلوانزا در استان نداشته باشیم.

او با توضیح اینکه تعداد بیماران بستری مبتلا به کووید ۱۹ در اصفهان کاهش یافته، اما اصل موضوع تغییری نکرده است، اضافه کرد: هنوز مبتلایان جدیدی شناسایی شده و تعدادی بستری می‌شوند و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا ویروس هنوز متوقف نشده است، البته شدت ابتلاء به کووید ۱۹ مانند گذشته نیست، اما به هیچ عنوان مسئله حل نشده و نیازمند تداوم توجه مردم است.

منبع:ایمنا

انتهای پیام/م

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر